понеделник, 21 октомври 2019
Македонија 21.10.19 | 20:55

Мицкоски: Нема датум за преговори поради лошите политики на Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека тоа што се случуваше во Брисел е само резултат на погрешните политики што се случуваа во Република Македонија...

Македонија 21.10.19 | 20:47

Коалицијата За подобра Македонија отсега ќе се вика Коалиција за обнова на Македонија

На предлог на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски Коалицијата за подобра Македонија едногласно се преименува во Коалиција за обнова на Македонија, изјави...

Македонија 21.10.19 | 20:31

ТВ21: Николовски можен технички премиер

По изјавата на премиерот Зоран Заев дека согласно Договорот од Пржино тој ќе се повлече од функцијата на 3 јануари во јавноста почна да се калкулира дека негов заменик...

Македонија 21.10.19 | 20:29

Mуцунски: Одговорност мора да има

Во вечерашната емисија „Топ Тема“ на телевизија Телма гостуваше меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски. Тој кажа дека владата имала наивен пристап кон...

Естрада 21.10.19 | 20:26

Цеца ќе пее на роденденот на Врањеш, пристигна во Глифада

Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе пее на роденденот на Огњен Врањеш, а дека пристигнала во Грција веднаш се пофали на Инстаграм. Огњен отсекогаш сакал таа да му пее на роденден,...

Црна хроника 21.10.19 | 20:24

Обвинителката се повлече од случајот за малата Тамара Димовска

Обвинителката Наташа Гоџовска се повлекува од случајот со малата Тамара Димовска. Без образложение денеска не се појави на рочиштето против 12 темина обвинети, а само...

Естрада 21.10.19 | 20:04

Елена Ристеска доби титула „Дама на годината“ во регионот

Неодамна во Врњачка Бања во Србија беше доделена наградата за “Дама на годината“ во регионот, за постигнување, работа и креативност.   View this post on Instagram   Благодарам...

Македонија 21.10.19 | 19:57

ВО ЖИВО: Изјава на Мицкоски по средбата со коалициските партнери

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во седиштето на партијата има средба со коалиционите партнери. Средбата на коалицијата „За обнова на Македонија“ следува по вчерашната...

Калеидоскоп 21.10.19 | 19:47

Се скараа поради Меган, Принцот Хари емотивно: Јас и Вилијам тргнавме по различни патишта

Кога принцот Хари ја запозна Меган Маркл пред три години, започнаа и шушкањата дека тој се дистанцирал од остатокот на кралското семејство, па дури и од братот Вилијам....

Економија 21.10.19 | 19:27

Земјоделците и сточарите в сабота на протест пред Влада

По двегодишна борба за нивните  права кои досега не се исполнети, здруженијата на сточарите и земјоделците од Македонија, на 26 октомври ќе протестираат пред Владата. Тие...

Македонија 21.10.19 | 18:52

Ивор Мицковски: Што ќе ви е Инспекторат, кога го имате Бујар да шета по институции

Откако Собранието го донесе Законот за Инспекторат за употреба на јазиците, Ивор Мицковски на својот фејсбук профил напиша: Владејачките партии го донесоа Законот...

Црна хроника 21.10.19 | 18:42

Дивеење по скопските улици: Поминал на црвено, удрил пешак кај Соборна и избегал

Сообраќајна несреќа се случила денеска на раскрсницата кај Соборен Храм. Пред 5 мин. на семафорите кај Соборна Мерцедесот пројде на црвено и го удри пешакот. Беше зелено...

Астро 21.10.19 | 18:34

Баба Ванѓа само за еден знак од Зодијакот верувала дека е среќен

Баба Ванѓа предвидела многу лоши сценарија и катастрофи, но за еден знак од Зодијакот верувала дека е среќен и дека брзо ќе се збогати. Се работи за Девицата која е единствен...

Македонија 21.10.19 | 18:24

Собранието контра Венецијанската комисија, го донесе Законот за Инспекторат за употреба на јазиците

Собранието во рамките на попладневниот дел од денешната работа по дневниот ред на 114-тата седница го донесе Законот за Инспекторат за употреба на јазиците. Во текот...

Балкан 21.10.19 | 18:14

Иво Вајгл: Поткопан е кредибилитетот на европската политика

Во интервју за Еуропијан Вестерн Балканс, Вајгл силно го критикува неуспехот на Европскиот совет да и даде датум за отпочнување на пристапните преговори на Северна...

Естрада 21.10.19 | 18:06

Телохранителот на Аркан открива: Толку се налути што и удри неколку шлаканици на пејачката

Милош Петковиќ познат како Дафина, кој работел како еден од телохранителите на Аркан, за српските медиуми раскажа за инцидент кој се случил на свадбата на Аркан со...

Свет 21.10.19 | 17:56

Асанж се појави пред суд во Лондон, со крената тупаница ги поздравил поддржувачите во судницата

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска се појави пред суд во Лондон во рамките на постапката за негова екстрадиција во САД. Американските власти го обвинуваат...

Астро 21.10.19 | 17:41

Хороскоп за понеделник: Новата недела ќе започне со негативна енергија и проблеми, внимавајте во комуникацијата

Овен Работа Вашето расположение ќе ви биде на својот врв. Ќе направите една важна работа и тоа ќе ви даде чувство на доверба. Важно е да чувствувате дополнителна психолошка,...

Црна хроника 21.10.19 | 17:33

Сосед со нож му се заканувал на малолетно дете

Вчера во 11.07 часот во СВР Скопје, Т.З.(37) од Скопје пријавил дека во двор на ул.„Борис Трајковски“, неговиот сосед Ј.И.(42) од Скопје, кој имал здравствени проблеми, со...

Скопје 21.10.19 | 17:27

Утре дел од Центар без вода

Корисниците од населбата Маџар Маало во Општина Центар, на потегот од улицата „Вардарска“ до улицата „Охридска“, утре од 8:00 часот ќе останат без вода за пиење. Како...