недела, 17 ноември 2019
Економија 17.11.19 | 23:46

Од утре нова цена на горивата

Во понеделник ќе ги дознаеме новите цени на горивата. Согласно последната одлука на РКЕ бензинот Еуросупер БС-95 поскапе за денар, а Еуросупер БС-98, дизелот и екстра лесното...

Кошарка 17.11.19 | 23:36

Голем срам, македонските кошаркарки загубија од Летонија со 59 поени разлика

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе уште еден катастрофален пораз во квалификациите за ЕП 2021 и тоа на домашен терен од селекцијата на Летонија...

Интима 17.11.19 | 23:26

Шерон Стоун: Ми рече да ги соблечам гаќите, се согласив

На доделувањето на наградите на магазинот „ЏиКју“ во Берлин, Шерон Стоун неодамна го рекреирала славното прекрстување на нозете од филмот „Основен инстинкт“ снимен...

Психологија 17.11.19 | 23:09

Ако не сте знаеле и ова е ментално нарушување

Иако зависноста од купување е одамна призната, таа денес има прилично поинакво значење и обем. Сега, ваквата зависност погодува едно од дваесет лица, пишува „Дејли мејл“....

Македонија 17.11.19 | 22:54

Нашата програма ќе се базира на работа на сите полиња исто како да го имаме добиено датумот

Нашата програма ќе се базира на работа, работа и само работа на сите полиња исто како да го имаме добиено датумот, исто како да бркаме исполнување на сите услови и сите...

Вести 17.11.19 | 22:40

Игор Кокошков е нов селектор на српските кошаркари

Игор Кокошков е нов селектор на репрезентацијата на Србија, објавија медиумите во оваа земја. Тој доаѓа на местото на Александар Ѓорѓевиќ чиј договор истече по завршувањето...

Фудбал 17.11.19 | 22:31

Величествен пречек на Англија на стадионот во Приштина

Англиската фудбалска репрезентација имаше незапаметен дочек во Косово, каков што ниту една релрезентација немала досега. Фудбалерите на „Гордиот Албион“ беа мета...

Здравје 17.11.19 | 22:19

Карфиолот помага во слабеењето

Ако се обидувате да се ослободите од вишокот килограми, време е да го наполните вашиот фрижидерот со карфиол. Овој нискокалоричен зеленчук не е богат со јаглени хидрати,...

Балкан 17.11.19 | 22:05

Уапсени најмалку шест лица во акција на грчката полиција во атинската населба Ексархија

Најмалку шест лица се уапсени во атинската населба Ексархија што важи за собиралиште на анархисти, во акција на полицијата за спречување инциденти во рамки на одбележувањето...

Здравје 17.11.19 | 21:53

Домашен сируп од морков и мед за кашлица и полесно исфрлање на секретот

Ова е домашен сируп против кашлица кој е одличен за деца и возрасни. Потребни ви се само две состојки: морков и мед. Во сезона на настинки и грип потребно е да имате природни...

Свет 17.11.19 | 21:39

Венеција денеска

Венеција денеска се соочува со нова висока плима од 160 сантиметри. Повторно е затворен плоштадот „Свети Марко“. Локалните власти најавија дека следува уште еден тежок...

Свет 17.11.19 | 21:15

Kуба враќа од Боливија 226 свои лекари по оставката на Моралес

Група од 226 кубански лекари се враќаат од Боливија во Куба, по одлуката на властите во Хавана за нивното враќање заради промена во боливиската власт. Претставникот на...

Свет 17.11.19 | 21:03

1.500 бездомници на ручек кај Папата

Римокатоличката црква денес го одбележува Денот на сиромашните. По тој повод Папата Франциско угости на ручек 1.500 бездомници и луѓе во неволја. Гостите во Ватикан биле...

Астро 17.11.19 | 20:51

Најпознатиот светски астролог предвидува: Во 2020 година овие три знаци ги очекува невидена среќа!

Новата година наскоро пристигнува и сите знаци од зодијакот се надеваат на нови промени, меѓутоа нема сите да ја имаат таа среќа. Според предвидувањата на познатиот...

Останати спортови 17.11.19 | 20:35

Ферстапен го освои Бразил, нова катастрофа на Ферари

Макс Ферстапен е победник на трката за големата награда на Бразил, по едно чудо возбудувања и инциденти. Од нив профитира и Пјер Гасли од Торо Росо, остварувајќи го најдобриот...

Останати спортови 17.11.19 | 20:23

Летаа боксови на сите страни, се истепаа ватерполистите на Партизан и Морнар

Натпреварот меѓу ватерполистите на белградски Партизан и Морнар од Сплит во рамки на осмото коло од регионалната лига го одбележа тепачка меѓу играчите на двата тима...

Скопје 17.11.19 | 20:12

Ќе настапиме со весели песни, вели Горан Бреговиќ пред вечерашниот концерт на плоштад „Македонија“

Култната група од времето на поранешна Југославија, „Бјело дугме“ ќе одржи вечерва бесплатен концерт на плоштад „Македонија“ во Скопје во 21 часот. На кусата прес-конференција...

Црна хроника 17.11.19 | 20:00

Пожар во манастирскиот комплекс во Лешок

Изутринава во 2:50 часот во СВР Тетово било пријавено дека настанал пожар во просторија од Манастирскиот комплекс во селото Лешок, Тетовско, при што бил опожарен ситен...

Балкан 17.11.19 | 19:48

Албанец протеран од Црна Гора зошто развиорил албанско знаме на манифестација во Бар

И. Д.(64) по националност Албанец е протеран од Црна Гора во траење од еден месец и казнет со 300 евра поради незаконско истакнување и виорење на знамето на Република Албанија...

Свет 17.11.19 | 19:40

Се судрија авиони на аеродром во Франкфурт

Авион на јужнокорејската авиокомпанија Кореан Ер се судрил со авион на Ер Намибија по слетувањето на франкфуртскиот аеродром. Сударот се случил во саботата во 18.20 часот...