понеделник, 26 август 2019
Свет 26.08.19 | 23:59

Сите зборуваат за бакнежот на Меланија Трамп и Џастин Трудо

Лидерите на седумте најмоќни земји на светот се собрале во Франција на уште еден самит. Главна тема зад затворени врати веројатно била светската еколошка ситуација,...

Црна хроника 26.08.19 | 23:50

Галерија од срцето на пожарот во Велес

По четири часовна борба со пожарот во Велес, пожарот е локализиран на сите три позиции. (фото: Пожарна Скопје)  

Македонија 26.08.19 | 23:29

Гајзер ги добил видеата и документите за „Рекет“ од доверлив извор во Македонија!

Ларис Гајзер кој ги објави снимките за аферата „Рекет“ за порталот Домовина.је, открива од каде му се матерјалите со кои ја разбранува македонската јавност. Словенечкиот...

Калеидоскоп 26.08.19 | 23:08

Џамбазов за „Рекет“: Ќе сркаш, ќе скркаш и на крај ќе го кркаш

Рекет со месеци ја тресе македонската јавност, а сега за скандалот во свој стил се огласи и македонскиот шоумен Игор Џамбазов. Тој сподели стара народна поговорка, а...

Македонија 26.08.19 | 22:53

Премиерот Заев инволвиран во случајот со унапредувањето на министрите професори од ДУИ

Преписка со првиот човек на владата покажа денеска пред медиумите просветниот инспектор Ѓорги Илевски во која премиерот пишува дека нема ништо спорно во напредувањето...

Ракомет 26.08.19 | 22:31

На осумина членови на „Вардар“не им дозволиле да се качат во авион за Турција

Европскиот и македонски ракометен првак Вардар се соочи со проблеми при заминувањето на Супер Глоуб во Саудиска Арабија, затоа што авиопревозникот кој требаше да ги...

Твитови 26.08.19 | 22:01

Јапанска верзија на Јовче Ременски

Јовче Ременски јапанска Верзија 🇯🇵 pic.twitter.com/u0RARZzJsv — Св.Никола Макијавели™ од Македонија (@Dedo_Mraz) August 26, 2019

Калеидоскоп 26.08.19 | 21:36

Бекамови вљубени на Јахта, а потоа Дејвид ги спушти боксерките…

Дејвид и Викторија Бекам и понатаму се забавуваат на јадранското крајбрежје, не криејќи ништо од будното око на папараците. Овојпат, тие разменуваа нежности на палубата...

Твитови 26.08.19 | 21:23

За лажни вести ќе бидеш во затвор, за лажење народ ќе бидеш премиер

За лажни вести ќе бидеш во затвор, за лажење народ ќе бидеш премиер. — Распетлан (@Ras5lan) August 26, 2019

Македонија 26.08.19 | 21:04

Зафирчев: Ова не е Сибир, ниту Амазон, туку Велес

Ова не е Сибир, ниту Амазон, туку Велес. Големиот пожар кој денес на пладне го зафати езерото “Младост”, за само три часа целосно изгоре педесет годишна борова шума,...

Црна хроника 26.08.19 | 20:56

Пожарот во Велес фотографиран од авион

Флората и фауната покрај езерото „Младост“ во Велес е целосно уништена поради денешниот голем пожар предизвикан од мајстори кои работеле на изградба на куќа. Фотографиите...

Сервиси 26.08.19 | 20:50

Нормализиран сообраќајот на патот Скопје – Велес

Во 19.40 часот сообраќајот на патниот правец Скопје – Велес е нормализиран, соопшти АМСМ. Поради пожарот, кој ја зафати околината на езерото Младост и продолжи да се шири...

Твитови 26.08.19 | 20:41

Две раце на срце става или орел праи?!

Две раце на срце става или орел праи?! pic.twitter.com/PUsE0lIvHJ — Ѕета Ѕета (@PravednaTavita) August 26, 2019

Црна хроника 26.08.19 | 20:33

Страшно видео од пожарот во Велес

На социјалните мрежи беше објавено видео од страшниот пожар во околината на Велес. Видеото е снимено пред неколку часа. Сега пожарот е локализиран и се смирува.

Црна хроника 26.08.19 | 20:20

ЦУК: Пожарот кај езеро Младост е се уште активен

Од Центар за управување со кризи (ЦУК) информираат дека пожарот кај езеро Младост, велешко, се уште е активен. Горниот дел кај езерото е ставен под контрола, но има проширување...

Македонија 26.08.19 | 20:03

Притисокот на власта и преку државните институции: Инспектори од УЈП наместо во „Рекет“ испратени во Алфа ТВ

Инспектори од Управата за јавни приходи денеска влегоа во едниствената критичка телевизија во Македонија, ТВ Алфа. И додека целата јавност очекуваше УЈП да ги чешла...

Црна хроника 26.08.19 | 19:23

Полицијата привела три лица со марихуана и екстази во Градскиот парк во Скопје

Три лица се приведени со марихуана и екстази во Градскиот парк во Скопје. Како што информира полицијата, полициски службеници од СВР Скопје во Градскиот парк во Скопје...

Црна хроника 26.08.19 | 19:09

Приведени четири лица за пожарот во Велес

Локализиран е пожарот што пред неколку часа избувна во Велес во близина на Велешко езеро и ја пеплоса боровата шума. Четири лица се приведени во полициската станица...

Црна хроника 26.08.19 | 19:06

Нема повредени во пожарот, гори кај Чашка, а се пренасочува сообраќајот од автопатот Скопје – Велес

Нема повредени во пожарот кај Велес, голема матерјална штета прерпе угостителски објект кај езерото, а во опасност е и викнед наслеба во близина на езерото. Спасен е...

Црна хроника 26.08.19 | 18:44

Коцевски: Се верува дека пожарот е подметнат, штетите се огромни

Огромен пожар ја зафати боровата шума во близина на Велес, на патот кон езерото Младост. Огнот избувнал на пладне, а горат борови и сува трева. Во вестите на Сител, градоначалникот...