четврток, 2 април 2020
Останати спортови 02.04.20 | 23:58

Бушар ужива во карантин и не мисли на тенис

Канадската тенисерка Ежени Бушард по се изгледа ужива во деноците без  тенис. Атрактивната русокоса максимално ги користи деновите за уживање. Најпрво замина на планинарење,...

Македонија 02.04.20 | 23:53

Реши да не се крие: Прилепчанецот Рубин се заразил од корона на работа во судот

Прилепчанецот Рубин Лефтер кој работи во Судот реши јавно да објави дека е заразен од корона и оти е хоспитализиран во прилепската болница. Тој бара и сите кои имале...

Црна хроника 02.04.20 | 23:47

Се огласи Талески: Судскиот процес беше сè, само не потрага по вистината, тоа беше циркус за јавноста

Долго ги почитував сугестиите на адвокатите кои од мене побараа да не ги коментирам јавно деталите за судскиот процес, заради коректност и заштита на постапката. Судската...

Свет 02.04.20 | 23:44

Лажните вести за короната поопасни од вирусот

Лажните информации за коронавирусот го преплавија интернет, па експертите предлагаат воведување филтрирање на информации или „информациска хигиена“, јави Би-Би-Си. Како...

Црна хроника 02.04.20 | 23:40

Девојка од Кочани на Фејсбук лажела дека е заразена од корона и ги терала другите да се тестираат

СВР Кочани до ОЈО Кочани поднесе кривична пријава против С.А.С.(23) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените...

Калеидоскоп 02.04.20 | 23:27

Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Поранешниот сопственик на Формула 1, Берни Еклстон ќе биде татко на 90 години. Тој сега има 89 години, а ќе го добие четвртото дете и тоа со 46-годишната Фабиана Флоси. Има...

Балкан 02.04.20 | 23:25

Вучиќ: Ми се закануваат со животот на моите деца

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ призна дека откако почна кризата со корона вирусот постојано е на мета на критики. Покрај него, како и докторите, на удар се...

Свет 02.04.20 | 23:20

Поради коронавирусот: Русија го прогласи април за неработен

Рускиот претседател Владимир Путин соопшти денес дека месец април во Русија ќе биде неработен за да се сопре ширењето на пандемијата на коронавирусот, а платите за...

Македонија 02.04.20 | 23:12

Спасовски: Никој не смее и нема право да биде насилен кон друг човек

Техничкиот премиер Оливер Спасовски вечерва на својот Фејсбук статус го осуди насилството врз девојката од Штип и најави дека лично ќе се заложи сите владини институции...

Калеидоскоп 02.04.20 | 23:01

Jа споредуваат со Мерилин Монро: Дарија е најубавата српска докторка

Докторите во Србија секојдневно се појавуваат заедно со властите за да ја објаснат сериозноста со корона вирусот. Но,една посебно се издовојува со својата стручност...

Македонија 02.04.20 | 22:49

Среде епидемија Спасовски делел прехранбени производи низ Куманово?

Јавно ги повикувам МВР, Државната комисија за спречување на корупција, Државната изборна комисија, ЈО и другите надлежни институции, да ги испитаат наводите во овој...

Македонија 02.04.20 | 22:46

Јанушев: Народот сака помош, а не еуфорија и „тапшање по рамо”.

Ќе кажам збор-два за еуфоријата која вештачки ја крева СДСМ околу анкетата која денес излезе. Без исклучок истата матрица денес ќе излезе со бомбастични наслови од типот...

Фудбал 02.04.20 | 22:37

Хуманост на дело: „Комити“ ќе донираат 700 маски со логото на Вардар

Во борбата со коронавирусот секој се вклучува колку знае и може, а не останаа неми ни навивачите на Вардар. Популарните Комити, најавија дека ќе донираат 700 заштитни...

Останати спортови 02.04.20 | 22:28

Комисија за спорт на ВМРО-ДПМНЕ: Спортистите нема да ги добијат ветените пари од фирмите со помош на државата

Главниот проект на СДСМ во спортот, се распадна како кула од карти! Спортистите нема да ги добијат ветените пари од фирмите со помош на државата! Планираат ли Заев, Спасовски...

Македонија 02.04.20 | 22:20

Димитров се надева дека ЕУ ќе ни помогне со корона вирусот

Историска привилегија е да бидам првиот што како земја членка ќе ја претставува нашата држава на состанокот на НАТО. Првпат за 70 години на ниво на министри за надворешни...

Македонија 02.04.20 | 22:19

Денеска вратени уште 180 македонски граѓани од Берлин и Бон

Министерството за надворешни работи информира дека денеска беше организиран лет за репатријација на вкупно 180 македонски граѓани од Берлин и Келн/Бон. Со ова, бројката...

Економија 02.04.20 | 22:09

Димитриеска Кочоска: Ќе беше голема грешка платата за администрацијата да беше сведена на 14.500 денари

Во вечерашното гостување во телевизија Алфа, дополнителната заменик министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска истакна дека голема грешка ќе беше доколку...

Балкан 02.04.20 | 22:00

Вучиќ дозволи изнесување на кучињата во сабота навечер, од 23 до 01 часот

Српскиот претседател Александар Вучиќ денес по седницата на кризните штабови ги заостри мерките во борбата за спречување на ширењето на вирусот Ковид-19. Како што јави...

Македонија 02.04.20 | 21:46

Натепаната девојка од Штип раскажува: Јас и Пепи раскрстивме, Тоше знае каква бев, лом

Натепаната девојка од Штип на новинарот Фуркан Салију му раскажа низ што минала кога двете момчиња брутално ја малтретираа и видеото го објавија на социјалните мрежи. Почнаа...

Економија 02.04.20 | 21:42

„Гентерм“ е затворена откако вработен бил во контакт со лице позитивно на Ковид 19

Фабриката „Гентерм“ во индустриската зона во Прилеп од денеска се затвора за да биде извршена дезинфекција откако вработен бил во близок контакт со лице позитивно...