недела, 13 октомври 2019
Здравје 13.10.19 | 23:51

„Брзо 800“: Со оваа диета докторот гарантира дека ќе ги намалите килограмите

Познатиот британски доктор Мајкл Мозли, автор на бројни книги за исхрана, промовираше нов режим на исхрана кој стана вистински хит кај оние што имаат вишок килограми. Тој...

Филм 13.10.19 | 23:37

Си го уништила лицето: Сакала да личи на Анџелина Џоли, но сега личи на чудовиште

Сахар Табар е иранска инстаграм ѕвезда која има милиони обожаватели.Таа е опседната со холивудската актерка Анџелина Џоли и ја копира на секаков начин. Сахар дури направила...

Естрада 13.10.19 | 23:28

Чолиќ: Не сакав да живеам во Германија и таму да правам кариера

Најголемата ѕвезда во поранешна Југославија Здравко Чолиќ открива дека во седумдесеттите години имал понуда да се пресели во Германија и таму да гради кариера. Но,...

Фудбал 13.10.19 | 23:15

Полска се пласира на ЕП, на добар пат и Хрватска

Очекувани резултати беа постигнати вечерва во квалификациите за Европското првенство.Она што за нас е најзначајно е што по победата над Македонија Полска се пласираше...

Македонија 13.10.19 | 23:04

Заврши состанокот со Меркел, нема информации дали Макрон попуштил за датум

Францускиот претседател Емануел Макрон и германската канцеларка Ангела Меркел вечерва во Париз имаа работна вечера, на која според најавите меѓудругото требаше да...

Фудбал 13.10.19 | 22:44

Македонија не издржа во Полска, шансите за ЕП теоретски

Македонската репрезентација не успеа да остане непоразена на гостувањето во Полска.Пораз од 2-0 за намалување на шансите за пласман на Европското првенство. Домашната...

Семејство 13.10.19 | 22:30

Андријана е неговата избраничка: Се ожени генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски

Денеска стапи во брак генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски.Тој се ожени со долгогодишната љубов Андријана. Тие двајца за најважниот ден во животот избраа елегантни...

Свет 13.10.19 | 22:14

Макрон ја пречека Меркел со сите почести

Францускиот претседател Емануел Макрон со сите почести ја пречека германската канцеларка Ангела Меркел.Оваа нивна средба доаѓа пред т.н клучна недела во Брисел по...

Македонија 13.10.19 | 21:59

Нема раздвојување од Албанија: За големите сили реформите во Македонија се на ниско ниво како во Албанија

Не доаѓаат позитивни сигнали од ЕУ за Македонија. Ако треба да направам оценка денес, мислам дека најдоброто што може Македонија да го очекува е многу услови, откако...

Фудбал 13.10.19 | 21:55

Кога не оди, не оди: Нејмар пак се повреди, од ПСЖ негодуваат

Фудбалерот на ПСЖ и бразилскиот репрезентативец Нејмар се повредени во пријателскиот натпревар против Нигерија. Напаѓачот беше заменет во 12. минута од средбата. Бразилецот...

Естрада 13.10.19 | 21:53

Цеца не може да ги скрие солзите од првиот настап на Анастасија

Цеца Ражнатовиќ објави емотивно видео од првиот настап на нејзината ќерка Анастасија.Иако сега тие две се „колешки„ пред 10 години Анастасија беше девојче кое го имаше...

Естрада 13.10.19 | 21:38

„Кажете му на Исус дека кучката се врати“: Aна Николиќ гола во салон за убавина

Српската пејачка Ана Николиќ која долго се бореше со вишокот килограми објави какви се резултатите од диетата. Таа на социјалните мрежи објави фотографија од салонот...

Мода и убавина 13.10.19 | 21:18

Георгина Родригез, партнерката на Роналдо покажа зошто е негов избор

Георгина Родригез со новата фотосесија покажа зошто најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо ја избра токму нејзе. 25 годишната манекенка плени со својата убавина....

Естрада 13.10.19 | 21:00

Му ветуваше дека ќе му роди пет деца: Ова е првото момче на Карлеуша

Пејачката Јелена Карлеуша може да се пофали со богат љубовен живот. Таа има сменето многу партнери, од бизнисмени и фудблаери ,до т.н жестоки момци.Но малкумна знаеја...

Фудбал 13.10.19 | 20:47

Toпката ја замени со Пак: Чех стана хокејар

Поранешниот голман на Челси и Арсенал, Петр Чех, го имше своето деби на хатпревар од хокеарска лигаТриесет и седумгодишниот чешки спортист кој потпиша договор со британскиот...

Фудбал 13.10.19 | 20:40

Белгија меле се пред себе, на чекор е од пласман на ЕП

Репрезентацијата на Белгија забележа победа попладнево на гостувњето во Астана против Казахстан со 2:0. За Белгијците ова беше осма победа во осмиот настап од квалификациите...

Балкан 13.10.19 | 20:39

Србија во тага: Почина детето „пеперутка“ кое боледуваше од ретка болест на кожата

Србија е во тага откако денеска во Бајина Башта Башта беше погребан Деспот Лазиќ, 12 годишно дете по долга болест.Тој страдаше од ретка болест кое го ослабнува срцето...

Македонија 13.10.19 | 20:18

Пандов бара Богојевски да биде исклучен од ВМРО-ДПМНЕ

Политичкиот аналитичар Александар Пандов со статус на Фејсбук побара ВМРО-ДПМНЕ да го исклучи од партијата Петар Богоевски поради штетните изјави што ги дава. Според...

Фудбал 13.10.19 | 20:05

Ја поправал ролетната и паднал: Почина поранешен фудбалер на Железничар и Чукарички

Голема трагедија се случи во Панчево. Некогашниот играч на Железничар и Чукарички Горан Марковиќ почина на 34-годишна возраст.Тој паднал од петтиот спрат на плочникот...

Македонија 13.10.19 | 19:58

ВМРО-ДПМНЕ најавува дека е можно да поднесат нов текст за Законот за јазици

Венецијанската комисија го потврди само она што ВМРО-ДПМНЕ го зборуваше години наназад. За потсетување Законот за јазици кој беше основа на тиранската платформа и Заев...