петок, 24 јануари 2020
Сервиси 24.01.20 | 23:37

Без вода утре корисниците од улиците „Копачка“ и „Стрезово“

Без вода утре од 09:00 часот ќе останат корисниците на улиците „Копачка“ и „Стрезово“. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е...

Сервиси 24.01.20 | 23:33

Дел од Капиштец утре без струја

Дел од корисниците од улицата „Јуриј Гагарин“ во Општина Карпош утре од 11:00 до 14:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Како што информира Регионалниот...

Македонија 24.01.20 | 23:26

Пендаровски-Мишел: Иднината и судбината на Македонија е европска

Мојата посета тука неколку недели после преземањето на функцијата претседател на Европскиот совет има за цел да даде многу силна порака дека иднината и судбината на...

Ракомет 24.01.20 | 23:19

Шпанија ќе се бори со Хрватска за златниот медал на ЕП

Црвената фурија ќе се бори против Хрватска за тронот на Европското првенство во ракомет, откако денеска ја совладаа Словенија со 34:32. И Шпанија и Хрватска се непоразени...

Интима 24.01.20 | 23:09

Што му се случува на вашиот пенис кога температурите се под нула?

Машкиот полов орган е сочинет од сунѓересто ткиво, а познато е дека сунѓерот може да се собере и да стане помал од што е. Сунѓерестото ткиво на пенисот е исполнето со...

Македонија 24.01.20 | 22:56

Стојаноска: Го критикуваа ВМРО-ДПМНЕ, а три пати повеќе ги практикуваат истите работи

Сè за што СДСМ го критикуваа претходното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, од кога дојдоа на власта го практикуваат три пати повеќе, рече во вечерашното издание на „EUClick“,...

Свет 24.01.20 | 22:35

Најмалку 14 загинати во земјотресот во Турција, граѓаните на улица

Билансот на загинати во силниот земјотрес што вечерва ја погоди Турција се искачи на 14, а повеќе од 300 се повредени, јавува „Ројтерс“ Земјотресот со магнитуда од 6,8 според...

Свет 24.01.20 | 22:15

Мицотакис со сочувство до Ердоган: Тимовите за спасување на готовс

Тимовите за потрага и спасување се подготвени да помогнат, порача грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис по силниот земјотрес со магнитуда од 6.8 степени, кој вечерва го...

Свет 24.01.20 | 22:02

Страшна глетка по разорниот земјотрес во Турција, во тек е потрага по повредени лица

Во силниот земјотрес што денеска ја погоди Источна Турција најмалку четири лица ги загубија животите, соопшти министерот за внатрешни работи Сулејман Сојлу. WATCH: Strong...

Свет 24.01.20 | 21:50

Meшавина од лилјак и змија: Oваа супа е виновна за појавата на корона вирусот

Mешавина од две змии како и лилјак е причина за опасниот корона вирус кој се појави во Кина, открија епидемилозите.  Оваа супа ја конзумирале луѓе од кои тргнал опасниот...

Македонија 24.01.20 | 21:46

Османи: Земјава е подготвена за преговори со ЕУ

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи смета дека земјава е подготвена да почне преговори за членство во Европската унија и оти тоа може да се случи наскоро...

Останати спортови 24.01.20 | 21:35

Колинда не жали за поразот на изборите: Гласно навиваше за ватерполистите на Хрватска

Се уште актуелната претседателка на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ како да се помири со поразот на изборите.Таа веќе како да е на одмор па со сопругот Јаков отпатува...

Свет 24.01.20 | 21:26

Koрона вирусот стигна и во Франција

Два случаи на инфекција со новиот коронавирус се потврдени во Франција денеска,и тоа се првите случаи во Европа. Министерката за здравство Ањес Бузин на прес-конференција...

Свет 24.01.20 | 21:19

Готово е: Џонсон го потпиша Договорот за излегување на Британија од ЕУ

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска го потпиша Договорот за повлекување на Велика Британија од Европската унија, закажан за 31 јануари, истакнувајќи дека тоа најавува...

Свет 24.01.20 | 21:06

6.8 степени: Силен земјотрес во Турција близу границата со Сирија

Силен емјотресот се случи во Турција во близина на градот Сивриџе. Од силината сепочувствувал и во соседни , Грузија, Либан и Ерменија. Неговата длабочина e измерена...

Ракомет 24.01.20 | 20:56

Червар: Господе, мислев дека ќе се простам без медал

Селекторот на Хрватска Лино Червар не можеше да ги скрие емоциите по победата над Норвешка и пласманот во финалето. Тој по ова ЕП заминува во пензија и вели дека се плашел...

Македонија 24.01.20 | 20:45

Спасовски со нетрпение ја очекува новата методологија за проширување

Техничкиот премиер Оливер Спасовски го прими претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел кој допатува во работна посета на нашата земја на покана на претседателот...

Ракомет 24.01.20 | 20:29

Хрватска слави: Погледнете како Муса погоди за финале

Хрватска слави.По голема борба Коцкестите ја совладаа Норвешка со 29-28 во меч кој имаше два пати по пет минути продолженија. Кога сите помислија дека мечот ќе оди во седмерци,...

Ракомет 24.01.20 | 20:13

Страшна Хрватска: Коцкестите ќе се борат за европската титула по четири продолженија

Репрезентацијата на Хрватска ќе игра во финалето на Европското првенство откако вечерва по голема борба ја совладаа репрезентацијата на домаќинот Норвешка. Иако водеа...

Балкан 24.01.20 | 19:59

Ги сакаат дома: Словенечките невладини не сакаат мигрантите да се вратат во Хрватска

Словенечките невладини организации побараа од својата Влада да го откаже договорот со Хрватска за враќање на илегалните мигранти, повикувајќи се на извештаи за наводен...