петок, 8 ноември 2019
Здравје 08.11.19 | 23:54

Главоболката открива што не е во ред со вашето здравје

Постојат различни видови главоболки кои често погрешно се дијагностицираат, а најчесто исто се третираат. Главоболката може да биде предизвикана од многу причини,...

Македонија 08.11.19 | 23:48

Исмајлоска-Старова: За да станеме пратеници, ВМРО-ДПМНЕ бараше да кажеме дека ќе гласаме за промена на името

Исмајлоска-Старова: За да станеме пратеници, ВМРО-ДПМНЕ бараше да кажеме дека ќе гласаме за промена на името Услов да се биде на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите...

Здравје 08.11.19 | 23:41

Освен што го чува здравјето, привлекува и пари: Куќата во која се одгледува оваа билка не може да биде сиромашна

Сојузник во борбата против депресијата, а ви помага и да се ослободите од насобраниот стрес. Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради тоа можеби...

Астро 08.11.19 | 23:33

Пронајдете го својот ангел чувар според датумот на раѓање

Секој од нас има свој ангел-чувар. Тие што се родени на црковни празници сметаат дека знаат кој е тој. Вистината е дека ангелите и архангелите се тесно поврзани со хороскопските...

Астро 08.11.19 | 23:25

Љубовта ќе им цвета и ќе ги решат старите конфликти: Овие 3 хороскопски знаци ги очекува невидена среќа во ноември

Овој период ќе биде фантастичен за следниве хороскопски знаци… Бик Овој хороскопски знак има многу причини за да му се радува на овој месец. Ѕвездите му се наклонети...

Свет 08.11.19 | 23:20

Големо невреме и поплави во Англија, има и жртви

Во невремето кое зафати делови од северена и централна Англија загина една жена, реките се излеаја од коритата, а сообраќајот е нарушен втор ден по ред. Во градот Шефилд,...

Сервиси 08.11.19 | 23:09

Апел за помош: Никола Стојменов од Кочани ја раскажа приказната на жената која се бори за животот на ќерката

Никола Стојменов на својот фејсбук профил раскажа настан кој масовно се споделува на социјалните мрежи: Пред околу 1 час во Кочани одејќи накај дома, над градскиот стадион...

Калеидоскоп 08.11.19 | 22:53

Сите тајни на маркетите поради кои премногу трошите пари

Сигурно сте забележале дека во трговските центри нема ниту часовнци ниту прозори. Има музика, распоредот на полиците е исто така добро промислен. Поради целиот систем...

Твитови 08.11.19 | 22:52

Димовски: Макрон е крив…

Професор по физичко образование од денес е заменик директор на Финансиска полиција… Макрон е крив… 🙄 — Ilija Dimovski (@ilijadimovski) November 8, 2019 https://t.co/QoEXF0rZCt — 🅰️псаана...

Скопје 08.11.19 | 22:42

О2 Иницијатива: Очекуваме највисока казна за Екоцентар 97, една за хаваријата, втора за непријавување и непостапување според протокол и кривична пријава!

О2 Иницијатива на социјалните мрежи повика на казна за Екоцентар 97 поради излевањето на опасните хемикалии во Охис. 6 тони вода со елементи на опасна хемикалија, метил...

Здравје 08.11.19 | 22:29

Еве како делува загадениот воздух на здравјето

Дури 91% од населението ширум светот, живее на места со загаден воздух. Ова видео покажува каков ефект има загадениот воздух врз вашето здравје, дали предизвикува проблеми...

Калеидоскоп 08.11.19 | 22:20

Овие работи им се бесплатни на светските милионери

Најмоќните луѓе на светот не мора да трошат пари за овие работи: Храна и пијалок Бесплатната храна и пијалоци се составен дел од животот на висока нога, без разлика дали...

Свет 08.11.19 | 22:14

Поради штрајкот, „Луфтханза“ откажа 600 лета

Германската авиокомпанија „Луфтханза“, денеска, откажа околу 600 лета поради штрајкот на екипажот, кој почна вчера. Најавено е дека штрајкот ќе трае 48 часа, а вчера беа...

Калеидоскоп 08.11.19 | 22:07

Поранешната Мис на Иран три недели заробена, и се заканува смрт

Поранешната Мис на Иран , 31- годишната Бахаре Заре Бахари три недели била заробена на аеродромот на Филипини. Мисицата неодамна сними видео во кое вели дека се плаши...

Култура 08.11.19 | 21:54

Дурловски: Малите народи по бројност, предодредени се во вечната борба за докажување да раѓаат големи индивидуи

Оперскиот пејач Игор Дурловски на својот фејсбук профил сподели ново видео, кое го проследи со следниов натпис: Малите народи по бројност, предодредени се во вечната...

Македонија 08.11.19 | 21:44

Вице Заев рекетирал бизнисмен за атрактивен плац: Откако скопјанецот одбил да му го продаде, го почестил со позајмица од 1.8 милиони евра

Плац од 13.000 квадратни метри во близина на хотелот „Хилтон“ во Скопје, ги скара старите партиски другари: бизнисменот Киро Тошевски и братот на премиерот Вице Заев. Тошевски...

Скопје 08.11.19 | 21:25

Министерство за животна средина: Состојбата во ОХИС е целосно под контрола

Министерството за животна средина и просторно планирање согласно последните информации добиени од надлежните инспекциски служби, ја информира јавноста дека состојбата...

Црна хроника 08.11.19 | 21:21

Спасовски: Камерите на скопските улици не служат за сообрќајни казни, туку само за надзор

Камерите од видеонадзорот во градот не се за казнување, туку тие до пред две-три години беа користени од Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), рече вечерва...

Македонија 08.11.19 | 21:08

Спасовски: Јанева беше сомнителна уште кога апсеше и ослободуваше осомничени

Критиката кон Катица Јанева ја упатив уште во јануари годинава за притворањето на одредени осомничени и нивно ослободување. Ја дадов таа критика затоа што имав одредени...

Скопје 08.11.19 | 20:56

Директорот на фирмата која го врши препакувањето: Заврши сè, не е опасно

Oтпадот кој денеска истече во ОХИС е веќе собран, нема опасност и нема повредени, рече во изјава за ТВ „24“ Владо Момировски, директорот на „Еко центар 97“, фирмата која...