понеделник, 23 септември 2019
Фудбал 23.09.19 | 23:23

ФИФА го избра Меси за најдобар

Денеска се одржа церемонијата за доделување на наградата на ФИФА за најдобар фудаблер во светот според ФИФА. Во потесна конкуренција беа Лионел Меси, Кристијано Роналдо...

Останати спортови 23.09.19 | 23:17

Европската круна на Русија падна во Љубљана, Словенија во полуфинале против Полска

Европа ќе добие нов одбојкарски владетел откако селекцијата на Словенија ја елиминираше Русија во четвртфиналето на актуелното Европско првенство. Ко-домаќинот славеше...

Балкан 23.09.19 | 23:03

Четири лица кои се враќале од погреб во сообраќајка го загубиле животот

Четири лица го загубија животот, а две се тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патниот правец Елбасан-Пеќин. Спорeд полициското соопштение...

Македонија 23.09.19 | 23:00

Пендаровски: Сите инволвирани во „Рекет“ сами да дадат изјава, а не да чекаат да бидат повикани

Претседателот Стево Пендаровски смета дека сите инволвирани или споменати во врска со случајот „Рекет“ сами треба да се пријават и да дадат изјави, а не да чекаат да...

Црна хроника 23.09.19 | 22:47

Отворени три истраги за Боки 13

Три истражни постапки води Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција за осомничениот Бојан Јовановски, објави Пресс24 , повикувајки се на извори во...

Свет 23.09.19 | 22:24

„Како се осмелувате?“ги праша младата Грета Тунберг светските лидери на ОН

Грета Тунберг ги прекори светските лидери, при денешното обраќање на климатскиот самит на ОН, обвинувајќи ги дека ја изневериле нејзината генерација, бидејќи не успеале...

Црна хроника 23.09.19 | 22:08

Лихвар од Прилеп зел комби за долг од 70.000 денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.Т.(48) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Балкан 23.09.19 | 21:44

Во Албанија од земјотресот оштетени 1.528 објекти, целосно урнати 50 куќи

Директорот на Агенцијата за справување со кризи, Хаки Чако, гостувајќи во емисијата “Опињон” на Њуз 24 изнесе податоци од последниот извештај за последиците од земјотресот...

Калеидоскоп 23.09.19 | 21:27

Меган и Хари пристигаа во Јужна Африка

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган, војвотката од Сасекс, ја започнале својата прва заедничка посета во Јужна Африка. Тие првиот ден го посетиле проектот...

Естрада 23.09.19 | 21:12

Поранешниот пријател со навреди кон Цеца: Светлана, се деградираш себеси

Модниот креатор Саша Видиќ остро ја нападна својата некогашна пријателка Цеца Ражнатовиќ за стајлингот со кој се појави во едно шоу. Некогашните најдобри пријатели...

Калеидоскоп 23.09.19 | 20:35

Ист Јоксимовиќ: Поради сличноста со пејачот мигрант ќе го промени името во Жељко

Пакистенецот Азер Кан е вистински хит во Србија. Поради неговата неверојатна сличност со пејачот Жељко Јоксимовиќ луѓето го застануваат на улица барајќи да се сликаат...

Македонија 23.09.19 | 20:25

Илиевски: „Еј, стварно бе ги сечеле и лепеле за да манипулираат со нашите чувства“

Верушевски: „Бомбите“ доживеаја страотни модификации и компромитирања по моето приведување. После „Еј стварно бе Катица не ја бивало“ и „Еј стварно бе договорот...

Македонија 23.09.19 | 20:05

Пандов: Кате, единствената можна твоја одбрана во мометов е напад со сите орудија!

Аналитичарот Алексанадр Пандов и посвети статус на Катица Јанева каде и порачува дека е време за напад со сите нејзини орудија како можен нејзин спас. Тој во својот...

Македонија 23.09.19 | 19:47

Груевски: Денеска одекна најсилната бомба, власта ја рушеле со монтирани снимки!

Поранешниот премиер Никола Груевски на својот фејсбук профил напиша дека денеска одекнала најсилната бомба, односно дека претходната власт е рушена со монтирани снимки....

Македонија 23.09.19 | 19:24

Ахмети: Се манипулира со системот за избор во академијата за судии и обвинители

Во најновиот број на неделникот „Фокус“ лидерот на ДУИ и коaлиционен партнер на СДСМ во Владата Али Ахмети и самиот ги потврди наводите дека се манипулира системот...

Калеидоскоп 23.09.19 | 19:16

Девојче од една година е веќе зависник, кога ќе слушнете зошто ќе ви надојдат солзи!

Индонезијката Хеди Хаура има само четиринаесет месеци и пие 1,5 литри кафе на ден повеќе од половина од својот животот. Родителите велат дека се принудени да стават кафе...

Македонија 23.09.19 | 19:07

Силјановска: Насушна потреба за право и правда во Македонија е да се најде формула за „ ветинг“ на уставните судии

Професорката Гордана Силјановска преку Твивер ја нагласи потребата за право и правда во Македонија и дека мора да се најче начин за „ ветинг“ на уставните судии. Мислам...

Македонија 23.09.19 | 18:47

Мицковски: Сме виделе секакви протести, но не и советник/криминалец на ДУИ да повикува на протест за рушеше дивоградби

Сме виделе секакви протести и контрапротести во времето на Грујо. Видовме многу министри и пратеници од власта како излагаат на протести на теми за кои тие имаат одговорност....

Скопје 23.09.19 | 18:40

Либерти хаус груп во поранешна Железарница го предизвика загадувањето во Вардар

Државниот инспекторат за животна средина денеска изврши вонреден инспекциски надзор во комплексот на поранешна Железарница кај три правни субјекти Макстил А.Д, ЕСМ-Подружница...

Скопје 23.09.19 | 18:34

Без вода утре дел од Општина Центар

Прекин на водоснабдување утре од 09:00 часот ќе имаат корисниците на дел од улицата „Орце Николов 87″, односно на потегот од улицата „Аминта Трети” до „Мирослав...