среда, 19 февруари 2020
Фудбал 19.02.20 | 23:55

Мурињо во негов стил: Изгубивме 1-0 а не 10-0

Жозе Мурињо во свој стил го искоментира поразот на домашен терен од 0-1 од Лајпциг во Лигата на шампионите. „Поразот е само 1-0. А, 1-0 е 1-0. Не е 10-0. Резултатот е отворен. Едноставно...

Фудбал 19.02.20 | 23:45

Не се откажува и на клупа: На Марадона му носат дрога среде меч

Се чини дека аргентинската ѕвезда Диего Марадона не може без старите навики кои може да го чинат живот. Иако тренерската кариера не му оди најдобро и неговата Гимназија...

Македонија 19.02.20 | 23:32

Димовски: Oва е најголема количина дрога запленeта во РМ

Пратеникот Илија Димовски ја искоменира денешната акција во Крушопек и големата заплена на кокаин која според него е најголема досега во Македонија. Тој прашува дали...

Филм 19.02.20 | 23:12

„Хотел Београд“-филм кој мора да се погледне

Српскиот актер Милош Биковиќ сигурно станува нова ѕвезда на Балканот. Со него во главната улога е новиот филм „Хотел Београд“ кој е српко-руска копродукција. Филмот...

Фудбал 19.02.20 | 23:01

Аталанта не се шегува и граби кон четвртфиналето на ЛШ

Изнанадувачки резултати во вечерните дуели од Лигата на шампионите. Вистински хит Аталанта која со 4-1 ја совлада Валенсија. Малиот тим од Бергамо граби кон четвртфиналето...

Останати спортови 19.02.20 | 22:52

Факели и знамиња: Вака изгледа кога Ноле се враќа дома

Светскиот рекет број 1 за првпат доаѓа дома од освојувањето на Австралија опен. За таа цел неговите родители и фановите му приредија свечен дочек. Тој беше пречекан во...

Македонија 19.02.20 | 22:38

Заев: Последната средба со Јанева ја имав во Советот за реформи во судството

Лидерот на СДСМ Зоран Заев тврди дека немал средба со поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева во премиерската резиденција. Не е точно дека тоа се случило....

Македонија 19.02.20 | 22:25

Николоски открива можен криминал во Министерството за одбрана

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алекснадар Николоски во дебата со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, открива криминал тежок половина милион евра во минситерството...

Македонија 19.02.20 | 22:02

Шекеринска: Кампањата ќе биде валкана

Кампањата за избори ќе биде валкана, но искуството од претседателските избори кои беа во позитивна атмосфера во однос на тие од 2014-та се добра шанса за демократска, фер...

Естрада 19.02.20 | 21:47

Луксуз од милион долари: Погледнете како изгледа куќата на Лепа Брена во Мајами

Најолемата ѕвезда во поранешна Југославија голем дел од годината го поминува во својата куќа во Мајами.Таа на социјалните мрежи објави фотографии како изгледа имотот...

Фудбал 19.02.20 | 21:37

Голема загуба за „Ѓаволите“: За Рашфорд сезоната е завршена

Лоши вести за навивачите на Манчестер јунајтед, но и на англиската фудбалска репрезентација. Повредата на Маркус Рашфорд е толку сериозна што многу веројатно ќе значи...

Македонија 19.02.20 | 21:25

Заев сака неговата земја да има позитивна кампања

Граѓаните заслужуваат да се води позитивна кампања со натпревар на економски проекти и идеи, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев при попладневната посета на Регионалната...

Балкан 19.02.20 | 21:13

БПЦ уште сака да ни биде црква-мајка

Бугарскиот патријарх Неофит упати порака до, како што рече, православните браќа во Македонија, нагласувајќи дека тие може да сметаат на поддршката на Бугарската православна...

Македонија 19.02.20 | 20:52

Мицкоски: Обновата на Македонија ќе значи повеќе за секого, надеж за која вреди да се бориме

Имав средба со Регионалната занаетчиска комора со седиште во Охрид и ја посетив домашната компанија Екошпар која обезбедува егзистенција за 30 семејства. Мора да се...

Македонија 19.02.20 | 20:43

Николоски: Изборите нема да бидат фер, но и при такви услови ВМРО-ДПМНЕ ќе победи

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во дебата со потпретседателката на СДСМ Радмила Шекенринска на телевизија Телма истакна дека изборниот процес...

Црна хроника 19.02.20 | 20:34

Заедничка акција со италијанската полиција: Вкупната количина на кокаинот е 1,3 тони

Еден килограм контролирана пратка кокаин е запленета во магацин за овошје во селото Крушопек, во скопски Сарај. По насока на јавен обвинител приведени се возачите на...

Македонија 19.02.20 | 20:20

Николоски ексклузивно: Филипче и најголемиот трговец во Министерството за здравство купиле плацеви од 15.000 м2

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на Топ тема на Телма екскузивно објави дека семејството на министерот за здравство Венко Филипче и партнерот со...

Македонија 19.02.20 | 19:57

Поевтин беше килограм кокаин отколку пијачка: Дојде Чулев и веднаш фати голема пратка

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во дуелот со Радмила Шекеринска се осврна на пратката кокаин која денеска беше запленета во селото Крушопек. Тој...

Црна хроника 19.02.20 | 19:37

Детали од акцијата: Дрогата била дел од меѓународен шверц, скриена во склад за овошје

Кокаинот што попладнево беше фатен во скопското село Крушопек бил дел од поголем меѓународен синџир. Пратката тргнала од Јужна Америка и преку Италија и Црна Гора стигнала...

Фудбал 19.02.20 | 19:29

Нејмар го обвини ПСЖ за лошата форма

Нејмар со критики кон ПСЖ за начинот на рехабилитација по повредата во пределот на градниот кош. Бразилецот е убеден дека требало порано да почне да игра со цел навреме...