четврток, 22 август 2019
Македонија 22.08.19 | 23:57

Заев му го заборавил името на Боки 13: Негира дека разговарал со Бо…јан Јовановски за слободата на Орце Камчев

Секој што се огрешил од законот треба да одговара. Горди сме дека како извршна власт овозможивме услови независниот правосуден систем да работи и да го врати владеењето...

Македонија 22.08.19 | 23:46

Ако има докази, нека се објават, за било кој, прво за мене, па после и за сите

Ако има докази нека се објават, за било кој, прво за мене, па после и за сите. Нека се објават секаде. Тоа го заслужуваат граѓаните за било кој, еве и мене ме спомнувате,...

Македонија 22.08.19 | 23:38

Заев го демантира Вучиќ: Не сме разговарале за „Рекет“

Во изјавата за медиумите по завршувањето на Централниот одбор претседателот на СДСМ Зоран Заев го демантира претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој пред две...

Македонија 22.08.19 | 23:32

Тасевски: Ништо не сте научиле од авантурата со Тредичи, пак се ујдисавте со дубиозно, преварантско типче

Изборот на Коста Петров во врвот на СДСМ не му се допадна ниту на Сашо Тасевски. Ништо не сте научиле од авантурата со Тредичи. Пак се ујдисавте со дубиозно, преварантско...

Македонија 22.08.19 | 23:17

Заев бара брза реакција за назначување в.д. специјален обвинител

Во врска за решение за наследник на специјалната обвинителка Катица Јанева, премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев вечерва повика дека за тоа брзо треба да се реагира...

Македонија 22.08.19 | 23:05

Немањето искуство во балетот беше и мојот најголем адут во мојот прв настап во улогата на белиот лебед

Мирјана Најчевска се помалку се согласува со изборот на кадри на Зоран Заев. Вечерва во нејзиното око раската е новиот потпретседател на СДСМ Коста Петров и неговата...

Твитови 22.08.19 | 22:38

Труд и социјала доби нова министерка

Изборот на Нина Ангеловска за министер за финансии не поминува мазно како што смета Зоран Заев. Министерството за труд и социјала со нова министерка – Сузе Нокти...

Македонија 22.08.19 | 22:24

Ахмети ќе го изгори Заев: Бомбите на Ел Чека потекнуваат од Скопје

Во врска со албанскиот фактор, Героски смета дека Али Ахмети ќе го повтори гамбитот, односно она што го направи со Никола Груевски. Кој е виновен што Никола Груевски...

Македонија 22.08.19 | 22:23

Од мене вмровец не бидува, но факт е: Рејтингот на СДСМ оди надолу, на ВМРО-ДПМНЕ нагоре

Претседателските избори беа сериозен тест за тоа како стојат партиите. Ако се тргнат настрана гласовите од албанските партии, фактот е дека на тие избори СДСМ тежеше...

Македонија 22.08.19 | 22:03

Героски: Катица е ставена зашто таква глупава им требаше, главната странска инвестиција во Македонија е Зоран Заев

Зошто токму Катица Јанева, анонимна обвинителка од Гевгелија, со академски просек 6,2, понижување за врвните правници во дрѓавата, беше избрана да застане на чело на Специјалното...

Македонија 22.08.19 | 21:46

Зеколи: Оставка на Заев, Шекеринска, Османи, Димитров и Спасовски како залог за датум во октомври

Оставки како залог за добивање препорака во октомври бара политичкиот аналитичар Арсим Зеколи. Притиворот на Катица и Боки е повод за барање да се отпочне процесот...

Македонија 22.08.19 | 21:31

Героски: Бомбите можете да си ги купите на цеде во Приштина

Со кои снимки уценувал Боки 13 ако сите бомби СДСМ и Заев ги предале во СЈО, прашува новинарот Јанко Илковски во разговор со новинарот Бранко Героски, кој вечерва гостува...

Економија 22.08.19 | 21:23

Колемишевски и Наумов ќе се ротираат во Економија и во Банката за развој

На вечерашната седница на ЦО на СДСМ за нов заменик-министер за економија премиерот Заев го предложил адвокатот Кирил Колемишевски, кој влегува во политиката од позицијата...

Македонија 22.08.19 | 21:07

Кирацовски и Ременски не се потпретседатели зашто им завршил мандатот, не заради мува на капата

Премиерот Зоран Заев по Централниот одбор на партијата изјави дека верува оти нема гршки кај високи функционери на СДСМ врзани за случајот „Рекет“. Тој потенцира дека...

Економија 22.08.19 | 20:54

Заев: Нина Ангеловска нов министер за финансии

Предлог за нов министер за финансии ќе биде Нина Ангеловска, изјави премиерот Зоран Заев по седницата на Централниот одбор на СДСМ. Предлогот веќе утре ќе биде доставен...

Македонија 22.08.19 | 20:46

АА до Османи: Го поклопивте судството и затоа нема истраги за функционери на ДУИ

Почитуван вицепремиер за евроинтеграции, со целиот ваш медиумски ентузијазам да зборувате за случајот „Рекет“ или евроинтеграција, случајот за кој вие сте осомничени...

Македонија 22.08.19 | 20:40

Немањето искуство во политиката го сметам за адут

На Централниот одбор на СДСМ избрани се пет потпретседатели на партијата: Мила Царовска, Коста Петров,Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири, соопшти вечерва...

Македонија 22.08.19 | 20:24

ВО ЖИВО: Изјава на Зоран Заев по ЦО на СДСМ


Интима 22.08.19 | 20:15

Шест пензионери уапсени за групен секс на јавно место

Минатата недела англиската полиција добила повик дека често се случуваат „експлицитни случки“. А потоа полицијата уапсила шест стари лица, меѓу кои се наоѓала една...

Македонија 22.08.19 | 20:06

Жалбата ѝ е одбиена, Јанева останува во „Шутка“

Кривичен совет од тројца судии ѝ ја одбил жалбата на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за определениот 30-дневен притвор, потврдија од скопскиот Кривичниот...