четврток, 12 септември 2019
Музика 12.09.19 | 23:43

Цеца неутешна по неговата смрт

И Цеца Ражнатовиќ се прости од трагично загинатиот рапер Далибор Андонов Гру објавувајќи трогателна порака на својот инстаграм-профил. Последен поздрав генерацијо…...

Балкан 12.09.19 | 23:10

Колку чини грчкиот пасош?

Во обид да се привлечат странски инвестиции во Грција, грчката влада планира да ги следи другите европски земји со воведување нови стимулации за инвеститорите. Тие...

Астро 12.09.19 | 23:02

Три хороскопски знаци кои никогаш нема да ги запознаете

Луѓето родени во овие три хороскопски знаци важат за најтаинствени. Шкорпија Шкорпиите никому не веруваат и тоа е најголемата причина за нивната мистериозност. Никогаш...

Астро 12.09.19 | 22:57

Ова е вашиот кармички пат според датумот на раѓање

21 март – 19 април: Време за будење! Природата ве оддарила со толку многу енергија! Единствено што треба да направите, е да се будите рано и да го почнете денот со позитивен...

Калеидоскоп 12.09.19 | 22:50

Тројца мажи се фрлаат во Дунав од воз во движење

Тројца мажи се снимени како се фрлаат во Дунав од воз кој штотуку излегува од тунел. Снимката е направена пред една недела во Виена, а е објавена на Инстаграм. Луѓето...

Свет 12.09.19 | 22:32

Крихбаум: Не зборуваме за членство во ЕУ оваа година, туку за почеток на преговорите

Во германскиот парламент владее позитивно мислење за Северна Македонија и тоа ќе се преточи во поддршка на почетокот на преговорите на земјата со ЕУ во октомври, вели...

Македонија 12.09.19 | 22:23

Бургијо, поздрави ми ги Ленче и Фатиме!

Александар Пандов му одговара на Борче Трајковски – Боки Бургија, вработен во СЈО како „специјален доставувач“, на заканата од 16 март 2020 година да ѕирка и да внимава...

Македонија 12.09.19 | 22:11

Мицкоски: Немам концесија кон никого

ФОКУС: Откако СДСМ дојде на власт во Судскиот совет, Совет за обвинители, судството, обвинителството, се истите луѓе коишто работеа и претходно. Зар претходно истите...

Македонија 12.09.19 | 21:55

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе биде минимум сто илјади разлика во однос на гласовите што би ги освоил СДСМ

ФОКУС: Инсистирате на предвремени избори, дури и таа тема беше услов за да се оствари лидерската средба. Убедени сте дека ќе победите, иако според анкетата што ја објави...

Економија 12.09.19 | 21:40

Душко Млекарот ја прозва Ленче Николовска за проневера, а не го заборави ни Кирацовски

На изборот на успешни земјоделци современото земјоделство претставено си еден штанд гајба јаболка, а за претставување успешните земјоделци требало да платат 12 илјади...

Астро 12.09.19 | 21:21

Овој петок 13-ти ќе видиме морничава полна месечина

Овој петок 13-ти ќе бидеме сведоци на „најморничавата“ полна месечина во изминативе неколку години. Оние кои се суеверни веќе знаат дека е навистина ретко да се види...

Македонија 12.09.19 | 21:20

„Северномакедонски јазик“ – техничката грешка на Сугарески

Направена е техничка грешка на службите при преведувањето на огласот објавен во март годинава, се вели во реакцијата на Министерството за транспорт и врски на текстот...

Македонија 12.09.19 | 20:57

Османи за Села: Овој човек во последно време зборува само глупости

Првиот човек на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, вчера рече дека има сознанија оти во материјалот за скандалот „Рекет“ има „бомби“ и против вицепремиерот Бујар...

Калеидоскоп 12.09.19 | 20:50

На младоженците им го украле БМВ-то со сите подароци, парите, изводот за венчани и инструментите на музиката

Неколку часа по венчавката Џејми Принс и нејзиниот сопруг Пол Кирван (29) доживеале вистински шок. Сите подароци кои ги добиле на свадбата, плус БМВ-то на момчето, им биле...

Свет 12.09.19 | 20:30

Пред очите на светот се раѓа џихадистички град под шатори, со кој раководат жени

Кон крајот на март годинава американскиот претседател Доналд Трамп прогласи триумфално дека Исламската држава е поразена. Падна и последното упориште во Ирак со кое...

Интима 12.09.19 | 20:20

Починал при секс на службено патување – најлошо минала фирмата што го пратила

Француски инженер починал на службено патување, по срцев удар, откако имал секс со непозната жена, па сега работодавачот ќе мора да му плати обесштетување на семејството,...

Македонија 12.09.19 | 20:05

Најмалку двајца пратеници од власта и двајца судии инволвирани во „Рекет“

Антонио Милошоски во гостувањето на „10 Минути“ на ТВ21 открива дека најмалку двајца пратеници од власта и двајца судии и нивн роднини, адвокати, се длабоко инволвирани...

Македонија 12.09.19 | 20:02

Милошоски: Заев ни најави дека Јанева за 10 дена ќе оди во домашен притвор

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, изјави дека премиерот Зоран Заев на вчерашната лидерска средба најавил дека Катица Јанева за десетина дена од Шутка ќе...

Македонија 12.09.19 | 19:56

Нова песна за првачињата: Опасно е кога децата ви ги тренираат за да се одродат

Имплементацијата на националниот инженеринг (Преспа) има многу лица, а она што отсекогаш го сметав за најпогубно е всадувањето на нивните политички мантри во главите...

Калеидоскоп 12.09.19 | 19:48

Потребни сме ѝ на Мери, а таа на нејзиното синче

Триесет и седумгодишната кичевчанката Мери Тошевска боледува од мултиплекс склероза. По третманите во Турција поради финансиската состојба нема можност својата роботерапија...