недела, 26 јануари 2020
Калеидоскоп 26.01.20 | 23:39

Лени Кравиц се збогува со Коби Брајант: Немам зборови, само љубов

Музичката ѕвезда Лени Кравиц на социјалните мрежи се збогуваше со легендата на кошарката Коби Брајант кој вечерва го загуби животот во хеликоптерска несреќа. Кравиц...

Фудбал 26.01.20 | 23:38

За Македонија единствени: Македонските навивачки групи заедно ќе навиваат против Косово

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе ја има поддршката од здружена навивачка армада на трибините на националната арена „Тоше Проески“ во Скопје за баражот...

Кошарка 26.01.20 | 23:26

Хеликоптерот бил негов, Брајант патувал со него на натпревари

Приватниот хеликоптер на славниот кошаркар се срушил во брдата на Калабас, а федералната администрација за авијација потврди дека регистарските броеви на срушениот...

Македонија 26.01.20 | 23:25

Вечерва велешани, лисичани, струмичани и кумановци ќе заспијат со оловен вкус во устата

Со 340 милиграми на кубен метар ПМ 10 честички измерени вечерва во 22 часот Велес е најзагадениот град во Република Македонија. Велешани ќе заспијат со вкус на олово во...

Кошарка 26.01.20 | 23:15

Шекил О’Нил: Ве сакам и ќе ми недостигате! Скршен сум!

На социјалните мрежи се огласи и поранешниот соиграч на Коби, Шекил О’Нил, кој тагува по својот пријател и неговата ќерка. Немам зборови за да ја опишам мојата тага низ...

Скопје 26.01.20 | 23:05

Препораките за загадувањето од Град Скопје се исмевање на Шилегов со скопјани

Град Скопје и Петре Шилегов им ја потценуваат интелигенцијата на скопјани. Препораките за загадувањето од Град Скопје се исмевање и покажување фрапантна незаинтересираност...

Свет 26.01.20 | 23:04

Трамп занеме од веста за смртта на Коби Брајант: Ова се страшни вести

Претседателот на САД, Доналд Трамп се огласи на Твитер по повод смртта на легенрадниот кошаркар Коби Брајант. Напиша дека ова се страшни вести. Вестите говорат дека...

Кошарка 26.01.20 | 22:54

Ќе остане вечна мистерија: Зошто Коби го промени бројот 8 со 24

Легендарат на „Лејкерси“ до 2006 година го носеше бројот 8, а потоа го промени без логично објаснување и го зеде 24. Кога дојде во Лејкерси Коби го носеше бројот 8, а по една...

Свет 26.01.20 | 22:51

Се породи жена заразена со корона вирус

Видео од кинеска болница во провинцијата Хубеи се појави во јавноста, на кое се гледа жена која се пораѓа, а за која постои сомнение дека е заразена со коронавирус. Доенчето...

Кошарка 26.01.20 | 22:37

Најважно во животот му беше присуството на ќерките на последниот натпревар: Тато, па ти си бил добар!

Медиумите од САД откриваат нови детали за несреќата во која животот го загуби Коби Брајнт, во хеликоптерот била и една од неговите ќерки, 13 годишната Џана Марија. Оваа...

Кошарка 26.01.20 | 22:37

Коби „Црната Мамба“, кариерата низ фотографии

Вечерва во хеликоптерска несреќа загина легендата на кошарката Коби Брајант.  

Кошарка 26.01.20 | 22:22

И Рик Фокс, поранешниот соиграч на Коби, бил во хеликоптерот

Според информациите кои кружат на социјалните мрежи во хеликоптерот бил поранешниот соиграч на Коби, Рик Фокс. Фокс е роден на 24 јули 1969 година, стапнувајќи на НБА-сцената...

Црна хроника 26.01.20 | 22:21

„Јавна соба“ сега се вика „Група само за возрасни“ и веќе има речиси 7000 членови

Полицијата влезе во трагата на администраторот на групата  Јавна соба но ги обезбедила и телефонските броеви на над седум илјади членови, дознава Телма од извори во...

Кошарка 26.01.20 | 22:14

И Џана Марија Оноре Брајант, ќерката на Коби загина во несреќата

ТМЗ пренесуваат дека во несреќата загина и и неговата 13-годишна ќерка Џана Марија Оноре Брајант. Таа била заедно со својот татко и не успеала да го преживеа падот   View...

Кошарка 26.01.20 | 22:03

Прва фотографија од местото на кое падна хеликоптерот во кој загина Коби Брајант

Првите фотографии кои ги објавуваат медиумите ширум светот од местото на несреќата во која загина легендарниот корашрак Коби Брајант покажуваат чад од најверојатно...

Кошарка 26.01.20 | 21:56

„Брат, ја имаш мојата почит“-последната порака што Коби ја напиша на „Твитер“ неколку часа пред несреќата

Токму денеска Коби Брајант денеска беше еден од најспоменуваните кошаркари иако е во пензија повеќе од три години. Имено Џејмс Леброн синоќа оствари историски дострел...

Кошарка 26.01.20 | 21:45

Неколку часа пред несреќата Леброн напиша на патиките: Мамба за цел живот

Спортската и кошаркарската јавност се во шок по веста дека иконата на оваа игра и еден од најголемите играчи на сите времиња Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа. Веста...

Кошарка 26.01.20 | 21:31

Леброн Џејмс токму денеска го помина Коби Брајант и стана најдобар стрелец во НБА

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс изби на третото место на листата најдобри стрелци во НБА лигата. Против Филаделфија, ноќеска, постигна 29 коша и сега има...

Калеидоскоп 26.01.20 | 21:17

На Твитер во 2012 ја предвидоа смртта на Коби Брајант

Прашањето за предвидување на судбината секогаш буди големо интересирање. Многумина ја предвидуваат иднината, но со различен успех. Во 2012 на Твитер предвидоа дека Коби...

Кошарка 26.01.20 | 21:05

Светот во шок: Коби Брајант загинал во хеликоптерска несреќа

Легендарниот американски кошаркар Коби Брајант загинал во хеликоптерска несреќа! Сеуште нема официјални информации, но медиумите ширум светот пренесуваат дека хеликоптерот...