вторник, 3 декември 2019
Црна хроника 03.12.19 | 23:37

Панки ослободен од грчкиот затвор, вечерва виден во скопски локал

Пејачот на Куку леле, Сашо Каимовски Панки е пуштен на слобода од грчкиот затвор дознава 24 Инфо.  Тој беше уапсен во март годинава на Граничниот премин „Евзони“ на...

Семејство 03.12.19 | 23:32

Дупки во пресудата која му го додели Александар на Милан

Пејачката Северина Којиќ го загуби спорот со поранешниот сопруг Милан Поповиќ во врска со старателството над нивниот син. Хрватскиот суд на 28 ноември донесе привремена...

Психологија 03.12.19 | 23:25

Знаете ли зошто не треба да чувате во домот фотографии на починатите?

Кој нема во домот фотографија од починати роднини или пријатели? Сите имаме. па се прашуваме, што е тогаш проблемот? Зошто не треба да се чуваат во куќата? Во принцип,...

Македонија 03.12.19 | 23:18

Премиерот во заминување Заев со лидерите на земјите од НАТО на прием кај англиската кралица

Македонскиот премиер во заминување Зоран Заев вечерва беше на прием кај кралицата Елизабета како дел од делегацијата на лидерите на земјите-членки на НАТО. Кралското...

Естрада 03.12.19 | 22:51

Денес ќе наполнеше 42 години: Ова е главната причина за убиството на Ксенија Пајчин

Да беше жива една од најубавите пејачки во регионот денес ќе наполнеше 42 години. За жал, експлозивната љубов со Филип Каписода на крајот се заврши трагично. Тие двајца...

Калеидоскоп 03.12.19 | 22:36

Утрешниот празник ќе ни открие каква ќе биде 2020 година

Православните верници утре го чествуваат Воведението на Пресвета Богородица како тригодишно девојче во храмот. Според народните верувања, каков е биде денот на овој...

Македонија 03.12.19 | 22:30

Пендаровски: Макрон ми вети дека нема по втор пат да нè исече

Претседателот Стево Пендаровски вели дека има некакви сигнали дека постојат шанси прашањето за почеток на преговори во Европската унија да се реши во првите пет до...

Сцена 03.12.19 | 22:16

„Хирургот трипати ме удри по задникот“: Брена дошла во болница во бикини, а тоа што ѝ се случило…

За време на својата богата кариера, Лепа Брена се пробала и како актерка, а филмот „Ајде да се сакаме“, во кој ја играше главната улога достигна голема популарност. Брена...

Црна хроника 03.12.19 | 21:53

Им пронашле дрога во автомобилот: Кривична пријава за двајца охриѓани

Полициска станица Гевгелија поднесе кривична пријава против В.К.(27) и С.Б.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение сторено кривично дело „неовластено...

Македонија 03.12.19 | 21:42

Пендаровски: Чувствувам морална одговорност за тоа што правната држава е полумртва

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски истакна дека правната држава е полумртва во денешното интерву во емисијата „Отворено“ на Телевизија 24. Пендаровски...

Балкан 03.12.19 | 21:23

Со експлозив срушен шесткатен хотел во Драч

Со контролирана експлозија денес на плажата во Драч е срушен шесткатен хотел, кој бил тешко оштетен во силниот земјотрес на 26 ноември. До експлозијата дошло благодарение...

Сервиси 03.12.19 | 21:06

Поради врнежи од снег, забрана за камиони на патот Маврово-Дебар и Гостивар-Стража-Кичево

Поради интензивни врнежи од снег е воведена забрана за движење на камиони на патот од Маврово кон Дебар, како и на патот од Гостивар кон Кичево. Поради врнежи од снег...

Калеидоскоп 03.12.19 | 20:54

Меланија понижена поради голите фотографии, откриено кој ги објави

Првата дама на САД, Меланија Трамп, се сомнева дека Роџер Стоун, долгогодишниот сојузник и советник на нејзиниот сопруг, претседателот Доналд Трамп, стои позади објавувањето...

Свет 03.12.19 | 20:41

Вирџинија Робертс за оргиите со принцот: Имав 17 години кога ме силуваше, неговата пот се слеваше врз мене

На Би-би-си синоќа беше прикажано интервјуто со Вирџинија Робертс, жената која тврди дека била присилена да има сексуален однос со принцот Ендру во времето кога тој...

Скопје 03.12.19 | 20:29

Дефект на трафостаница причина за прекинот на струја во повеќе скопски населби

Скопските населби Карпош, Тафталиџе, Капиштец, и дел од Центар денеска во неколку наврати немаа струја, а ова се случуваше и во текот на вчерашниот ден. Од ЕВН објаснуваат...

Македонија 03.12.19 | 20:23

Мицкоски на средба со делегација на ЕП: Криминалот во врвот на власта им дава аргумент повеќе на скептичните земји-членки на ЕУ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцински денеска остварија...

Економија 03.12.19 | 20:15

Кинескиот удел во македонската 5Г мрежа е проблематичен за НАТО, Владата ќе реагира

Иако не е услов за членството на ѓМакедонија во НАТО се отвораат прашања околу безбедноста и кинеското влијание во развојот на 5Г мрежата и дигиталната инфраструктура...

Македонија 03.12.19 | 20:05

Ќе одиме на дестинации каде што Заев не го примаат

Немам јас повеќе информации од тоа што има Владата, но има суштинска разлика помеѓу мене и МНР или претседателот на Владата, а тоа е дека јас истите ги изнесувам во јавност...

Свет 03.12.19 | 20:00

Канада и Холандија поддржуваат „суштинско преиспитување“ на НАТО

Премиерите на Канада и Холандија, Џастин Трудо и Марк Руте, денеска во одвоени изјави го поддржаа француско-германскиот предлог план за реформа на НАТО, откако неодамна...

Калеидоскоп 03.12.19 | 19:51

Се соочи со својот силувач и се онесвести: Имав 14 години кога ме силуваше, знаеш!?

Во програмата на ирачката државна телевизија беше прокажано соочувањето на грабната и силувана припадничка на етничкото и верско малцинство Јазиди со припадник на...