недела, 20 октомври 2019
Македонија 20.10.19 | 23:56

Апасиев: Среќа во несреќа е што Левица ќе стане парламентарна партија

По вечерашната лидерска средба, на Фејсбук се огласи и професорот Димитар Апасиев кој напиша дека по Устав, после распуштање на Собранието, има рок од два месеца да се...

Фудбал 20.10.19 | 23:56

Фабио Силва стана најмлад стрелец во историјата на Порто

Фабио Силва, стана најмладиот стрелец во историјата на трофејниот клуб, откако Порто со сигурни 5:0 го совлада третолигашот Коимброеш во фудбалскиот Куп на Португалија. Силва...

Македонија 20.10.19 | 23:50

Срам ми е да одам на средби со 6 албански партии: Ахмети бесен, удира по маса, вика во студио

Вечерва по завршување на лидерската средба во вилата Водно, лидерот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во Клик на ТВ21. Видно бесен, Ахмети рече дека му е срам да оди на средби...

Балкан 20.10.19 | 23:47

Запленети 22 килограми спид

22 килограми опојна дрога спид се пронајдени кај едно лице во оперативната акција „Кафе“, споведена од членовите на Државната агенција за истраги и заштита на БиХ (СИПА). Портпаролот...

Калеидоскоп 20.10.19 | 23:33

Меган и Хари ќе „одморат“ од крласките должности

Двојката од Сасекс ќе се повлече од своите кралски должности на крајот на годината и ќе го поделат времето меѓу САД и Велика Британија, изјави извор на Си-Ен-Ен од Бакингемската...

Свет 20.10.19 | 23:26

Тинејџер украл автомобил и се забил во скапоцено Ламборџини

Еден 14 годишник од Австралија ја заврши на најлош начин ноќта во која одлучи да украде автомобил и да се провози. Минатата недела австралиската полиција трагала по украденото...

Македонија 20.10.19 | 23:24

Коста Петров: Се гледаме на врвот на 12 април – храбро напред!

Потпретседателот на СДСМ по лидерската средба во вилата Водно на Фејсбук напиша дека на сите млади СДСМ ќе им даде шанса да си ги исполнат своите соништа во Македонија. Дедо...

Балкан 20.10.19 | 23:15

Крит: Девојка 12 часа била во морето и се борела со бранови- ја спасиле локални рибари

Осумнаесет годишне девојка на Крит паднала во морето додека се обидувала да ја фати торбата која и паднала во вода. Брегот бил со камења и лизгав, па тинејџерката паднала...

Балкан 20.10.19 | 23:08

Албин Курти вечерва имал сообраќајна несреќа во Тирана

Лидерот на Самоопределување, Албин Курти бил дел од сообраќајка во Тирана, на патот на Ринас, при што за среќа не се здобил со повреди, јавува Топ Чанел. Истиот медиум...

Калеидоскоп 20.10.19 | 23:03

Каде се најдобрите љубовници во светот?

Што велите за еден секси глобус со кој можете да „патувате“ извесно време? Да, глобусот како украс не е воопшто секси и привлечен, но ако можете едно време да го користите...

Македонија 20.10.19 | 22:36

Милески за Мицкоски: За првпат политичар има храброст да предложи закон за ревизија на имот на политичари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски рече дека ако дојдат на власт ќе предложат предлог Закон, да се испита потеклото на имотот на сите политичари. Држете го за збор!...

Македонија 20.10.19 | 22:23

Новинарите вечерва го промовираа Мицкоски во иден премиер – аирлија избори!

Интересна забелешка на Твитер по изјавите на партиските лидери кои вечерва се состанаа кај претседателот Стево Пендаровски во вилата Водно. Анализирајќи ги прашањата...

Македонија 20.10.19 | 22:19

Заев решен од патот да не скршнува

По лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, на која беше договорено предвремени парламентарни избори да се одржат на 12 април, премиерот Зоран Заев се...

Црна хроника 20.10.19 | 22:13

Голем пожар во атарот на росоманското село Паликура

Голем пожар избувна вечерва во атарот на росоманското село Паликура. Од Противпожарната единица од Кавадарци потврдуваат дека вложуваат максимални напори да се справат...

Македонија 20.10.19 | 22:11

Една изборна единица и попис за Заев веднаш, за Мицкоски понатаму

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со спротивни ставови на премиерот Зоран Заев во однос на пописот и на изборниот модел. Заев беше оптимист дека има време...

Македонија 20.10.19 | 21:57

СДСМ: Фаворити сме, одиме на голема победа!

Во седиштето на СДСМ вечерва се одржува средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ. Се очекува на средбата Заев...

Македонија 20.10.19 | 21:48

Мицкоски најави одговорност од обвинители и судии за „Рекет“, но и чешлање на богатството на политичарите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарските прашања по завршувањето на лидерската средба во вилата Водно, најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи...

Македонија 20.10.19 | 21:40

Мицкоски: Кога Шекеринска ве критикува цинично, значи на вистинскиот пат сте

Шекеринска е еден од последните остатоци на транзицијата и кога таков човек ве критикува на таков циничен начин, тогаш мора да сте на вистинскиот пат, одговори претседателот...

Македонија 20.10.19 | 21:24

На предвремените избори ќе победи обновата на Македонија

На денешната средба кај претседателот Стево Пендаровски сите учесници ги реафирмираа ставовите за тоа дека Македонија е за членство во НАТО и за продолжување на преговорите...

Македонија 20.10.19 | 21:18

Села: Граѓаните сакаат да се врати демократијата

Лидерот на Алијанса на Албанаците, Зијадин Села по лидерската средба рече дека сите се согласиле на 12 април да се одржат предвремени парламентарни избори. Граѓаните...