недела, 22 септември 2019
Црна хроника 22.09.19 | 23:13

Скопјанец нападнат на „Партизанска“ по расправија во кафуле

Дваесет и осумгодишник од Скопје пријавил дека ноќеска во 3 часот по полноќ бил физички нападнат од страна на едно лице, пред угостителски објект на булеварот „Партизански...

Црна хроника 22.09.19 | 23:12

Сообраќајка на патот Велес-Скопје, има повредени

Автомобил „форд фокус“ изгубил контрола и удрил во банкина, вечерва на патот Велес-Скопје, дознава 24 Инфо. Според изјави на очевидци, „фокусот“ удрил во една, па во...

Македонија 22.09.19 | 22:55

Пандов до Јанева: „Будалче отвори си ја душата, не држи во себе, олесни си се“

Аналитичарот Александар Пандов на својот фејсбук профил и посвети неколку реда на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, потенцирајки дека таа поминува...

Македонија 22.09.19 | 22:27

Што се случи со главните „бомби“ на Заев- очекувањата беа големи, но не се слушна ништо спектакуларно

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата под наслов...

Македонија 22.09.19 | 21:57

Јанева земала 105.000 денари плус таен надоместок

Тајниот надоместот на специјалните обвинители поради доверливост е во висина на нивните плати и додатоци за ризик, открива КОД во своето последно издание. Надоместокот...

Фудбал 22.09.19 | 21:52

Суспендираниот „Партизан“ собра 22.000 деца навивачи за мечот со „АЗ Алкмар“

Поради казната од УЕФА, Партизан синоќа мораше да го игра без поддршка од навивачите првиот натпревар од групната фаза во Лига европа против АЗ Алкмар во Белград. Но,...

Калеидоскоп 22.09.19 | 21:45

Родман открива: Мадона ми понуди 20 милиони долари да и направам дете…

Поранешниот НБА кошаркар, Денис Родман зборувајќи за својата кратка романса од 1993 година открива дека поп ѕвездата Мадона, која била луда по него во тоа време, му понудила...

Сцена 22.09.19 | 21:21

Стремежот кон совршен изглед ме чинеше здравје“: Убавата актерка со тешка мака се избавила од депресијата и анксиозноста!

Актерката Меган Фокс неодамна открила дека еден филм и’ ја одредил кариерата во негативен контекст. Станува збор за хорор-комедијата „Jennifer’s body“ која била снимена...

Црна хроника 22.09.19 | 20:47

Пријавата против Филипче и Дончев не стигнала до обвинител

Сè уште не стигнала до рацете на обвинител кривичната пријава против првиот човек на здравството Венко Филипче, и раководителот со фондовските пари за здравствено...

Македонија 22.09.19 | 20:30

Јовески: Истражуваме дали парите од торбата „Луј Витон“ завршиле во сефови

Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, вели дека во потрагата по парите од торбата „Луј Витон“, која јавноста ја виде на објавените снимки поврзани со предметот...

Останати спортови 22.09.19 | 20:20

Погледнете како возачите му оддадоа почит на колегата кој почина среде трка во Кичево

Во чест на вчера починатиот колега возач во Кичево, кој доживеа срцев удар со смртни последици зад воланот во квалификациите на третата трка од календарот на кружни...

Ракомет 22.09.19 | 19:54

Дибиров: Очекував повеќе поддршка, но и кога салата не е полна, грми како да „крца“

Вардар ја продолжи позитивната традиција од изминатите шест сезони, на првиот домашен меч забележа победа, овој пат над Порто (32-27). Вечерва во СЦ „Јане Сандански“ видовме...

Ракомет 22.09.19 | 19:36

Писонеро: Беше тешко, но брзо се адаптиравме на нивната игра „7 на 6“

Веднаш по натпреварот во прес салата на СЦ „Јане Сандански“ своите импресии ги споделија тренерот на европскиот шампион Вардар, Давид Писонеро. Порто се покажа како...

Македонија 22.09.19 | 19:27

Јанева барала пари од „црниот фонд“ на обвинителите во СЈО за нејзина одбрана

Ново писмо од Катица Јанева пристигнало на „Рузвелтова 34“.. Според информации на Сител, поранешната специјална обвинителка во писмото навела неколку барања. Освен...

Економија 22.09.19 | 19:16

Алфа: Канабисот на Заеви на страниците на „Блумберг“, братучедот на премиерот одби разговор за бизнисот со марихуана

Оранжериите на братучедот на премиерот, односно Трајче Заев се празни, барем вака тврди американски Блумберг. Иако пред околу една година токму овој член на семејството...

Ракомет 22.09.19 | 18:52

Вардар во второто полувреме го скрши отпорот на Порто

Ракометарите на Вардар забележаа победа со 32:27 над Порто на првиот натпревар на домашен терен во Лигата на шампионите во сезоната во која го бранат трофејот. „Црвено-црните“...

Балкан 22.09.19 | 18:33

Скандал за кој сите молчеле: Тито ѝ удрил шлаканица на Јованка поради масерката!

Како сопруга на Јосип Броз Тито Јованка имала наизглед сè што ќе посакала, за со години подоцна да се испостави дека всушност немала ништо. Тајно се венчале на 15 април...

Семејство 22.09.19 | 18:18

Корисни трикови од нашите баби кои уште успеваат

Некои трикови и совети за домаќинството беа толку гениjaлни што се користат со генерации. 1. Розите ќе траат двапати подолго ако ставите половина аспирин во водата Аспиринот...

Свет 22.09.19 | 18:05

Јапонија во страв чека жесток удар: 412 летови откажани поради мегатајфун

Јапонските авиокомпании биле принудени да откажат 412 летови поради тајфунот „Тапа“ кој се приближува кој југозападниот остров Кјушу, а најмалку 5.000 станбени згради...

Астро 22.09.19 | 17:46

Неделен хороскоп: За Девиците недела за напредување, За Водолиите успешна финансиска недела

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата. ЉУБОВ: На љубовното поле ве очекува солидна состојба. ЗДРАВЈЕ:...