вторник, 25 февруари 2020
Фудбал 25.02.20 | 23:48

Лут навивач со кола влезе на терен и го бркаше судијата

Се беше во ред, додека неговиот тим водеше со 1:0, а потоа се случија два гола на противничката екипа и резилтатот се промени во 1:2. Тоа беше знак за лутиот навивач да влезе...

Македонија 25.02.20 | 23:29

Затворската соба на СДСМ доби нов жител, Зајко 002

Герила акција во центарот на Скопје. Поставен е затвор во кој затвореник е играчка зајко со број 002. „Герилската уметничка инсталација“ стана затвор за криминалците...

Здравје 25.02.20 | 23:11

Патничка која се вратила од Милано во Скопје е нов сомнителен случај за коронавирусот, се врши тестирање

Министерството за здравство информира дека во моментов на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се врши тестирање на корона вирус кај патничка...

Црна хроника 25.02.20 | 22:52

Вечерва: Вооружен грабеж во аптека во Ново Лисиче

Голема драма, која за среќа не се претворила во трагедија, се случила вечерва во скопската населба Ново Лисиче, дознава Курир. Аптека на улицата „Февруарски поход“...

Останати спортови 25.02.20 | 22:43

Новак доби предизвик – танц со танчерка, со сабја на глава

Новак Ѓоковиќ учествува на турнирот во Дубаи, а слободното време го користи за забава. Српскиот ас и лидер на АТП-листата беше присутен на вечера, а веднаш до него дојде...

Калеидоскоп 25.02.20 | 22:21

„По венчавката со султанот животот ми се претвори во пекол“

Љубовната приказна на младата руска мисица Оксана Војеводин и некогашниот малезиски крал, султанот Мухамед V од Келантан веќе со месеци е во фокусот на светските таблоиди,...

Свет 25.02.20 | 21:57

Прв случај на коронавирус потврден во Швајцарија и на копното на Шпанија

Швајцарското Министерство за здравство денеска потврди прв случај на новиот коронавирус во таа земја. Не се соопштени информации за пациентот, ниту за начинот на кој...

Балкан 25.02.20 | 21:42

Романско Министерство за здравство: Нема потврден случај на коронавирус

Ниту еден случај со сомнеж за заразеност со коронавирус досега не е регистриран позитивно во Романија, изјави романскиот заменик министер за здравство Андерј Бачу. -Нема...

Калеидоскоп 25.02.20 | 21:29

Актерката од „Истанбулската невеста“ била во врска со сопругот на Jелена Карлеуша

Актерката Асли Енвер има 34 години и моментално е една од најпопуларните турски актерки на сите времиња. Таа е родена во Лондон, Англија и таму живеела се до нејзината...

Балкан 25.02.20 | 21:16

Во Црна Гора под надзор 184 лица поради коронавирус

Во Црна Гора во моментов 184 лица се под здравствено-санитарен надзор поради актуелниот коронавирус, изјави денеска епидемиологот Божидарка Ракочевиќ од црногорскиот...

Македонија 25.02.20 | 20:52

Народот се крена против мафијата на власт – снимка од дрон

Вечерва над 20.000 граѓани маршираа низ улиците на Скопје. Граѓаните побараа промени и обнова. Револтирани се зошто ЈО молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба...

Македонија 25.02.20 | 20:43

Мицкоски со благодарност до граѓаните: Ова за нив е борба за спас на мафијата, за нас е борба за спас на Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва се заблагодари на граѓаните на Македонија за масовната излезеност на маршот за правда. Огромна благодарност до народот...

Балкан 25.02.20 | 20:15

Прв случај на коронавирус во Романија

Во Романија е потврден првиот случај на коронавирус кај едно лице кое пред три недели се вратило од Италија, објави денеска локалната телевизија Реалитатеа плус, јави...

Свет 25.02.20 | 20:04

Уште четворица мртви од коронавирусот во Италија

Бројот на пациентите со коронавирусот што починаа во Италија денеска достигна 11, откако регионалните власти во Ломбардија потврдија уште четири смртни случаи. Сите...

Македонија 25.02.20 | 19:21

Мицкоски: Заев ќе изгубиш, тоа го знаеш – ќе изубиш силно и јако од народот

Одговорност ќе има, ви велам ќе има без оглед на името и презимето, кој е и од каде доаѓа. А народот веќе ја зема судбината во свои раце и знае како треба.Ова се последните...

Македонија 25.02.20 | 19:17

Мицкоски со пет пати повеќе народ од Заев и без автобуси

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ги обедини граѓаните на Македонија сите заедно да маршираат за правда. Масовноста која може да се види низ улиците...

Македонија 25.02.20 | 19:15

Мицкоски со барања до институциите: Покренување на истрага против Заев за злоупотреба на службената должност

Разбирам зошто од власта се нервозни, затоа што народот е кренат на нозе, веќе свесен за тоа што се случува. И со искуство за луѓето кои ни ја водат државата. И нема да...

Македонија 25.02.20 | 19:08

Мора да има одговорност затоа што само така ќе имаме држава

Не сме сите исти, и во зборот што го кажуваме а вреди. Не сме исти во сериозноста издржаноста и идните резултати на проектите реформите што се ветуваат за разлика од она...

Македонија 25.02.20 | 19:06

Мицкоски: Утре кога граѓаните ќе ни дадат мандат нема на памет да ми падне да се мешам во судската власт

По аудио бомбата која во неделата беше објавена, а на која јасно се слуша како лидерот на СДСМ и поранешен премиер, Зоран Заев зборува дека без него ништо не може, ни судство,...

Македонија 25.02.20 | 19:03

Заев пука во чело на правдата, ама онака ладнокрвно, со умисла и без каење

Аудио материјалот кој во неделата беше објавен, а на кој се слуша како поранешниот премиер Зоран Заев зборува за своето влијание врз обвинителството и судството, покажува...