петок, 18 октомври 2019
Останати спортови 18.10.19 | 23:47

Секси кечерката Лана со провокативна масажа

Американската кечерка Лана Деј ги излуде фановите со ново провокативно видео. Овој пат згодната Лана е на кревет за масажа со црномуресто момче кое е нејзин колега....

Кујнски тефтер 18.10.19 | 23:36

Ова е најскапата пиперка во светот: Чини 23.000 евра за килограм

Низ светот постојат различни сорти на пиперки но една посебно се издвојува. Станува збор за пиперката „Чарапита“ која потекнува од северниот дел на Перу. За да успее...

Естрада 18.10.19 | 23:19

Ова е сваќата на Цеца: Даниела многу го засакала зетот Вељко

Откако се дозна дека синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ ќе се жени, српските медиуми ја пронајдоа и мајката на невестата Богдана. Сваќа на Цеца ќе биде Данијела Родиќ. Таа...

Балкан 18.10.19 | 23:05

Мајката на починатото дете „пеперутка: Kога ќе влезам во собата на Деспот не можам да ги сопрам солзите

Деспот Лазиќ, детето кое болуваше од ретка болест наречена „пеперутка“ ја отвори душата како ги поминува деновите без нејзиниот син. Софија раскажува дека тешко се...

Естрада 18.10.19 | 22:47

40 дневен помен за раперот Гру: Сопругата и родителите неутешни

Поминаа 40 дена од смртта на раперот Гру кој трагично го заврши животот во водите на Дунав. На поменот се појавија најдобрите пријатели на пејачот и секако сопругата...

Балкан 18.10.19 | 22:32

Во близина на Ниш: Целосно изгоре автомобил во кој имаше брачен пар со деца

Избегната е голема трагедија откако во близина на Ниш се запали автомобил во кој беше брачен пар со две деца. Возачот забележал дека голем оган се шири од задниот дел...

Балкан 18.10.19 | 22:17

Рама разочаран: Mакедонија беше принудена да го смени своето име, идентитет и еве каде сме

По 48 часови без сон, на крајот од оваа Одисеја тука сме да го споделиме со Вас нашето мислење за недостаток на консензус за процесот за кој се стремиме и да одговориме...

Фудбал 18.10.19 | 22:04

Фудбал и политика: Косово нема да смее да игра против Србија, Русија и БИХ

УЕФА одлучи дека фудбалската репрезентација на Косово доколку се пласира на Европското првенство нема да може да биде во група со Србија, Русија или БиХ. Косово може...

Балкан 18.10.19 | 21:49

Мицотакис: Исходот од Самитот не е добар ни за Балканот, ни за Грција

Резултатот беше таков што не ни дозволи да донесеме одлука и ова не е добро ни за Балканот ни за Грција, порача грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на прес-конференцијата...

Македонија 18.10.19 | 21:44

Николоски: Одговорноста е кај Заев, Османи и Димитров

На прашањето кој е одговорен за недобивањето на датум за преговори со ЕУ, во вечерашната „Само вистина“ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски изјави...

Македонија 18.10.19 | 21:38

Цветанова до Пендаровски: Откако ќе завршите со сè ова, е дури тогаш можеме да почнеме да се обединуваме

Во денешното обраќање до македонската нација, претседателот Стево Пендаровски повика на обединување на Македонија. На ова, професорката Ганка Цветанова му порача,...

Македонија 18.10.19 | 21:15

Мисајловски: Истакнавме дека оваа власт го изгуби легитимитетот

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев заедно со потпретседателот на партијата Владо Мисајловски и Советникот за меѓународна политика Стефан Андоновски,...

Ракомет 18.10.19 | 21:06

Близок соработник на Самсоненко причина за проблемите во РК И ФК Вардар

Поранешен близок соработник на Сергеј Самсоненко, заедно со сопственик на фирма, се обидуваат да му земат речиси два милиони евра на првиот човек на ФК и РК Вардар, пишува...

Македонија 18.10.19 | 21:06

Tимоние во 2018 предупреди: Препораката виси поради начинот на кој е донесен Законот за јазиците

Може да се проблематизира безусловната препорака за почеток на преговорите за членство во ЕУ поради тоа што без минимум консензус и без цивилизирана дискусија вчера...

Македонија 18.10.19 | 20:59

Ванковска: Веројатно по грешка, ама Пендаровски денес кажа една точна работа

Веројатно по грешка, ама Пендаровски денес кажа една точна работа: ништо не е вечно, ни една политичка одлука не е непроменлива!, напиша денеска професорката Билјана...

Естрада 18.10.19 | 20:45

По обвинувањата за злоставување, се огласи и Милан Поповиќ

Откако хрватската пејачка Северина Којиќ преку прес-конференција објави низ што сè поминува за време на борбата за старателство за нејзиниот син Александар, како и...

Свет 18.10.19 | 20:31

Стотици илјади луѓе на улиците, Барселона и вечерва гори

Демонстрантите во центарот на Барселона вечерва, на петтиот ден од демонстрациите организирани во знак на протест поради пресудата на каталонските сепаратисти, се...

Македонија 18.10.19 | 20:18

Николоски: Партнери на Македонија се Брисел, Берлин, Париз, Вашингтон и Лондон

Не верувам дека натака ќе одат работите, рече во вечерашното гостување во „Само вистина“ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, одговарајќи на прашањето дали...

Македонија 18.10.19 | 19:58

Криминалот во Македонија е мултимилионски, во рацете на неколку луѓе и во сите сектори

Во ВМРО ДПМНЕ има поплава од документи и материјали кои ги носат загрижени граѓани кои ги докажуваат коруптивните активности на власта. Најголем дел од материјалите...

Македонија 18.10.19 | 19:54

Заев се консултираше и со Ахмети

Пo консултациите со европските лидери по заклучоците донесени на Европскиот совет со кои се одложува носењето одлука за почеток на преговорите за членство на Македонија...