сабота, 7 декември 2019
Црна хроника 07.12.19 | 23:44

Арачиновец во својот дом чувал “Smith&Wesson” и “Walther” пиштоли

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека сторил...

Останати спортови 07.12.19 | 23:38

Ентони Џошуа победник во дуелот за светската титула во бокс

Паметната борба на Британецот Ентони Џошуа му донесе победа соодлука во дуелот за светската титула во бокс, тешка категорија. Џошуа го победи фајтерот Енди Руис и си...

Естрада 07.12.19 | 23:34

Го спореди со контењер: Поранешната на Вељко не може да го заборави

Поранешната девојка на Вељко Ражанотивиќ се чини дека не може да го заборави. И додека тој ужива во бракот со Богдана, Маша Терзиќ се труди да биде духовита. Таа преку...

Македонија 07.12.19 | 23:18

Не биле дел од доказната постапка: Рускоска не знае за новите аудио снимки кои се појавија

Новите аудио разговори кои денеска беа објавени на „Јутуб“ на кои се слуша како глас кој наликува на бизнисменот Орце Камчев не се во доказите за таканаречениот случајот...

Фудбал 07.12.19 | 23:09

Јуве е во криза: Роналдо немоќен на Олимпико против Лацио

Големиот Јувентус се чини дека е во криза. Вечерва на Олимпико ништо не им одеше од нога што го чинеше пораз од Лацио со 3-1. Иако гостите од Торино тргнаа добро и поведоа...

Музика 07.12.19 | 22:54

„Те спомнувам“: Ареа по подолго време со нова песна

Гостиварската рок група Ареа по подолго време објави нова песна. Таа се вика „Те спомнувам“ и сигурно ќе ги израдува нивните фанови. Ареа беше особена популарна пред...

Свет 07.12.19 | 22:41

Нов тренд на водачите на картелите: Дрогата се пренесува со нарко подморници

Нарко картелите имаат нов тренд за пренесување на дрогата. Транспортот веќе не се прави со обични продови туку со т.н нарко подморници кои се тешко видливи за крајбрежните...

Естрада 07.12.19 | 22:23

Му покажа што пропушта: Поранешната девојка на Аца Лукас објави провокативно видео од солариум

Наташа Шавија, која е поранешна девојка на Аца Лукас во секоја прилика не пропушта да го потсети што пропушта што веќе не се заедно. Таа обожува да се слика провокативно...

Балкан 07.12.19 | 22:10

Заврши заложничката драма во Тирана: Ослободен македонскиот државјанин кому му бараа 250.000 евра

Успешно заврши заложничката драма во Албанија.На македонски државајнин, чии идентитет не се соопштува му бил барани 250.000 евра за да го ослободат, откако тој бил грабнат. Од...

Калеидоскоп 07.12.19 | 21:46

Се слушнал плач од сандакот: Предвреме родено дете во Индија живо закопано во гроб

Вистинско чудо се случило во Индија. Предвремно родено бебе од кое родителите се откажале бидејќи мислеле дека нема да преживее и живо го затврориле во сандак. Сандакот...

Свет 07.12.19 | 21:33

Балканците одат на работа во Германија, а Германците заминуваат во Швајцарија

Последниве неколку години голем број на Балканци заминуваат на работа во Германија. Повисоките плати се главна причина што се одлучуваат на таков чекор и покрај големите...

Македонија 07.12.19 | 21:13

Премиерот во заминување побара да се обединиме како народ и како држава

Претседателот на Владата на Зоран Заев вечерва имаше свое обраќање на духовната академија во чест на празникот Свети Климент Охридски, патрон на Македонската православна...

Фудбал 07.12.19 | 21:04

По Мурињо го реши и Гвардиола: Солскер нема проблем со фаворитите

Манчестер Јунајтед оствари сензационална победа од 2:1 на гостувањето кај Манчестер Сити во 16. коло од Премиер лигата. Така екипата на Оле Гунар Солскјер го доби дербито...

Фудбал 07.12.19 | 20:50

Се заби во возило па во бетонски ѕид: Капитенот на Милан имаше тешка сообраќајка

Капитенот на Милан Алесио Ромањоли имаше тешка сообраќајка. Тој возејќи со својот автомобил возел пребрзо се забил во друго возило и удрил во бетонски ѕид. Автомобилот...

Кошарка 07.12.19 | 20:40

Сака да биде мост за следните генерации: Џордан отвори болница за тие што немаат здравствено осигурување

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња,  Мајкл Џордан отвори болница во Шарлот во која ќе им се даваат лекарскиуслуги на пациенти што немаат здравствено осигурување,...

Свет 07.12.19 | 20:25

Идната недела во Вашингтон средба Лавров-Помпео

– Рускиот министер за надворешниработи Сергеј Лавров следната недела ќе го посети Вашингтон за да се сретне со државниот секретар Мајк Помпео, соопштија американски...

Балкан 07.12.19 | 20:11

Рама им ја исполни најголемата желба: Децата кои скокнаа од тераса бегајќи од земјотресот се запознаа со Роналдо и Буфон

Албанскиот премиер Еди Рама им приреди вистинско изненадување и ретко доживување на Арелин и Алесио, деца од Туман, едно од најпогодените места од катастрофалниот земјотрес,...

Скопје 07.12.19 | 20:01

Ново Село скопски Чернобил: Жителите на Ѓорче Петров излегоа на протест

Жители на Општината Ѓорче Петров денеска протестираа против неконтролираното депонирање на отпад на депонијата кај Ново Село. Бараат да се расчисти комплетно оваа...

Црна хроника 07.12.19 | 19:47

МВР со детали за акцијата: Приведени десет лица, можни членови на криминални групи

Во координирана акција што рано утрово ја спроведе полицијата на повеќе локации во Скопје се приведени десет мажи, сите од Скопско, можни членови на криминални групи...

Македонија 07.12.19 | 19:35

По заклучоците на Венецијанската комисија: Беса и Алијанса ќе бараат албанскиот јазик уставно да се уреди

По заклучоците на Венецијанската комисија реагираа албанските политички партии Алијансата за Албанците, Движењето Беса и Алтернатива, пишува „Алсат“. Тие имаат единствен...