петок, 11 октомври 2019
Сцена 11.10.19 | 23:58

Огледалото ја издаде, поранешната на Кајмакоски на кафе со ново момче

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски, по разводот со пејачот одлучи да се посвети на својата кариера и се чини дека обро напредува Она што сите ги интересира е дали...

Култура 11.10.19 | 23:41

Изложба на фото – клубот „Чкрап“ од Тетово

Со 22 фотографи кои се претставуваат со вкупно 44 фотографии фото – клубот „Чкрап“ од Тетово синоќа ја отвори традиционалната 16. годишна изложба на фотографии во Уметничката...

Македонија 11.10.19 | 23:22

Заевизмот паѓа, обновата доаѓа!

Да си ја направиме Македонија горда достоинствена, онкава каква што нашите предци ја сонувале и онаква каква што ние имаме аманет да им ја оставиме на нашите наследници....

Калеидоскоп 11.10.19 | 23:03

Како да има шесто сетило, жена за влакно избегна трагедија

Во местото Николина Гора, Русинка која ги изнела кучињата на шетање, или има шесто сетило или неверојатна среќа. Таа кучињата ги внела во ограден дел од парк и ги пуштила...

Свет 11.10.19 | 22:45

Џихадисти на ИСИС побегнале од затвор по турското бомбардирање

Пет џихадисти на ИСИС побегнале од затвор во северна Сирија по турското бомбардирање, изјави гласноговорникот на курдските сиријски демократски сили, Марван Камишло,...

Свет 11.10.19 | 22:41

Или е марихуана или е хашиш: Едногодишно дете во кома откако проголтало дрога

Едногодишно дете е во кома во болница во Италија откако проголтало дрога. Детето, чии родители се од Хрватска, било хоспитализирано завчера и е во многу сериозна состојба...

Свет 11.10.19 | 22:19

Поради пожари во Лос Анџелес евакуирани 100. 000 луѓе

Околу 100.000 луѓе се евакуирани од своите домови во Лос Анџелес поради пожарите кои избувнаа во долината Сан Фернандо, соопштија властите. Огнот, носен од силниот ветер...

Сцена 11.10.19 | 22:03

Карлеуша се враќа на старо ги почести фановите со секси снимка

Пејачката Јелена Карлеуша утринава на Инстаграм објави нова провокативна снимка. Имено, популарната пејачка позирала во припиено пинк трико, но во рамки на ова видео...

Црна хроника 11.10.19 | 21:48

Гостиварец тешко повреден на работно место, итно пренесен на Клиника

Синоќа околу 23 часот, во СВР Тетово било пријавено дека во фирма за градежни материјали во Гостивар, Т.Т. (22) од Гостивар додека извршувал работа на машина, се здобил со...

Македонија 11.10.19 | 21:38

Мицкоски: И Јовевски е еден од оние кои одлучија да му слугуваат на Заев

Во интервју за пораталот „Макфакс“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека владечаката СДСМ во моментов нема интерес од постигнување на договор за...

Фудбал 11.10.19 | 21:30

Оптимизам во македонската репрезентација пред дуелот со Полска

Сите фудбалери кои отпатуваа на гостувањето кај силната Полска, веруваат дека може да останат непоразени, и да останат во игра за освојување на втрото место во групата,...

Македонија 11.10.19 | 21:15

Мицкоски: Ветуваме право и правна држава, и Македонија економски тигар на Балканот

Разговараме со граѓаните ги прашуваме кои се нивните реални проблеми, кои се оние маки кои што ги тиштат и на тоа сакаме да дадеме наш импут и наш одговор, што можеме,...

Црна хроника 11.10.19 | 21:14

Кубанци сакале нелегаллно да ја минат македонско – грчката граница

Вчераутро во Полициска станица Меџитлија, биле лишени од слобода Л.П.М. (39) и З.Л.Ф. (19) од Куба, кои истиот ден во близина на граничната линија во с. Драгош, битолско од полициски...

Македонија 11.10.19 | 21:01

Му реков на Заев: „Не ти е проблем Сашо што јаде го*на на Фејсбук, тие околу тебе ќе те турнат“

Инспириран од полтронството кај оние што му честитаа роденден на Заев во стил на лоши поети од третокласна поетска вечер, ми текна на ликовите од драмите на Шекспир....

Музика 11.10.19 | 20:45

Испадна дека ја поддржувам „голема Албанија“, срам ми е што дозволив да бидам изманипулиран

Македонскиот пејач, Даниел Кајмакоски се извини после скандалот кој изби откако беше објавена негова фотографија на која се чини дека тој покажува двоглав орел. Фотографијата...

Црна хроника 11.10.19 | 20:26

Тинејџери со шипки се тепале во училиште, настрадало момче кое сакало да ги раздели

Вчераутро во Полициска станица Кичево, било пријавено дека во средно училиште дошло до физичка пресметка помеѓу 17- годишник од с. Преглово и 15 – годишник од с. Пласница...

Фудбал 11.10.19 | 20:12

Стерлинг: Имаме целосна доверба во УЕФА

Една од најголемите sвезди на Англија, Рахим Стерлинг, ги потврди неодамнешните ставови во кампот на „трите лава“. Откако во изминатите неколку дена се појавија тензии...

Економија 11.10.19 | 20:02

Нема да ветуваме сè и сешто како Заев и Анѓушев само за да останеме на власт, ќе дадеме реални решенија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во видео интервју за новинската агенција МАКФАКС, истакна дека ВМРО-ДПМНЕ нема да ветува се како двоецот Заев-Анѓушев...

Сервиси 11.10.19 | 19:58

Toпло и сончево време цел октомври

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека наредните денови ќе се задржи стабилно и релативно топло време. Ова е временската за цел месец. Според Accuweather,...

Економија 11.10.19 | 19:49

Мицкоски: Повеќе не сум сопственик на удел на хидроцентралите, ги повикувам останатите од власта кои тераат бизнис и имаат функции истото да го направат

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за порталот Макфакс откри ексклузивна информација, изјавувајќи дека тој веќе не е сопственик на удел на хидроцентралите од 7 проценти. Еве...