среда, 18 септември 2019
Сервиси 18.09.19 | 23:46

Никаде без чадор: Доаѓаат дождови и голем пад на температурата

Времето утре променливо облачно и значително посвежо со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен...

Црна хроника 18.09.19 | 23:30

Нов пожар вечерва во Скопје

Активен пожар вечерва има во селото Коњаре, Општината Петровец, информираат од Противпожарната единица од Скопје. Пожар во село Коњаре, Општина Петровец. Работиме на...

Македонија 18.09.19 | 23:13

Да, со 80 пратеници, ќе направиме ревизија на Уставот

Доколку ВМРО ДПМНЕ успее да обезбеди поддршка од 80 пратеници во Парламентот, ќе направи ревизија на Уставот и ќе го врати името на Република Македонија. Ова вечерва...

Македонија 18.09.19 | 22:48

Пандов: На братсково стебло фали само кучето на Фатиме!

На таблава фали уште Фатиме кучето што не си го вработила во СЈО. Него повторно ќе прашам, кога ние Македонските граѓани ќе имаме можност да видиме на што и за што овие...

Македонија 18.09.19 | 22:35

Николоски: Без новинарите, институциите немаше да го откријат и процесуираат Рекет

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во вечерашната анализа на 24 вести вели дека без новинарите – институциите немаше да го откријат и процесуираат...

Македонија 18.09.19 | 22:24

И Димитров се пожали: И јас си имам мака со Обвинителството

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски кажа дека нема доверба во Обвинителството за да ги достави фактите со кои располага поврзани со корупцијата во...

Македонија 18.09.19 | 22:17

Николоски: Минимум еден почесен конзул бил предмет на уцена или рекет

Александар Николоски на вечерашниот дуел со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров истакна дека досега во сите корупциски скандали во јавноста има инволвирани...

Македонија 18.09.19 | 22:11

Која беше целта на промената на името ако и после речиси две години немаме датум за преговори со ЕУ- Николоски го праша Димитров

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вечерашната дебата на ТВ 24 го запраша министерот за надворешни работи, Никола Димитров која беше целта на промената...

Македонија 18.09.19 | 22:00

Николоски: Врвот на СДСМ смета дека штом го решиле спорот со името, меѓународната заедница ќе им дозволи да прават што сакаат

Потпретседателот а ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во 24 Анализа на ТВ 24 изјави дека филозофијата на владата е менуваат име за да крадат, бидејќи врвот на СДСМ смета...

Македонија 18.09.19 | 21:48

СДСМ знае дека нема да добиеме датум, па затоа нема интерес да се договориме за Законот за ОЈ

Mинистерот за надворешни работи Никола Димитров вечерва заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, гостуваат на телевизија 24. Тие ги соочуваат...

Македонија 18.09.19 | 21:44

Николоски: Граѓаните не треба да бидат казнети заради лошто владеење на Заев и СДСМ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во вечерашната анализа на 24 вести вели дека очекува граѓаните да не бидат казнети заради лошто владеење на Заев...

Македонија 18.09.19 | 21:39

Николоски: Преговорите за Законот за ЈО се заглавени бидејќи Заев сака амнестија за себе

Mинистерот за надворешни работи Никола Димитров вечерва заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, гостуваат на телевизија 24. Тие ги соочуваат...

Калеидоскоп 18.09.19 | 21:21

Oд оваа глетка на езерото ќе останете воодушевени: Патник го снимил полетувањето за време на зајдисонце во Охрид

На Јутјуб каналот се појави видео од полетување на авион од охридскиот аеродром во Македонија. Прекрасната глетка која ја снимил овој патник остави многумина без зборови. Станува...

Балкан 18.09.19 | 21:06

Кинески и српски полицајци заеднички ќе патролираат во Белград

Во Белград од денеска почнаа заеднички патроли на кинески и српски полицајци кои меѓу другото, треба да олеснат престој во Србија на кинески туристи Заеднички патроли...

Свет 18.09.19 | 21:02

Поранешна министерка од Хрватска е нов генерален секретар на Советот на Европа

Поранешната хрватска министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ, официјално ја презеде функцијата генерален секретар на Советот на Европа. Таа е втора...

Естрада 18.09.19 | 20:55

Година подоцна не напушти засекогаш: Емина Јаховиќ се присети на покојниот татко и покажа што чува од него

Познатата пејачка Емина Јаховиќ ги воодушеви своите следбеници откако сподели видео на кое се гледа како таа чита книга заедно со својот син Јавуз. Таа книга пејачката...

Црна хроника 18.09.19 | 20:42

Тешка несреќа вечерва во Македонија

Шеесет и шестгодишник е тешко повреден вечерва на патот Кавадарци – Неготино, откако моторно возило удрило во запрежната кола со која управувал. Информацијата за МИА...

Свет 18.09.19 | 20:34

Им ги намалил платите, па сите вработени му дале отказ во исто време

Соственикот на „Гастропаб“ бил принуден да ги затвори своите врати откако сите 26 работници дале отказ во исто време поради одмазда предизвикана од долготрајни конфликти...

Калеидоскоп 18.09.19 | 20:09

Татко ѝ и маж ѝ починаа од рак: Тајчи долго време боледувала од депресија, но тоа не е се!

Татјана Камерон Тајчи открила непријатни детали од приватниот живот, кој ќе потресе многумина. Пејачката призна дека во младоста била сексуално злоставувана. Како...

Свет 18.09.19 | 19:45

Уапсен мажот кој се закануваше дека ќе го разнесе мостот во Киев

Украинските безбедносни сили го уапсија човекот кој се закануваше дека ќе го разнесе мостот „Метро“ во Киев, објавија украински медиуми. Полицијата го уапси напаѓачот...