недела, 23 февруари 2020
Фудбал 23.02.20 | 22:51

Претседателот на Фенербахче скокна од ВИП-ложата и тргна да се тепа со навивачите

Дерби дуелите на турските фудбалски великани, Фенербахче и Галатасарај самите по себе се приказна, а доказ за тоа беше и последниот меѓусебен дуел, игран вечерва. Галатасарај...

Македонија 23.02.20 | 22:22

Денешната бомба е доказ за судството на политичките послушници!

Судијата Владимир Панчевски на својот Фејсбук профил направи една анализа на бомбата што јавноста денеска ја слушна за Зоран Заев и неговата вмешаност во судството...

Свет 23.02.20 | 21:37

САД го убија лидерот на еден од најопасните ограноци на Ал Каеда

САД го убија лидерот на Ал Каеда на Арапскиот Полуостров, Касим ал-Рајми. Веста првично ја соопшти американскиот претседател Доналд Трамп посочувајќи дека убиството...

Калеидоскоп 23.02.20 | 21:35

Заев: Јас до 1993 година одев да копам на нивата во Муртино

Зоран Заев во вечерашното гостување на „Еден на еден“ говореше за своето детство поминато во родното Муртино и раните денови поминати во ова село. Јас до 1993-та година...

Црна хроника 23.02.20 | 21:27

Уште една жртва во трагедијата во Романовце, почина маж на КАРИЛ

59 годишен маж кој беше сместен на КАРИЛ им подлегна на повредите соопштија вечерва од Ургентниот центар во Скопје. Тој е четвртата жртва од експлозијата на плинска боца...

Калеидоскоп 23.02.20 | 21:06

Заев откри зошто не дошол на инаугурацијата на претседателот Пендаровски

На целата македонска јавност и беше чудно што тогашниот премиер Зоран Заев не е присутен на инаугирацијата на новоизбраниот претседател на Македонија, Стево Пендаровски. Заев...

Калеидоскоп 23.02.20 | 21:02

Судбината ве споила: Знаци кои покажуваат дека сте ја пронашле сродната душа

Сродната душа се појавува кога е вистинско време, но за вистински да ја препознаете, ова се најјасните знаци. Почитување За почитување секогаш се потребни двајца и тоа...

Македонија 23.02.20 | 20:36

Aлapмaнтнa е состојбата со Преспанското езеро, се отвори пoнopoт „Казан“

Вистинска еколошка катастрофа се случува во Преспанското езеро, откако дното на езерото во својата најдлабока точка пресуши. На снимката која наш читател ја направи...

Црна хроника 23.02.20 | 20:27

Црна Гора: Во македонски автомобил запленети 12 килограми хероин

По повеќемесечна заедничка активност на полициите на Црна Гора и на Македонија, на граничниот премин Кула денеска во македонски автомобил се запленети околу 12 килограми...

Сцена 23.02.20 | 20:18

Кирк Даглас го оставил целото богатство од 60 милиони долари во добротворни цели

Актерот Кирк Даглас, кој го напушти овој свет на 5 февруари, наводно, го оставил целото богатство од 60 милиони долари во добротворни цели. Според „Мирор“, Кирк не оставил...

Фудбал 23.02.20 | 20:07

Резил на социјалните мрежи: Ова е врвот на македонскиот фудбалот

Драматичен беше дуелот меѓу Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев кој се одигра во рамките на 20-тото коло во Првата лига на Македонија. Лавовите победија со погодок...

Балкан 23.02.20 | 19:48

Вучиќ до хрватскиот претседател: Мислите дека треба да ја бакнувам земјата пред вашите свети стапала?

Српскиот претседател Александар Вучиќ на гостувањето на Првата Српска Телевизија со прилично остар тон му испрати порака на новиот претседател на Хрватска Зоран Милановиќ. Зошто...

Македонија 23.02.20 | 19:42

Снимките покажуваат зошто Заев треба да оди во затвор и зошто мафијата има своја држава

По објавената бомба од страна на ВМРО-ДПМНЕ, на која се слуша како експремиерот Зоран Заев зборува за сопственото влијание врз судството и обвинителството, се огласи...

Сервиси 23.02.20 | 19:30

Доаѓа големиот празник- ова сите верници треба да го направат за радост и среќа во домот!

Прочка претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Очигледно е дека проштевањето е обичај востановен под влијание...

Калеидоскоп 23.02.20 | 19:20

Дара Бубамара дава 5.000 евра за нејзиниот син да не се дружи со љубоморини деца

Турбо-фолк пејачката Дара Бубамара пред неколку месеци го налути Балканот кога државните училишта ги нарече селски и додаде дека нејзиниот син посетува приватно училиште...

Калеидоскоп 23.02.20 | 19:18

Хари и Меган се жалат: Палатата не третира поинаку

Кралицата Елизабета и кралското семејство ги третираат Хари и Меган поинаку од другите членови на кралството, напишале двајцата во специјалното соопштение на нивната...

Свет 23.02.20 | 19:00

Словенија ги повика своите граѓани да бидат внимателни кога патуваат во Италија

Министерството за надворешни работи на Словенија, преку соопштение апелира до своите граѓани да бидат многу внимателни кога патуваат во Италија поради ширењето на...

Македонија 23.02.20 | 18:43

Пендаровски за трагедијата во Романовце: Загубата е ненадоместлива

Претседателот Стево Пендаровски попладнево на својот фејсбук профил изрази сочувство до семејството кое загуби три деца во експлозија на плинска боца во кумановското...

Астро 23.02.20 | 18:41

Го очекува поголема плата и унапредување: Овој знак ќе владее во март

За стрелецот месецот ќе започне многу силно. Ќе имате неколку предлози за работа, од кои ќе треба да изберете. Разгледајте внимателно, бидејќи ситуацијата во која се...

Свет 23.02.20 | 18:38

Карневалот во Венеција откажан поради коронавирусот

Властите во Венеција одлучија да го откажат познатиот карневал и сите случувања во градот поради ширење на коронавирусот. Иако се очекувало присуство на повеќе илјади...