среда, 21 август 2019
Сервиси 21.08.19 | 23:55

Дел од општина Кичево без вода за пиење

Селата Зајас, Теќе, Зајас Џума, Колибари и Бачишта во општина Кичево немаат вода за пиење поради дефект на главната водоводна цевка. Од јавното комунално претпријатие...

Македонија 21.08.19 | 23:41

Фуркан ја испрати Катица во „Шутка“: Не планира долго да лежи

Дојде само со една ќеса, не планира долго да лежи, коментира новинарот Фуркан Салиу, кој заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица Јанева до истражниот...

Македонија 21.08.19 | 23:19

Павлески се откажува од Панделески, ќе ја застапува само Јанева

Обвинителката Вилма Рускоска потврди дека има судир на интереси адвокатот Стеван Павлески да ја застапува специјалната јавна обвинителка Катица Јанева додека е бранител,...

Македонија 21.08.19 | 23:11

Катица Јанева примена во „Шутка“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вечерва пристигна во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари. Таа од Кривичниот суд со полициско комбе беше спроведена...

Македонија 21.08.19 | 23:06

Нема место во „хашкиот оддел“ за Катица

Специјалната обвинителка Катица Јанева, која вечерва беше во истаржниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари, нема да биде сместена во реновираното „хашко одделение“,...

Македонија 21.08.19 | 22:59

Цветанова: Сега дали е јасно зошто токму Јанева беше предлог на меѓународната заедница?

Сега дали е јасно зошто токму Јанева беше предлог на меѓународната заедница, прашува Ганка Цветанова, додавајќи дека не може да се корумпира некој кој има интегритет. Моќта...

Македонија 21.08.19 | 22:50

Тортевски: За 5.000 евра мебел не треба притвор, туку Демир Хисар

Не стивнуваат реакциите на јавноста за сумата за која е приведена и осомничена специјалната обвинителка Катица Јанева -од милионските цифри, до мебел вреден не повеќе...

Македонија 21.08.19 | 22:43

Грчева: Ајде сега сите што ја гласаа Ката да си дадат оставки

Поранешната пратеничка и актуелна претседателка на Глас за Македонија, Солза Грчева, повика на оставка за сите оние што ја гласаа Катица Јанева за шеф на Специјалното...

Фудбал 21.08.19 | 22:37

Брутална тепачка на „Делиите“ во Берн: Пукотници и провокации за Косово

Повеќе од илјада навивачи на Црвена ѕвезда денеска од центарот на Берн, Швајцарија, тргнаа кон стадионот каде треба да се одигра плеј-офот од квалификациите за Лигата...

Македонија 21.08.19 | 22:27

Димитров: Да нема човек над законот, без разлика на каква позиција е или бил

Да се обезбеди една политичка и јавна атмосфера, да се обезбеди простор за една темелна, вистинска непристрасна истрага за да се расчистат валканиците што излегоа на...

Македонија 21.08.19 | 22:18

Надежта за правда не ни ја уби сега Катица, туку тогаш оној пи**ин дим од СЈО

Фејсбук статус на жителка на Македонија со убиана надеж за правда во оваа држава. Статусот го пренесуваме интегрално. Јанева ја убила надежта на граѓаните за правда…...

Македонија 21.08.19 | 22:15

Дурловски: Се распаѓа обвинителството што ни ја распадна државата!

Македонскиот оперски пејач Игор Дурловски во една реченица ја опиша состојбата во која се наоѓа Република Македонија во моментов. Се распаѓа обвинителството што ни...

Македонија 21.08.19 | 22:10

Финишот треба да биде домашен притвор и на крајот банално обвинение, за жената да не била претерано посрамотена

СЕПАК, ДА И ДАДЕМЕ ШАНСА НА ИСТРАГАТА!!! Почитувани пријатели, Овој коментар ви го испраќам како лична порака до Вас тројцата (Владимир Милчин, Александар Николиќ Писарев...

Македонија 21.08.19 | 22:05

Катица заглавена во кредити, но со пристоен возен парк

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева замина во истгражниот затвор „Шуто Оризари“ откако неколку часа во Кривичниот суд се судијата на претходна постапка...

Македонија 21.08.19 | 21:55

Михајловски: Додека несреќата беше резервирана за ВМРО-ДПМНЕ, беше во ред да се ужива во неа

Сега не било во ред да се наситуваме со ниски страсти врз туѓата несреќа. Додека таа несреќа беше резервирана за членови на ВМРО-ДПМНЕ беше сосема во ред да се ужива во...

Македонија 21.08.19 | 21:55

Рускоска: Дел од бизнисмените негираа дека дале пари

Околу четири часа траеше распитот на Катица Јанева, по што обвинителката Вилма Русковка по излегувањето од Кривичниот суд изјави дека сметале оти во овој момент е неопходно...

Македонија 21.08.19 | 21:39

Вилма ѝ дозволила на Катица да присуствува на погребот на мајка си

Специјалната обвинителка Катица Јанева доби мерка притвор во траење од 30 дена, како трета осомничена во случајот „Рекет“, покрај Бојан Јовановски-Боки 13 и Зоран Милески-Кичеец. Таа...

Македонија 21.08.19 | 21:32

ВО ЖИВО: Јанева ја носат во притвор

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вечерва ќе биде пренесена во притвор, каде ќе биде задржана следните 30 дена. Пред затворот во Шутка има засилено полициско...

Твитови 21.08.19 | 21:27

Се јави и Биба Додева: Кој се изгорел на Катица…


Македонија 21.08.19 | 21:27

Рускоска: Ѝ дадов шанса на колешката, но не ја сослушав како сведок

Не знам што ви изјавила колешката, но знам како што сум ја повикала – како лице од кое се собираат потребни известувања, изјави вечерва пред новинарите обвинителката...