четврток, 20 февруари 2020
Македонија 20.02.20 | 23:56

Која е улогата на заменичката кога веќе ја разрешивте Рашела Мизрахи од МТПС?

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од редовите...

Естрада 20.02.20 | 23:51

Актерката претепана од своето момче

Актерот Брајан Хикерсон е уапсен поради семејно насилство, откако пијан ја удрил со тупаница в лице својата девојка Хејден Панетијер. Актерката го избркала од куќата...

Твитови 20.02.20 | 23:28

Стварно бил Црпнат…


Македонија 20.02.20 | 23:19

Снимката за поврзаноста на Заев со „Рекет“ нема да може да се користи како доказ со новиот закон за ЈО

Сè она што го слушнавме за Заев и неговата поврзаност со „Рекет“ со новиот закон за ЈО нема да може да се користи како доказ, потенцираше генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор...

Црна хроника 20.02.20 | 22:42

ОЈО отвори истрага за две лица по вчерашната акција во село Крушопек

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против...

Македонија 20.02.20 | 22:34

Ќе одговара ли сега Заев за изјавата пред банерот со Македонија?

Потписникот на капитулантскиот Преспански договор и редовниот коректор на секој што нема да ја спомене „Северна“, Зоран Заев, за време на посетата на Прилеп даваше...

Кошарка 20.02.20 | 22:20

Македонските кошаркари немоќни против Естонија

Неуспешен почеток за македонската кошаркарска репрезентација во квалификациите за евро-шампионатот 2021. Избраниците на селекторот Александар Тодоров вечерва во СЦ...

Свет 20.02.20 | 22:08

Со камења гаѓани лицата вратени од Кина

Украинците евакуирани од Кина заради коронавирусот се однесени во санаториум во градот Нови Санџари, а жителите на овој град се обиделе да го запрат минувањето на автобусите...

Македонија 20.02.20 | 21:51

Маричиќ го издаде Заев: Му се jaвил на Боки 13 да му каже дека случајот е приjaвен

Вистината е како шило, па така кога тогаш се ќе излезе на виделина, може да демантира Зоран Заев, може да демантира Вилма Русковска, но фактите се јасни, екс премиерот...

Останати спортови 20.02.20 | 21:44

Откажан ВТА турнирот во Ксиан поради коронавирусот

Женскиот тениски турнир во Ксиан годинава нема да се оддржи. Настанот што е вметнат во календарот на ВТА во средината на април е откажан поради појавата на коронавирусот...

Скопје 20.02.20 | 21:31

Не сакаме масовна гробница за животни! Јавноста реагира на планот на Шилегов за „Лајка“

Во средата навечер во тензична атмосфера помина расправата за програмата на ЈП „Лајка“, кое одамна требаше да проработи и да го замени, на подобро, Вардариште. Невладините...

Патувања 20.02.20 | 21:12

Koи се најдобрите земји за преселба според дијаспората

Луѓето кои ја напуштиле својата земја во потрага по подобар живот, открија кои земји се најдобри за таа цел. Сајтот Expat Explorer ги објави резултатите од анкетата спроведена...

Свет 20.02.20 | 21:06

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

Европскиот правен тим на Џулијан Асанж денеска соопшти дека ќе се обиде за него да побара азил во Франција, на само неколку дена пред почетокот на сослушувањето во Лондон...

Здравје 20.02.20 | 20:51

Докторот Бергам открива како се хранат онколозите за да се заштитат од рак

Германскиот доктор Антони Бергам, кој работи во клиничкиот центар во Хамбург, советува што почесто да јадете храна богата со влакна. Никогаш немојте да јадете црвено...

Семејство 20.02.20 | 20:39

Ќе станете родители на пролет? Одберете од 30-те најубави пролетни имиња

Пролетта е симбол на нов живот, сила, енергија и позитивност, па воопшто не изненадува дека многу имиња асоцираат токму на ова годишно време. Доколку очекувате бебе во...

Фудбал 20.02.20 | 20:08

Ова е првиот Србин што ќе игра за Косово

Илија Ивиќ е првиот српски фудбалер кој ќе игра за репрезентација на Косово. Тој доби покана од селекторот Бернард Шаландес, има 17 години, игра на позицијата стопер и...

Македонија 20.02.20 | 19:55

Села и Гаши и официјално заедно на избори

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението...

Македонија 20.02.20 | 19:50

Чулев го повика Спасовски на владина седница да се реши проблемот со пасошите

Јас сум министер еден месец и сите овие ситуации ги наследив како резултат на непланско, несовесно и нестручно работење на Оливер Спасовски за што е извршена интерна...

Естрада 20.02.20 | 19:35

Кили го покажа внукот Аниш Круз

Актерот Кирил Поп Христов – Кили, кој веќе подолго време живее во Еквадор, деновиве на „Фејсбук“ објави фотографија од внукот Аниш Круз. Внук мој насладок, напиша Кили. Малиот...

Економија 20.02.20 | 19:21

Јовановиќ: Дали фирми блиски до еден неодамнешен вицепремиер ќе го купуваат „Чебрен”?

Бранимир Јовановиќ, кој беше дел од тимот на поранешниот министер за финансии Драган Тевдовски го критикуваше Оглас за јавно-приватно партнерство за хидроцентралата...