недела, 23 февруари 2020
Црна хроника 23.02.20 | 15:04

Филипче: Меѓу повредените од Романовце има и бремена жена и уште едно дете

Седуммина повредени во несреќата при експлозијата на плинска боца во селото Романовце, во која загинаа три лица, денеска се донесени на Клиниките во Скопје. Министерот...

Црна хроника 23.02.20 | 14:56

Децата кои загинаа имаа 8, 9 и 11 години: МВР со детали за експлозијата во Романовце

Три деца загинаа, а шестмина се повредени во пожар кој настана по експлозија на плинска боца во Куманово. Денеска во 10:00 часот во село Романовце,кумановско во куќа сопственост...

Македонија 23.02.20 | 14:42

Снимките покажуваат зошто Заев треба да оди во затвор и зошто мафијата има своја држава

Снимките покажуваат зошто Заев треба да оди во затвор и зошто мафијата има своја држава, пишува на Фејсбук Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ. Денеска Антонио...

Македонија 23.02.20 | 14:29

Заев ја потврди автентичноста на новата аудио бомба: Ја коментирам одлуката на Врховен суд

Јас во објавените тонски снимки ја коментирам одлуката на Врховен суд за непостапување за предметите од СЈО после јуни 2017 година, состојба со која предметите паѓаа...

Црна хроника 23.02.20 | 14:28

Седуммина повредени од кои тројца се во критична состојба по несреќата во Романовце се префрлени во Скопје, меѓу нив и бремена жена

Седуммина повредени во несреќата при експлиозија на плинска боца во селото Романовце, во која загинаа три лица, денеска се донесени на Клиниките во Скопје. Тројца од...

Македонија 23.02.20 | 14:21

Мисајловски: Заев си договарал да биде деспот во Македонија и да направи хаос во општеството

Можевме денеска да слушнеме како Зоран Заев си договара пресуди, си договара обвиненија, си договарал да биде деспот во оваа држава. Насекаде да договара свои потреби...

Македонија 23.02.20 | 14:17

Заев: Или Закон за ЈО или трас-трас, Врховен суд ќе ги падне случаите

Што договарал Зоран Заев со Јово Вангеловски. Како екс премиерот ја менаџирал Катица Јанева. Што се случувало изминатите 3 години, како се спроведува политичкиот прогон...

Македонија 23.02.20 | 14:12

СДСМ ја потврди автентичноста на бомбата за мафијата на Заев, тој бил премиер и врховен судија

СДСМ ја потврди автентичноста на аудио разговорот за мафијата на Заев, смета опозиционата ВМРО-ДПМНЕ, коментирајќи ја изјавата на Хари Локвенец на денешниот прес на...

Македонија 23.02.20 | 14:11

Јанез Јанша на Твитер по најновата бомба за мешањето на Заев во работата на СЈО

По најновата аудио бомба за мешањето на екс премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев во работата на СЈО и Врховниот суд, се огласи поранешниот словенечки премиер Јанез...

Вести 23.02.20 | 14:02

Никој не смее да влезе и да излезе: 11 помали градови во Северна Италија се во карантин поради коронавирусот

По вонредната средба поради епидемијата на новиот коронавирус, италијанската Влада презеде активности за изолирање на 11 помали градови, од кои повеќето се во северниот...

Македонија 23.02.20 | 13:54

Бомбите како доказ дека новиот закон за ЈО е донесен за спас на Заев, на фамилијата и на мафијата во Македонија

Се откри ли вистината зошто СДСМ и зоран Заев брзаа со носење на Законот за јавно обвинителство?! Бил ли свесен Заев дека можеби постојат снимки кои го докажуваат неговото...

Црна хроника 23.02.20 | 13:52

Најмалото дете кое загина при експолозија на плинска боца во Роменовце имало осум години

Три деца загинаа, а шест лица се тешко повредени при експолозија на плинска боца во семејна куќа во кумановското село Романовце. Станува збор за работи за С.Б (2009), Ф.С...

Македонија 23.02.20 | 13:44

Локвенец потврди дека на „бомбите“зборува Заев

Ова е уште еден доказ дека на дневна основа ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство не можат да функционираат без лаги и конструкции. Претседателот Заев во објавените тонски...

Фудбал 23.02.20 | 13:42

Шест часа му ја претресувале куќата на Мајорка: Тетовскиот фудбалски менаџер Фали Рамадани перел пари во Шпанија?

Еден од најмоќните менаџери во светот, тетовецот Фали Рамадани се најде во голем проблем откако Шпанија го обвини за перење пари. Имено, цивилната гарда на Шпанија цели...

Здравје 23.02.20 | 13:36

Ги запознаваме ретките болести: Туберозна склероза комплекс

Со едукативната кампања „Ги запознаваме ретките болести“ на Здружението за лица со ретки болести „Живот со предизвици“, секој ден во февруари се зборува за една ретка...

Македонија 23.02.20 | 13:18

Дали после објавената бомба Русковска и ЈО ќе се охрабрат да го повикаат Заев на распит?

На прес конференција денеска Антонио Милошоски презентираше снимка на која се слуша гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од оваа аудио-снимка јасно се гледа дека...

Македонија 23.02.20 | 13:06

Бомбите го докажуваат тврдењето на светски „Економист“ за хибриден режим во Македонија

Јас сум свесен дека господинот Заев и неговата фамилија се прилично влијателни и во обвинителството и во политиката и во државата, и дека наредувале во минатото кој...

Твитови 23.02.20 | 12:58

Во нормална држава после оваква снимка се иде малку у полициска станица!

По објавената снимка на која се слуша поранешниот премиер Зоран Заев на социјалните мрежи не стивнуваат коментарите. Во нормална држава после оваква снимка се...

Црна хроника 23.02.20 | 12:47

Македонски камион се преврте во Италија, излетале шверцувани цигари вредни над 200 илјади евра

Во Северна Италија на автопатот А13, на делот меѓу Алдедо-Малбербего, македонски камионџија се превртел со возилото и завршил во болница откако излетал од автопат. Но,...

Црна хроника 23.02.20 | 12:28

Експлозија во Романовце, тројца загинати, а шест тешко повредени

Утринава од експлозија на плинска боца во куќа во кумановското село Романовце настанал пожар, објави 360 степени. МВР информираше дека три лица починале на лице место,...