сабота, 22 февруари 2020
Астро 22.02.20 | 23:17

Најуспешна година ќе имаат овие хороскопски знаци

Уште на почетокот на 2020-та година, астролозите со сигурност веќе ни откриваат кои 3 хороскопски знаци може да се чувствуваат спокојни, бидејќи оваа година ќе биде најсреќната...

Калеидоскоп 22.02.20 | 22:46

Пилотот на хеликоптерот во кој загина Коби, веќе бил казнет зошто летал без дозвола при намалена видливост

Пилотот на хеликоптерот во кој својот живот го загуби Коби Брајант, како и осум други патници, Ара Зобајан, пред пет години бил санкциониран откако без дозвола летал...

Здравје 22.02.20 | 22:22

Тајна стара 5000 години: Еднаш годишно испијте го ова и нема да бидете болни

Уште пред 5000 години, еден тибетски монах открил и запишал рецепт за домашен напиток, кој се зема еднаш годишно и обезбедува добро здравје во следните 365 дена! Многу експерти...

Фудбал 22.02.20 | 21:49

Фудбалерите на ПСЖ без контрола: Полуголи со многу алкохол слават роденден на Нејмар

Гневот на тренерот Тухел откако Нејмар одржа роденденска мега забава само 48 часа пред важен натпревар претходно овој месец, едноставно не ги допре sвездите на еден од...

Култура 22.02.20 | 21:33

Екипата на „Медена земја“ уште чека исплата на 3 милиони денари награда од Владата

Иако уште пред десетина дена Владата, на својата седма седница, донесе одлука на екипата на документарниот филм „Медена земја“ да им биде доделена награда во висина...

Естрада 22.02.20 | 21:05

Необјавена фотографија на Цеца: Ова е сликата од затвор

Светлана Цеца Ражнатовиќ и српскиот политичар Чедомир Јовановиќ веќе со години не се во добри односи. Последната нивна заедничка средба беше на роденденот на близначките...

Калеидоскоп 22.02.20 | 20:52

Го дуплираше милионот: Ивана од Скопје докажа дека чуда се случуваат

Младата натпреварувачка Ивана од Скопје е првата учесничка која докажа дека чудата навистина се случуваат, како во нејзиниот случај. Сепак, тоа што храброста не беше...

Кариера 22.02.20 | 20:36

Сега фали СДСМ во Охрид да опне еден протест против дивоградби на чело со Нефи Усеини

По маршот за правда што го организираше СДСМ во Скопје, на социјалните мрежи се запираат коментарите. Некои од нив потсмевајќи се велат дека следно треба да организираат...

Македонија 22.02.20 | 20:07

Александар Николоски: Ќе ставиме крај на поразите затоа што тоа и го должиме на Македонија!

На социјалните мрежи, Александар Николоски сподели видео порака и напиша: ДОАЃА НОВО ВРЕМЕ ЗА ПРОМЕНИ И ПРАВДА! Македонија од секој удар кој и бил нанесен излегувала...

Калеидоскоп 22.02.20 | 19:57

Вечна ти слава војводо: 142 години од раѓањето на Христо Узунов

На денешен ден, 22 февруари 1878 година, во Охрид е роден македонскиот војвода и еден од најголемите великани на ВМРО – Христо Узунов. Ако некој може да се нарече совест...

Свет 22.02.20 | 19:47

Масовни протести пред британскиот парламент против екстрадиција на Асанж во САД

Илјадници луѓе протестираа пред британскиот парламент против евентуалната екстрадиција на САД на коосновачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Во САД се покренати дури 18...

Калеидоскоп 22.02.20 | 19:31

Среќен ден во шумата: Ретки фотографии на мали мечиња што играат фатени за рака

Ретки фотографии прикажуваат семејство на кафени мечиња кои се држат за рацете и танцуваат, додека нивната мајка се релаксира зад дрво во близина. Погледнете како изгледаат...

Балкан 22.02.20 | 19:22

Борисов: Прифаќањето на еврото е во корист на бугарските граѓани и на бугарскиот бизнис

Бугарија продолжува напорно да работи за приклучување кон еврозоната, напиша бугарскиот премиер Бојко Борисов на социјалната мрежа Фејсбук. Неговиот коментар доаѓа...

Калеидоскоп 22.02.20 | 19:05

Вака реагираат граѓаните во Москва на возењето во лифт со Путин

Во една станбена зграда во Москва во лифотот познат јутјубер постави портрет на претседателот Владимир Путин. Во лифтот има и скриена камера која ги сними реакциите...

Сервиси 22.02.20 | 18:47

„Македонија пат“ апелира: Возете внимателно, има одрони и влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни...

Ракомет 22.02.20 | 18:35

Алушевски: „Вардар“ е бренд и повторно ќе игра во ЛШ

Ракометарите на Вардар попладневно беа совладани од Порто, а тренерот Стевче Алушовски вели дека, „ова е тешка ситуација, бидејќи имаме премногу повредени играчи,...

Свет 22.02.20 | 18:26

Коронавирусот ќе ги чини авиокомпаниите околу 28 милијарди долари

Меѓународната асоцијација на авиокопревозници (IATA) проценува дека епидемијата на коронавирусот ќе го намали целогодишниот број на продадени билети во азиско-пацифичкиот...

Свет 22.02.20 | 18:18

Кина: Се намалува бројот на заразени од коронавирус

Во Кина од коронавирус досега се заболени 76.288 лица, додека 2.345 починаа, соопштија локалните здравствени власти. Потврдени се 397 нови случаи, што е значително помалку...

Свет 22.02.20 | 18:09

На карневалот во Рио де Жанеиро се очекуваат околу 2 милиони туристи

И оваа година во ритамот на самбата во Рио де Жанеиро дење и ноќе без прекин ќе се движат неколку милиони учесници и гости. Познатиот „Самбадром“ во Рио де Жанеиро повторно...

Македонија 22.02.20 | 18:03

Дали Македонија ја има најнеспособната Царина до сега – ги контролирал ли некој „белите банани“?!

Што се случува во македонската царина? Контролира ли некој што влегува, а што излегува од државата, се проверуваат ли пратките. Се чини цути криминалот, шверцот како...