понеделник, 20 јануари 2020
Калеидоскоп 20.01.20 | 23:55

Купил стар кауч за 60 евра, а кога видел што се крие во него…

Кога Хауард Кирби од Мичиген купил стар кауч не се надевал ни најмалку што ќе пронајде внатре во него. Кирби купил кауч од непрофитната организација „Habitat for Humanity ReStore“...

Балкан 20.01.20 | 23:39

Сопругите на ликвидираните црногорски мафијаши со шокантни изјави во Атина (ВИДЕО)

Сопругите на двајцата ликвидирани мафијаши , кои пред нив самите и нивните деца биле изрешетани со над 20 куршуми , во кафеана во Атина , дадоа шокантни изјави во полицијата. Двајца...

Сцена 20.01.20 | 23:18

Мустафа Сандал сака да се смири со Емина Јаховиќ, но еве од што се плаши!

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал успеаја, покрај многубројните турбуленции, да изградат добар однос по разводот на 10-годишниот брак. Иако се шпекулираше дека бившите...

Свет 20.01.20 | 22:58

Макрон и Трамп договорија примирје за дигиталниот данок

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави дека имал „одличен разговор“ со претаседателот на САД , Доналд Трамп за данокот на дигитални услуги што Франција...

Скопје 20.01.20 | 22:51

Разрешениот Ангелов на ФБ негира поврзаност со аферата со токсичниот отпад во Бугарија

Драги пријатели и мили непријатели, сакам да Ви соопштам неколку работи за мене и обвинувањата кои безмилосно и без мерка ги упативте кон мене и мојата фамилија“-пишува...

Црна хроника 20.01.20 | 22:40

Тепачка во штаб на политичка партија

Синоќа во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на бараките на општина Кисела Вода, во просторија која се користи како штаб на политичка партија, по претходна расправија,...

Македонија 20.01.20 | 22:16

Милески: Муртинскиот лажов со Договорот од Преспа ветуваше иднина, а добивме корупција, рекет, беззаконие…

Бизнисменот и активист Роберт Милески на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува како Заев велел дека од Договорот од Преспа Македонија ќе имало иднина. Заев...

Сцена 20.01.20 | 22:11

Ешли Грем стана мајка на момче

Плус сајз моделот Ешли Грејем и нејзиниот сопруг Џастин Ервин станаа родители на момче, а Ешли ја соопшти убавата вест преку Инстаграм. Во саботата нашите животи се...

Македонија 20.01.20 | 21:46

Петровска до ВМРО-ДПМНЕ: Договорот за пасошите е склучен во согласност со Законот за јавни набавки

За да се борите против криминалот треба да го осудите криминалот во сопствените редови, ѝ порача на опозицијата заменик министерката во МВР, Славјанка Петровска, реагирајќи...

Македонија 20.01.20 | 21:22

Латас: Го држат Никола Тодоров со два случаја – затоа формира партија

Улогата на Никола Тодоров, како адвокат, во пржинските случувања беше да го убеди Никола Груевски од специјален јавен обвинител, како што е наведено во Пржинскиот договор,...

Свет 20.01.20 | 21:16

75 опасни затвореници, членови на банди, побегнаа од затвор во источен Парагвај

Седумдесет и пет затвореници избегале од затвор во источен Парагвај, во непосредна близина на границата со Бразил, соопштија локалните власти, цитирани од Би-Би-Си. Има...

Калеидоскоп 20.01.20 | 21:13

Открила трик како за три години заштедила да купи стан

Во 2015 година, таа купи нов стан во Оукленд, откако заштеди пари за само три години. Притоа, таа избегна и задолжување во банка, со камата и долг период на отплата. Чери...

Здравје 20.01.20 | 20:59

Килограмите сами ќе се топат: Ставете две лажици од една мешавина во утринското кафе

Утринското кафе е ритуал без кој не можете да си го замислите денот? Тогаш сигурно ќе сакате да го пробате овој рецепт… Станува збор за додаток кој ќе го направи вашето...

Фудбал 20.01.20 | 20:50

Лудило во Шпанија: Крадци ги украле сите влезници за мечот со Барселона!

Шпанскиот третолигаш Ибица ја пречекува Барселона во шпанскиот Куп, но домаќинот се соочува со големи организациски проблеми затоа што некој ги украл влезниците. Стадионот...

Балкан 20.01.20 | 20:37

Граѓаните во Белград сведоци на голем пожар: Изгореа два сплава на реката Сава

Голем пожар проголта два големи објекти сплавови лоцирани на реката Сава во Белград. Пожарот избувнал на сплавот ,,Цунами“ кој служел за организирање прослави, а целосно...

Скопје 20.01.20 | 20:26

Пазарџиите со свирежи го дочекаа Богдановиќ зашто доцеше – средба имаше, но договор не

Педесетина пазарџии со свирежи го дочекаа првиот човек  на Центар. Жестока дебата имеше меѓу нездовплните пазарџии од Зелен пазар и локалната власт. Конфликтот меѓу...

Економија 20.01.20 | 20:13

Мизрахи: Санела Шкријељ со партиска агенда врши притисок врз вработените

Со жалење ја информираме јавноста дека дополнителниот заменик министер Санела Шкријељ креира упад во нормалното функционирање на МТСП раководено од министерот д-р...

Македонија 20.01.20 | 19:22

Експертски тимови наместо лидерска за законот за ЈО

Претставници од експерти на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, утре ќе имаат средба за обнова на разговорите меѓу власта и опозицијата за новиот закон за обвинителство, потврдија двете...

Калеидоскоп 20.01.20 | 19:00

Oпштина Лозово ќе ја вработи Атиџе и ќе ѝ го смени покривот на куќата

Градоначалникот на општина Лозово и даде ветување на Атиџе од Медена Земја дека ќе ја вработи во општината, но и дека општината ќе го реновира кровот на нејзината куќа. Денес...

Вести 20.01.20 | 18:53

Бугарското обвинителство соопшти дека нема токсичен отпад во италијанските контејнери во Варна, истрагата продолжува

Неусогласеност меѓу наведеното во документацијата на контејнерите и нивната содржина е утврдена до моментов, соопшти обвинителството во Бургас во врска со случајот...