четврток, 27 февруари 2020
Економија 27.02.20 | 23:50

Грозданов: Тој што ги напишал измените во Законот за аудиовизуелни медиумски услуги е законски монструм

Милион и триста илјади гледачи значи дека не може да гледаат ништо. Кабелските оператори се сериозни дека не сакаат да емитуваат. Тоа значи дека и МТВ нема да можат да...

Економија 27.02.20 | 23:36

Закани и шамари за инспекторите кои запленувале цигари на пазар во Тетово

Во видео објавено на социјалните мрежи се гледа како инспектори во Тетово при обид да запленат цигари кои се продаваат нелегално се вербално и физички нападнати. Видеото,...

Калеидоскоп 27.02.20 | 23:26

Џеки Чен се огласи во врска со коронавирусот: Ви благодарам на поддршката и грижата

Актерот Џеки Чен се огласи на социјалните мрежа во врска со коронавирусот кој го тресе светот. Чен им се заблагодари на сите пријатели и обожаватели кои се загрижиле...

Калеидоскоп 27.02.20 | 23:10

Московската полиција заплени бетмобил поради неисполнување стандарди за безбедност

Полицијата на руската престолнина запленила лимузина дизајнирана по примерот на возилото на стрип-херојот Бермен. Возилот е изработено по примерот на она од филмот...

Свет 27.02.20 | 23:04

Пенс назначи национален координатор за борба со коронавирусот

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс денеска објави дека ја назначува Деби Биркс за национален координатор за борба со коронавирусот, јави дописникот на МИА од Вашингтон. Биркс...

Македонија 27.02.20 | 22:49

Mладите се иселуваат поради потиснувањето на правдата и матните зделки на Заев

Младите се иселуваат од државата поради потиснувањето на правдата, поради оние матни зделки помеѓу Зоран Заев и сите оние судии и обвинители кои од ден во ден гледаме...

Црна хроника 27.02.20 | 22:37

Со нож ги нападнал братот и внукот во двор од семејната куќа

Семејна драма во Ресен вчера попладне, откако по расправија настанала и тепачка помеѓу двајца браќа, по што синот на едниот од нив се вмешал. Вчера во 17 часот и 40 минути...

Астро 27.02.20 | 22:29

На овие два хороскопски знаци конечно ќе им тргне по 10 март

Овен Претставниците на хороскопскиот знак ќе уживаат во прекрасни моменти по 10 март, со многу емоции и искуства. Важно е да ги балансирате вашите постапки и да внимавате...

Македонија 27.02.20 | 22:22

Јаулески: Мора да се стави крај на диригирање на судските постапки

Претседателот на младите на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески во „КликПлус“ на ТВ21 рече дека мора да се стави крај на диригирање на судските постапки. Каде е истрага за снимките...

Сервиси 27.02.20 | 22:15

Телефон за донации за малиот Матеј од Прилеп – мора да оди на операција идниот месец!

12-годишниот Матеј Алексоски од Прилеп бoлeдyва од церебрална пapализа, а наредниот месец треба да оди на опepaциja во соседна Србија, во болницата “Медикус” во Чуприја. Опеpaциjaта...

Македонија 27.02.20 | 21:56

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири сака без ДУИ да формира нова Влада

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири сака неговата партија без ДУИ да формира Влада. Тој вечерва е гостин во „Телма“ телевизија каде што не штеди зборови против...

Свет 27.02.20 | 21:47

Во Северна Ирска е забележан првиот случај на коронавирус

Во северна Ирска денеска е потврден првиот случај на заразен со новиот коронавирус, уште познати и како КОВИД -19. Станува збор за пациент кој допатувал од Италија преку...

Култура 27.02.20 | 21:36

Масовно затворање на музеите во Северна Италија

Музеите во Северна Италија – во Венеција, Милано и во Торино, ќе бидат затворени најмалку една недела поради ширењето на коронавирусот. Досега незабележаното затворање...

Свет 27.02.20 | 21:26

Во Италија заштитни маски се продаваат за 5.000 евра

Финансиската полиција објави денеска дека открила луѓе кои преку интернет продаваат маски за лице за цена од 5.000 евра за парче. Покрај тоа што цените се неверојатно...

Свет 27.02.20 | 21:15

По заменик министерот за здравство, со коронавирус се зарази и потпретседателката на Иран

Масумех Ебтекар, потпретседателката на Иран имала позитивен тест на коронавирус, објавија државните медиуми. Претходно беше соопштено дека со коронавирусот се заразил...

Балкан 27.02.20 | 21:03

Снимка од Загреб: Со Ауди разнесе цела трамвајска станица

Во ноќните часови недела спроти понеделник минатиот викенд, во Загреб се случи стравична сообраќајна несреќа која, за среќа, помина без жртви и загубени животи. Во раните...

Македонија 27.02.20 | 20:51

Таравари: Време е Али Ахмети да замине во пензија

Ахмети бараше да има само 2 албански блока. И сега е така, Алијанса за Албанците со Алтернатива и ДУИ. Сега е битката помеѓу нас. После изборите време е Ахмети да замине...

Свет 27.02.20 | 20:47

Нови тројца починати од коронавирус во Италија, вкупно 17 жртви

Уште три лица починаа како последица на коронавирусот во Италија, со што бројот на жртвите во земјата се зголеми на 17, соопшти Агенцијата за цивилна заштита. Бројот на...

Калеидоскоп 27.02.20 | 20:41

Шокантна одлука на Канада! Се укинува обезбедувањето на Меган и Хари!

Канада е подготвена да престане да ги плаќа трошоците на обезбедувањето на принцот Хари и Меган Маркл во рок од неколку недели. Полицијата во Канада денеска открила...

Црна хроника 27.02.20 | 20:29

Сообраќајка кај Кадрифаково, повредени нема

Сообраќајна незгода кај селото Кадрифаково на делот на автопатот од Штип кон Миладиновци го стопираше сообраќајот. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова за МИА...