сабота, 18 јануари 2020
Ракомет 18.01.20 | 23:39

Миленикот на Вардарци Караџиќ: Tаков е нашиот национален набој, сакавме да завршиме набрзина

Миленикот на скопската публика Игор Караџиќ е пресреќен по победата над Германија и пласманот во полуфиналето.Тој вели дека кога играат за националиот дрес срцето...

Естрада 18.01.20 | 23:23

Се има се може: Драгана Мирковиќ од сопругот доби златна торта

Фолк пејачката Драгана Мирковиќ има сопруг каков што може само да посака. Тони за 52 роденден на неговата сакана и приреди незаборавна забава во нивниот дом во Виена.Тој...

Ракомет 18.01.20 | 23:09

Червар по победата: На полувремето им кажав на играчите дека не прифаќам пораз

Селекторот на Хрватска Лино Червар е пресреќен по победата над Германија и пласманот во полуфиналето. Тој објаснува дека овојпат не дозволил да му го украдат пласманот...

Фудбал 18.01.20 | 22:57

Лампард баш нема среќа: Челзи прими гол во последната минута

Старото непишано фудбалско правило, кога нема да постигнеш гол, противникот ќе те казни, се покажа на дуелот со Њукасл. Ја видовме бруталната реалност на фудбалот, изјави...

Македонија 18.01.20 | 22:47

Директорот на Дрисла нема коментар за сомнителниот италијански отпад во Бугарија

Откако во бугарските медиуми денеска беше  објавено  дека фирмата „Блацион”,  чиј управител е македонскиот државјанин Блаже Игнатовски, увезла сомнителен отпад од...

Македонија 18.01.20 | 22:36

Тера инкогнита

Терминот тера инкогнита се користи во картографијата за опис на региони што не се познати, мапирани или документирани. Стапнувањето на непознат терен секогаш било голем...

Црна хроника 18.01.20 | 22:27

Две кривични пријави и притвор за Емил Јакимовски

Емил Јакимовски заработи две кривични пријави, сооошти МВР. Првата се  однесува за “Загрозување на сигурноста” по чл. 144 став 2 од КЗ и “Неизвршување на судска...

Ракомет 18.01.20 | 22:09

Хрватска се извади за полуфинале на ЕП

Фантастичен ракомет одиграа Хрватска и Германија. Одлични ракометари на двете страни. Иако сите мислеа дека „коцкестите“ лесно ќе дојдат до победата тоа не беше така.Германската...

Фудбал 18.01.20 | 21:51

Фудбалска мафија во Грција: Поранешен фудбалер на Реал Мадрид нарачувал убиство

11 лица се осоничени за обидот за на поранешниот српски репрезентативец Дарко Ковачевиќ во Грција.Меѓу нив е и поранешниот играч на Реал Мадрид Раул Браво. Дарко и Раул...

Фудбал 18.01.20 | 21:38

Лопетеги удри по поранешниот клуб и судиите

Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги, беше крајно незадоволен од судењето на натпреварот од 20. коло од шампионатот на Шпанија против Реал Мадрид. Судијата го поништи голот...

Интима 18.01.20 | 21:25

Секс-афера во Србија: Проститутки морале да земат одмор после однос со „надарен“ клиент

Во Србија полицијата разби голема секс афера во која биле вкучени девојки од различни професии. Тие нуделе услуги на богати клиенти, но некои си имале проблеми поради...

Балкан 18.01.20 | 21:11

Еден од организаторите на убиството на Аркан: И Цеца лесно можеше да стане жртва

Драган Николиќ Гаги еден од организаторите на убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан откако је одлежа затворсдката казна реши да проговори што точно се случувало тој...

Македонија 18.01.20 | 20:51

По критиките од власта: Маестро Симон Трпчески ги поздрави од Њујорк со „За многу години, Македонци“

Откако се најде на немилост на власта бидејќи се пожали на лошите услови во Домот на културата во Штип, со посредство на Фејсбук-профилот на Горазд Росоклија, професор...

Останати спортови 18.01.20 | 20:44

За сите што ја сакаат машка борба: Вечерва боречки спектакл Мегрегор-Кероне

За љубителите на боречките спортови вечерва е вистински спектакл.  Во октагонот ќе се соочат Конор Мегрегор и Доналд Кероне. Ирецот е голем фаворит но и Каубојот“ како...

Кошарка 18.01.20 | 20:27

„Ол-стар“ за сите вкусови: Дончиќ против Леброн

Кошаркарот на Далас, Лука Дончиќ зборуваше за трката со Леброн Џејмс во гласањето за стартните петорки на НБА „Ол-стар“ натпреварот. Џејмс и Дончиќ водат по третата...

Балкан 18.01.20 | 20:10

Бугарското обвинителство отвори истрага за директорот на „Дрисла“ – увезувал сомнителен италијански отпад во Бугарија

Бугарските медиуми денеска објавија дека компанијата „Блацион“ ООД, во сопственост на Блаже Игнатов и Горан Ангелов, извршила нерегулиран увоз на 25 контејнери со...

Фудбал 18.01.20 | 19:59

Си замина предвреме: Бејл пак прави проблеми на Сантијаго Бернабе

Фудбалерот на Реал, Герет Бејл уште еднаш го напушти стадионот, без да го чека крајот на натпреварот на неговиот клуб. Во 20. коло од Ла Лига, екипата на Реал ја совлада...

Скопје 18.01.20 | 19:44

Црвена како да тече крв: Реката Серава загадена

Инспектори од Град Скопје ислегоа на терен откако граѓани се пожалите дека реката Серава е енормно загадена.Од фотографиите може да се забележи дека црвена течност...

Фудбал 18.01.20 | 19:34

Реал им се врати на победите

Реал Мадрид повторно е на врвот на табелата во шпанската Ла лига, откако славеше победа на денешното дерби со Севиља во 20.коло. Конечнито резултат е 2:1 за мадридскиот...

Скопје 18.01.20 | 19:22

Шилегов се пофали: Тргнати фундаментите од Панорамското тркало

Градоначалникот на Скопје на Фејсбук се пофали дека се тргнати фундаментите од Панорамското тркало кое требаше да се гради на реката Вардар. Град Скопје сепак ќе гради...