вторник, 24 септември 2019
Интима 24.09.19 | 23:44

Што се случува со вашето тело кога немате секс подолго од 7 дена?

Сексот не е само момент на задоволство – тој носи здравствени придобивки кои не можете ни да си ги замислите. Но, како и кај другите физички активности, при прекин со...

Скопје 24.09.19 | 23:30

Сите инспектори биле на службен пат и немало кој да реагира на „пожолтувањето“ на Вардар

Ана Петровска, државниот секретар во Министерството за екологија, во вечерашната „Топ Тема“ на телевизијата „Телма“, изјави дека минатиот викенд кога од Арчелор...

Сервиси 24.09.19 | 23:15

Да донираме за младиот Незир да застане нозе

Да ја покажеме хуманата страна и да донираме за Незир Чајани. Тој по пад од езерото Матка, доживува тешка повреда на рбетот и е комплетно неподвижен, и со отежнати животни...

Кариера 24.09.19 | 23:08

Викторија Бекам трпела физичко и психичко насилство

Во новото интервју кое го даде за британскиот магазин „Гламур“, модната дизајнерка Викторија Бекам октри голема тајна поврзана со нејзините тинејџерски денови. Поранешната...

Ракомет 24.09.19 | 22:56

СЕХА Лига: Вардар подобар од Нексе

Ракометарите на Вардар експресно им се вратија на победите во регионалната СЕХА лига совладувајќи го тимот на Нексе во СРЦ „Јане Сандански“ со 27-25 (14-14). До вториот триумф...

Македонија 24.09.19 | 22:37

Во АНБ може да избие бунт, владее големо незадоволство со досегашниот начин на избор на новите кадри

Големо незадоволство владее со досегашниот начин на избор на новите кадри кои ќе работат во новоформираната Агенција за национална безбедност (АНБ), пишува весникот...

Сервиси 24.09.19 | 22:22

Силно невреме во Прилеп

Силно невреме попладнево го погоди Прилеп, објави „Маркукуле“. Невремето било проследено со силен дожд и страшни грмотевици, додека наместа паѓало и град. Невремето...

Македонија 24.09.19 | 22:13

Тошковски: Кој ѝ дозволи на Катица Јанева да замине на одмор?

Говорејќи за она што го сработи досега Вилма Русковска во врска со случајот „Рекет“, адвокатот Панчо Тошковски наброја неколку симптоматични моменти во истрагата...

Македонија 24.09.19 | 22:02

Ципрас доаѓа во Скопје на први октомври

Поранешниот грчки премиер и актуелен лидер на СИРИЗА, Алаксис Ципрас, на 1 октомври доаѓа во Скопје на конференцијата за Западен Балкан што ја организира „Економист“. Самитот,...

Мода и убавина 24.09.19 | 21:53

Во Африка сите гледаа во опинците на Меган Маркл

Меган Маркл и принцот Хари се во посета на Африка, а војвотката денеска за посета на добротворната организација за помош на децата жртви од насилство, се облекла многу...

Свет 24.09.19 | 21:44

Најмалку 19 лица загинаа, а повеќе од 300 се повредени во земјотресот во Пакистан

Најмалку 19 лица загинаа, а повеќе од 300 се повредени во земјотресот со јачина од 5,2 степени Рихтерови, кој го погоди источниот дел на Пакистан. Најмалку 19 лица загинаа,...

Здравје 24.09.19 | 21:28

Испијте го ова пред да си легнете: Ќе го испразните дебелото црево и се што сте изеле

Овој напиток е многу корисен и ќе ви помогне да заздравите и да го детоксифицирате својот организам. Ќе ви го подобри метаболизмот и ќе ги излечи проблемите со дебелото...

Естрада 24.09.19 | 21:15

Елена Ристеска: Имам широк нос, црвенило, акни, подочници, кратки трепки, не сум совршена!

Поп-пејачката Елена Ристеска објави фотографија на Инстагарм на која е без шминка. Таа напиша и текст под фотографијата во која раскажа за своите несовршености. Утрово...

Македонија 24.09.19 | 21:04

Заев се сретна со белгискиот премиер Мишел: Македонија направи силен прогрес во реформите

Премиерот Зоран Заев во Њујорк се сретна со премиерот на Белгија и иден претседател на Европскиот Совет, Шарл Мишел. Како што соопштија од владината прес-служба, на средбата...

Македонија 24.09.19 | 21:00

Заев на средба со претседателот на Кипар: Македонија подготвена да прифати сеопфатни односи со Кипар

Премиерот Зоран Заев, како дел од активностите на маргините на Генералното собрание на ОН, се сретна со претседателот на Кипар Никос Анастијадес. Притоа, како што информира...

Култура 24.09.19 | 20:47

Слика вредна шест милиони евра пронајдена во кујна на една старица во Франција

Слика во вредност од шест милиони евра, изгубено ремек-дело на италијански сликар, била пронајдена во домот на една старица недалеку од Париз, пренесува „Би-би-си“. Сликата...

Останати спортови 24.09.19 | 20:37

Колинда Грабар-Китаровиќ боксуваше со УФЦ шампионот Стипе Миочиќ

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ беше во посета на УФЦ шампионот во тешка категорија, Американецот со хрватско потекло Стипе Миочиќ. Грабар-Китаровиќ...

Црна хроника 24.09.19 | 20:19

Полицијата не му направила алко-тест на Благојче Трпески бидејќи бил пратеник?

Полицијата не му направила алко-тест на пратеникот на СДСМ од Гостивар Благојче Трпески, кој денеска во видна алкохолизирана состојба физички го нападнал 33-годишниот...

Македонија 24.09.19 | 20:06

Мицотакис му рекол на Заев дека тој лично нема да го потпише Договорот од Преспа, но ќе го почитува

На средбата на премиерот Зоран Заев со неговиот грчки колега Кирјакос Мицотакис што се одржа денеска во Њујорк, за време на Генералното собрание на ОН, е изразена поддршка...

Балкан 24.09.19 | 19:57

Македонија дел од разговорите меѓу Сасоли и Трочањи

Процесот на придружување на земјите од Западен Балкан во Европската Унија, како и Македонија, беа меѓу темите на средбата на претседателот на Европскиот Парламент,...