среда, 13 ноември 2019
Естрада 13.11.19 | 23:50

Бидејќи ти си принцеза: Богдана, снаата на Цеца ја прослави моминска вечер

Богдана, која наскоро ќе стапи во брак со синот на Цеца Ражнатовиќ ја прослави моминската вечер.Заедно со најблиските другарки таа се забавуваше цела вечер во еден луксузен...

Фудбал 13.11.19 | 23:34

Златан се прости од навивачите во САД: Сега вратете се на гледање безбол

Златан Ибрахимовиќ го заврши престојот во САД. Тој на помалку ироничен начин се прости од навивачите на Лос Анџелес Галакси.Иако има 38 години тој нема намера да ја заврши...

Естрада 13.11.19 | 23:16

Бајага веќе не ја пее „Пада Влада“: Таа песна ја сакаат политичарите само кога се во опозиција

Легендарниот српски музичар Бајага вели дека повеќе не ја изведува песната „Пада Влада“ бидејќи често е злоупотребувана од политичарите. Таа песна, вели Бајага политчарите...

Балкан 13.11.19 | 22:59

Страотно видео од сообраќајка во Словенија: По сударот со Корса, камионот ја проби оградата и падна во провалија

Страотна сообраќајка се случила денеска во Словенија. Жртва беше возач на камион на кого налета Опел Корса на обиколницата кај Љубљана.Возачот на камионот сакајќи да...

Балкан 13.11.19 | 22:42

Примањата постојано и се зголемуваат: Колинда прима пензија од НАТО

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ која ќе се бори за нов мандат неколкупати го зголемила богатството од пред доаѓањето на функцијата. Таа според законот...

Ракомет 13.11.19 | 22:32

Вардар го совлада Мотор како загревање за мечот со Килеце во ЛШ

Ракометарите на Вардар, славеа победа над украински Мотор Запорожје со 44:37 во многу ефикасен натпревар од регионалната СЕХА лига. Со оваа победа, Вардар изби на чело...

Фудбал 13.11.19 | 22:25

И покрај немирите во појасот Газа: Полска не се плаши да игра во Израел

Полската фудбалска репрезентација нема проблем со гостување кај Израел во квалификаиците за Европското првенство 2020, во меч од групата во која се наоѓа и репрезентацијата...

Балкан 13.11.19 | 22:15

730 килограми: Вака била скриена дрогата во фолија во Словенија

Словенечката полиција и цариниците заплениле 730 килограми хероин во пристаништето Копер, што е најголема количина хероин запленета во историјата на Словенија. Пратката,...

Свет 13.11.19 | 21:57

Многумина имаат по некој: Фејсбук отстрани две милијарди лажни профили

Социјалната мрежа Фејсбук од април до септември годинава отстранила 3.2 милијарди лажни содржини, како и милиони статуси со насилство врз деца и самоубиства, се вели...

Македонија 13.11.19 | 21:40

Спасовски за бегството на Груевски: Добивме податоци дека преминал во Албанија, па со дипломатско возило во Црна Гора, а оттаму е преземен во Србија

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во вечерашното интервју за Вин-вин на ТВ Телма, околу бегството на Никола Груевски и за пропустите што се направени,...

Економија 13.11.19 | 21:24

Скоро 100 илјади сметки на граѓаните се блокирани заради катастрофалното работење на актуелната власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставници на Меѓународниот монетарен фонд предводени од Берглјот Бјорнсон Баркбу, шефица...

Естрада 13.11.19 | 21:11

Сузана Манчиќ за загинатиот рапер: Животот е преубав да се загуби на таков глуп начин

Некогашната лото-девојка Сузана Манчиќ за „Телеграф“ зборуваше за своите стравови, а последниот го срушила летово кога скокнала со падобран. Но, месец дена подоцна,...

Твитови 13.11.19 | 20:58

Димовски: Со 13 милиони евра ќе изградат едно големо ништо, како и досега

За следната година за изградба на Клинички центар Скопје и Клинички центар Штип се одвоени само 13 мил. €… Ќе изградат ништо, големо ништо. Како и до сега… — Ilija...

Ракомет 13.11.19 | 20:45

Следете го во живо натпреварот Вардар – Мотор Запорожје

Во рамки на СЕХА лигата, црвено-црните денеска во СЦ „Јане Сандански“ ги пречекуваат противниците од Украина. Натпреварот меѓу Вардар и Мотор Запорожје може да го гледате...

Македонија 13.11.19 | 20:34

Мицкоски-Мас: Со новата влада на ВМРО-ДПМНЕ разликите во стандардот ќе се почувствуваат во првите 100 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Владо Мисајловски и секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски остварија средба...

Македонија 13.11.19 | 20:21

Да се засрамите сите македонисти што денес го пречекавте, му аплаудиравте, се смеевте на недоветните шеги на човекот кој го урниса статусот на македонскиот јазик

Премиерот во заминување Зоран Заев денеска присуствуваше на отворањето на четвртата Меѓународна научна конференција што ја организираше Институтот за македонски...

Економија 13.11.19 | 20:08

Средба на шефицата на мисијата на ММФ за Македонија со премиерот во заминување Заев

Премиерот во заминување Зоран Заев, придружуван од министреката за финансии Нина Ангеловска, вечерва се сретна со делегација Меѓународниот монетарен фонд предводена...

Сервиси 13.11.19 | 19:59

Во следните 30 дена ќе биде затворен за сообраќај патот кон Теферич

Во следните 30 дена заради санација, патот кој води кон населеното место Теферич ќе биде затворен за сообраќај, соопштија од Општина Кисела Вода. Од Општината апелираа...

Сервиси 13.11.19 | 19:49

Утре ги славиме Козма и Дамјан, ако сте верник помолете се за болните

Православните верници утре ги празнуваат Св. бесребреници Козма и Дамјан. Во Црквата, бесребреници се нарекуваат оние светители, на кои Бог им дал голем дар да чудотворат,...

Македонија 13.11.19 | 19:35

Илиевски: Пред избори полна ќе им е устата со Македонија, Република Македонија

Пред избори полна ќе им е устата со Македонија, Република Македонија, реагира Богдан Илиевски на постот на Стево Пендаровски, во кој претседателот објави дека во библиотеката...