понеделник, 17 февруари 2020
Останати спортови 17.02.20 | 23:48

Меси и Хамилтон ја поделија наградата ,,Спортист на годината”

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси и британскиот возач на Формула 1, Луис Хамилтон ја поделија наградата Спортист на годината. За прв пат во историјата, наградата Лореус...

Македонија 17.02.20 | 23:17

Русковска: Доколку снимките имаат тон ќе ги презентираме во дополнување на доказната постапка

Александар Николовски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ вечерва на прес конференција објави дека снимките кои денеска се презентирале на рочиштето за “Рекет” не биле...

Сцена 17.02.20 | 23:07

Адел не ја порепознале на свадбата, но кога го пуштила гласот…

Изминатиов викенд, популарната Адел (31), која неодамна се најде во центарот на вниманието поради фотографиите што ги преплавија социјалните мрежи и медиумите, а на кои...

Балкан 17.02.20 | 22:51

Светот и донира на Албанија 1,15 милијарди евра

Повеќе од успешна е меѓународната донаторска конференција која денеска се одржа во Брисел под мотото „Заедно за Албанија“, на која се собрани над милијарда евра, што...

Свет 17.02.20 | 22:41

Две пopaнешни одбојкapки загинaa со своите ќepки

Две поранешни одбојкарки заедно со своите ќерки загинaa во cooбраќајна несpeќа во сојузната држава Мисури, јавуваат медиумите во САД. Станува збор за Лесли Друри Пратер...

Македонија 17.02.20 | 22:34

Извештајот на ЕК од 2 до 4 март

Извештајот за напредокот на нашата држава и Албанија се очекува од 2 до 4 март, а идејата е Европската комисија да излезе со него кога сите земји-членки ќе бидат позитивни...

Сцена 17.02.20 | 22:21

По гласините дека се разведува, Северина конечно се огласи

Откако пејачката се појави на едно доделување на награди во Хрватска без сопругот, а после неколку часа на Инстаграм наместо Северина Којиќ беше само Северина, регионалните...

Македонија 17.02.20 | 21:49

Заев: Можеше да има побрза правда ама требаше да се јавувам и да наредувам пресуди

Лидерот на СДСМ Зоран Заев кажа дека и самиот тој, како и граѓаните, е незадоволен од правниот систем, но рече дека за да имало побрза правда требало тој да се јавува и...

Свет 17.02.20 | 21:43

Почина главниот лекар од болницата во Вухан, го усмрти коронавирусот

Уште една жртва има во кинескиот град Вухан од коронавирусот. Станува збор за главниот лекар на болницата во Вухан, кој почина денеска откако се зарази со коронавирусот...

Македонија 17.02.20 | 21:28

Бараме да се прикажат целосните снимки каде што Јанева се сретнува со Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ,Александар Николоски, на вонредна прес-конференција која се одржа вечерва,а се однесуваше на објавените ПИ-мерки за случајот „Рекет“,...

Вести 17.02.20 | 21:26

Ова е врв на скандалот, бараме да се прикажат целосните снимки каде што Јанева се среќава со Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва одржа вонредна прес-конференција во врска со објавените ПИ-мерки за случајот „Рекет“, за кој тој вели...

Вести 17.02.20 | 21:18

Море Јовановски пие вода на екранот

Соговорникот на новинарот од Алфа Телевизија го снема од екран. Новинарот остана збунет со микрофонот во рака, а неговиот гостин со кој имаа вклучување во живо заминал...

Македонија 17.02.20 | 21:01

„Стани Стево, народот на марш како стока ти го носат!“

Користејќи негова изјава од опозиционерските денови, режисерот Борис Дамовски го прозва претседателот Стево Пендаровски во врска со „маршот за правда“ на партијата...

Македонија 17.02.20 | 20:28

За што ќе марширате? Појма си немам

Околу 3.000 демонстранти, во најголем дел донесени со автобуси од внатрешноста вечерва маршираа на настанот насловен „чекориме за правда“ кој го организираше владејачката...

Македонија 17.02.20 | 20:18

Ова не е протест за правдата, ова е притисок правдата да биде повторно само во рацете на еден човек

Со кое право зборуваат за правда?! Искористија селективно бомби со кои потоа и се рекетираа луѓе – запраша аналитичарот Ивор Мицкоски на својот фејсбук профил коментирајќи...

Македонија 17.02.20 | 20:18

Бродот тоне, пукаат шавовите, раскол во СДСМ: Министерката за правда не учествуваше во маршот на Заев

Притисоци и уцени се вршеа врз вработените во администрацијата, но и врз други категории на граѓани за да присуствуваат на вечерашниот марш „За правда“ во организација...

Македонија 17.02.20 | 19:51

Следете во живо: Прес-конференција на Николоски во 20.30 часот

Вечерва потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски ќе оддржи прес-конференција во 20.30 часот. Во 20:30 часот ќе одржам прес конференција на тема зашто се кријат...

Македонија 17.02.20 | 19:37

Заев за приватниот марш потроши 150.000 евра

Зоран Заев и неговата СДСМ маршираат, а никој не знае зошто. Власт бара правда. И додека сите се прашуваат која е причината да биде парализирано Скопје, Заев троши илјадници...

Твитови 17.02.20 | 19:31

Цела Шутка Есдеес

ЦЕЛА ШУТКА ЕСДЕЕС pic.twitter.com/M8heL4nyye — Демир (@Trollowsky) February 17, 2020

Македонија 17.02.20 | 19:13

Скопје не излезе на протест, не верува во Заев

Tотално фијаско доживеа денеска маршот на СДСМ, Заев и власта не успеаја и покрај сите притисоци и уцени. Низ улиците на Скопје можеше да се види слаба посетеност. Ова...