петок, 13 декември 2019
Естрада 13.12.19 | 23:49

Пееше три часа без престан на 68 години: Здравко Чолиќ со одличен концерт во Арена

Здравко Чолиќ уште еднаш докажа дека е најголемата балканска ѕвезда на сите времиња. Тој е единствен со шест концерти во Белградската арена.Тој вечерва го одржа третиот...

Фудбал 13.12.19 | 23:36

Веќе не се кријат: Лука Јовиќ и се врати на Софија

Фудбалерот на Реал Мадрид Лука Јовиќ по се изгледа не може без згодната манекенка Софија Милошевиќ. Иако објави дека меѓу нив е крај и оти таа сакала само публицитет,...

Кошарка 13.12.19 | 23:15

Еден од најдобрите светски кошаркари потекнува од Косово

Еден од најдобрите словенечки кошаркари Лука Дончиќ има потекло од Косово. Ова го открива братот на неговиот дедо кој и денеска живее во селото Бича на Косово. Стојан...

Калеидоскоп 13.12.19 | 22:54

Задникот и е најголем адут: Спортистите изгубија глава по оваа бразилка блогерка

Наталија Гарибото е една од најпознатите бразисли блогерки. Таа има милиони следбеници на Инстаграм и вели дека од рекламирањето на своето тело може добро да се заработи....

Македонија 13.12.19 | 22:37

Добрила Кацарска: Иако сум премногу блиска со мајката на Камчев, не ми спомнала ништо за рекетот

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју во емисијата 360 степени рече дека Камчеви не барале правни совети од неа за случајот „Рекет“. -Ниту мајката на Орце,...

Твитови 13.12.19 | 22:30

Владо Јовановски: Додека ние лаеме, кој кого и за колку сакал да го е*е, отиде карванот!“

Додека ние лаеме, кој кого и за колку сакал да го е**, отиде карванот…! Да се разбереме, кога велам карванот, не мислам на Европа. Таа одамна е замината од овде… ( Кадмо,...

Останати спортови 13.12.19 | 22:16

Затегната во тренерки: Maжите со нетрпение го очекуваат враќањето на Марија Шарапова

Руската тенисерка Марија Шарапова годинава немаше среќа со повредите. Таа беше принудена да се откаже од поголемиот дел од турнирите. Но, лошиот период е зад неа, па...

Филм 13.12.19 | 22:03

Koj ќе го глуми Слобо: Ќе се снима серија за фамилијата Милошевиќ

Во март следната година започнува снимањето на серија за Слободан Милошевиќ и неговото семјество. Серијата ќе биде во пет епизоди и  во српска продукција. Ќе го следи...

Фудбал 13.12.19 | 21:52

Нејмар ја тужи Барса за неисплатени 3,5 милиони евра

Бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар поднесе нова тужба против Барселона за неисплатени плати од 3,5 милиони евра, според шпанскиот весник „Ел Мундо“. Напаѓачот на ПСЖ...

Балкан 13.12.19 | 21:38

ВМРО на Каракачанов: Заев најдобро знае дали е „Бугарин“

Бугарската партија ВМРО, на министерот за одбрана Красимир Каракачанов излезе со свој коментар отако Бугарската академија на науките се произнесе дека македонски...

Балкан 13.12.19 | 21:29

Однесувањето на Софија кон Македонците е доказ за шовинистичкото однесување на бугарската политика од времето на Санстефанска Бугарија

Македонското друштво „Илинден“ од Тирана во име на Македонците во Албанија најостро ја осуди, како што наведува, „најновата провокација на Бугарската академија на...

Македонија 13.12.19 | 21:19

Новиот директор на ревизија предизборно ќе вработува триесетина нови лица

Државниот завод за ревизија има потреба од вработување на нов кадар, бидејќи од предвидените 145 вработени, сега има 90, рече вечерва новиот државен ревизор Максим Ацевски,...

Калеидоскоп 13.12.19 | 21:10

Ѝ ја убиле ќерката, но ДНК анализата покажала уште пострашна вистина

Низ вистински пекол поминала Русинката Елена Александрова, чија 10 годишна ќерка била убиена ќерката. Александрова не можела да се помири со загубата, но после нејзината...

Фудбал 13.12.19 | 21:05

Брегзит ќе направи најголеми проблеми во фудбалот и Формула 1

Најавеното излегување на Велика Британија од Европската унија, може да има негативен ефект и врз одредени спортови, најмногу врз фудбалот и особено Формула 1. Кога ќе...

Интима 13.12.19 | 20:49

Колку навистина треба да трае оралниот секс?

Популарниот веб-сајт посветен на сескот и машко-женските односи, thefrisky.com, предложи ново правило кога станува збор за оралниот секс. Според текстот, кој не е поткрепен...

Сервиси 13.12.19 | 20:39

Утре е Св. пророк Наум, за здравје направете го ова

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) утре е 1 декември, ден на Св. пророк Наум и св. Филарет Милостивиот. Свети пророк Наум е еден од старозаветните пророци....

Македонија 13.12.19 | 20:32

Ацевски: Нема потреба од целосна ревизија на СЈО, субјект кој веќе не постои

Jавното обвинителство упатило барање за помош од Заводот за ревизија за констатирање на одредени постапки кои се вршеле во Специјалното јавно обвинителство во однос...

Црна хроника 13.12.19 | 20:19

Обвинителен акт против 11 лица во предметот „Шпански скали“

По сеопфатна истражна постапка што Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ја започна во јуни годинава, надлежниот јавен обвинител...

Македонија 13.12.19 | 20:12

Академик Ѓорги Поп-Атанасов: Законот за јазиците носи албанизација и крај за Македонија

Изгласувањето на предлог-законот за употреба на јазиците ќе предизвика албанизација на територијата на цела Македонија. Тоа е закон за албанскиот јазик и треба да се...

Скопје 13.12.19 | 19:50

Чекаше да се заборави дека ти оставив готов проект за Пластичарска, па да почнеш?

Чекаше да се заборави дека ти оставив проект, па да започнеш со градба? Вака поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски, јавно го прозва сегашниот, Петре Шилегов. Денеска...