сабота, 19 октомври 2019
Свет 19.10.19 | 23:59

Мадрид нема да преговара со Тора

Шпанската Влада го одби повикот на каталонскиот лидер Куим Тора за нови преговори. Привремениот премиер на Шпанија, Педро Санчез изјави дека Тора прво мора недвосмислено...

Филм 19.10.19 | 23:42

Колку би дале за овие пантолони?

Глумицата и пејачка Оливија Њутн Џон, најпозната по улогата во филмот „Брилијантин” каде глумеше покрај Џон Траволта, ќе продаде околу 500 свои предмети на аукција....

Семејство 19.10.19 | 23:31

Најгрдите бебешки имиња на Балканот

1. Есмералда – по примерот на мексиканската тв-сапуница од 90-те години, денес на Балканот имаме над илјади мали Есмералди. 2. Брус Ли – исклучително популарно име меѓу...

Балкан 19.10.19 | 23:14

Таткото и синот го признале заговорот, Ружица била убиена за 400 евра и половен автомобил

Српската полиција го расветли убиството на Ружица Ковач (78) од Пожаревац, која беше прегазена додека се возеше на својот велосиед. Снимките од надзорните камери покажале...

Музика 19.10.19 | 22:59

Бора Чорба е тешко болен, откажани сите настапи

Музичар и фронтмен на групата „Рибља чорба“, Бора Чорба има рак на простата, пренесуваат денеска српските медиуми. Болеста, наводно, е во доста одмината фаза, и пејачот...

Интима 19.10.19 | 22:39

Велат дека овие пози го прават секој машки орган да изгледа голем

Иако некои жени го делат мислењето дека големината не е важна туку техниката, многу мажи се загрижени за големината на пенисот. Сексуалниот живот и задоволство може...

Останати спортови 19.10.19 | 22:31

Надал не го покани Ѓоковиќ на свадба, но заедно ќе бидат на медениот месец

Рафаел Надал денеска се жени со својата долгогодишна девојка Мери Перелјо, позната под прекарот Чиска, и не го покани својот ривал Новак Ѓоковиќ на свадбата на островот...

Калеидоскоп 19.10.19 | 22:18

Не стигнавме ни до Виена, кога ми рекоа: Добра ќе си на шипка

Шеснаесет годишната Србинка Катарина прифатила повик од непозната жена во Виена да работи два месеци како бебиситерка за плата од 1.000 евра. Но, наместо во Виена, завршила...

Свет 19.10.19 | 22:02

Што се случува со пожарите во Амазонија?

Облаци од мрачен чад ги задушија бразилските градови, додека делови од Амазонија гореа во размери што не беа забележани со години, а светот одговори со бесна реакција....

Естрада 19.10.19 | 21:49

Вечерта заедно ќе оделе на Греми: Осуден убиецот на девојката на Ештон Качер

Американецот со италијанско потекло Мајкл Гарџуло е осуден на смртна казна откако е прогласен за виновен за две убиства и еден обид за убиство. Меѓу убиените е и Ешли...

Македонија 19.10.19 | 21:32

Лидерската средба кај Пендаровски закажана за 17 часот

Лидерите на политичките партии со претседателот Стево Пендаровски ќе се сретнат утре во 17 часот. Иницијативата за лидерска средба на претседателот дојде по последните...

Свет 19.10.19 | 21:24

Му го отсекол пенисот на мажот што му ја силувал сопругата

Дваесетиседумгодишен Украинец му го пресекол пенисот на човекот што му ја силувал сопругата. Инцидентот се случил во селото Шеченково, Украина. Жената била во ресторан...

Македонија 19.10.19 | 21:12

И Гаши побара предвремени избори што поскоро

Политичката партија Алтернатива, по негативната одлука за преговори за членство на држвава со Европската унија побара што побргу да се прогласат предвремени избори,...

Кујнски тефтер 19.10.19 | 20:59

„Слоу фуд салон“: Царство на добриот вкус на едно место

Во време кога се е „фаст,“ спората храна е ин. Кога на едно место ќе се собере највкусната храна тогаш тоа е вистинско уживање за љубителите на добриот вкус. Такво нешто...

Сервиси 19.10.19 | 20:55

Утрешниот празник носи зима, ова никако не смее да се прави!

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) утре е 7 октомври, спомен на Светите маченици Сергиј и Вакх. На овој празник земјоделците посебно треба да внимаваат...

Црна хроника 19.10.19 | 20:46

Поранешното момче ѝ ги злоупотребувало лични податоци

Вчера во 20.40 часот во СВР Тетово, 22-годишна девојка го пријавила поранешното момче. Имено пријавила дека преку социјална мрежа ѝ се злоупотребени личните податоци од...

Ракомет 19.10.19 | 20:36

Вардар поразен и од Веспром

Ракометниот клуб Вардар беше декласиран од Веспрем со 30:39 На полувреме резултатот изнесуваше 17:21. Дибиров со осум и Дисингер со пет гола, беа најефикасни, но 78 проценти...

Македонија 19.10.19 | 20:29

Штабовите на ВМРО-ДПМНЕ полни, партијата спремна за обнова

Штабовите и општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ вечерва се полни. По најавата за предвремени избори, состаноци со членовите се одржуваат во сите одграноци. Од партијата...

Македонија 19.10.19 | 20:12

Шекеринска: За нас никогаш ништо не одело лесно

За нас никогаш ништо не одело лесно, напиша денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска на „Фејсбук“. Направивме сè и заслуживме почеток на преговорите со Европската...

Твитови 19.10.19 | 20:03

Познати носителите на изборните листи на СДСМ

Носителите на @SDSMakedonija во 6те изборни единици на Македонија pic.twitter.com/MwJ6eLbHao — Демир (@Trollowsky) October 19, 2019