недела, 18 август 2019
Македонија 18.08.19 | 23:50

На крај и Катица ќе се откаже од Катица и ќе тврди дека била опседната од демони

Мислам дека на крај и Катица ќе се откаже од Катица и ќе тврди дека била опседната од демони, поткрепено со потврда за боледување – ги коментира актуелните случувања...

Македонија 18.08.19 | 23:39

Рахиќ демантира: Боки 13 не примил инјекции ниту барал преместување на психијатрија

Есад Рахиќ директорот на затворот во Шутка, каде се наоѓа Бојан Јовановски, еден од притворените за случајот „Рекет“ ги демантира информациите објавени во српски Курир...

Фудбал 18.08.19 | 23:31

ПСЖ поразен од Рен

Шампиониот на Франција, Парис Сен Жермен загуби од Рен на гостински терен. Крајниот резултат е 2-1, а фудбалските критичари велат ова е само показател дека ПСЖ оваа сезона...

Балкан 18.08.19 | 23:28

Баша: Рама најкорумпиран премиер на Балканот

Лидерот на најголемата албанска опозициска сила, Демократската партија, Љуљзим Баша, денеска сподели видео-порака во која наведува дека сите „меѓународни извештаи...

Скопје 18.08.19 | 23:15

Дали на место на барака ќе никне 15-метарска зграда во Трнодол?

Локалната власт во Општина Карпош сака да овозможи изградба на нова 15 метарска зграда во Трнодол, на локација каде моментално има барака, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Со...

Црна хроника 18.08.19 | 23:10

Нов пожар избувна над Усје

Пожарникарите со часови се обидуваат да го локализираат огнот над населбата Припор, а нов пожар избувна вечерва над скопската населба Усје. Дел од пожарот е локализиран,...

Македонија 18.08.19 | 22:47

Нема друга држава каде власта наместо во борба против корупција води борба за заштита на криминалот

Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп. А Прилеп секогаш најверно се борел за слободата. Меѓу првите се кревал на пркост и отпор спрема...

Астро 18.08.19 | 22:41

Септември ќе биде месец на пари и остварување на желби за неколку знаци

Овен Тензиите што многумина од вас ги доживуваа во последните денови од август, како и конфликтите кои се појавија, лесно ќе се решат, но сосема е можно да го почувствувате...

Свет 18.08.19 | 22:29

Велика Британија ќе стави крај на слободата на движење за државјаните на ЕУ уште од првиот ден од „Брегзит“

Слободното движење на државјаните на ЕУ во Велика Британија ќе заврши веднаш штом Британија ќе го напушти европскиот блок без договор, според новите планови на Министерството...

Економија 18.08.19 | 22:21

Хуманитарна организација плаќа патарина при посета на сиромашните, државата глува

„Благодарност“ до Јавното претпријатие за државни патишта и директорот Зоран Китанов кој го одби нашето барање и НЕ НЀ ОСЛОБОДИ од плаќање на патарините (знаеме дека...

Астро 18.08.19 | 21:56

Неделен хороскоп од 19.8. до 26.8. 2019 година

Овен 21.3-20.4. Љубов Вашата потреба за сигурност ќе биде силна речиси целата оваа недела. Затоа многумина ќе се согласат и на компромиси. Сепак, во длабочината на душата...

Црна хроника 18.08.19 | 21:22

Локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува дел над населбата Усје

Целосно е локализиран пожарот од страна на Пинтија, останува дел над населбата Усје. Противпожарни екипи се на терен и се работи на негово комплетно гаснење, информираат...

Сервиси 18.08.19 | 21:19

Од утре нов топлотен бран и температури до 38 степени!

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 тепени. Топлиот бран се очекува...

Естрада 18.08.19 | 21:16

Цеца избезумена по пукањето во Маја Беровиќ

Пејачката Маја Беровиќ доживеа вистинска драма кога лица со фантомки на главите пукале во комбето во кое се наоѓале членовите на нејзиниот бенд. Инцидентот се случил...

Македонија 18.08.19 | 21:01

Партиските портпароли во „војна“: Уценет човек жив ѓавол, зборуваш за сѐ друго само не за куферот пари

– Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред граѓаните,...

Ракомет 18.08.19 | 20:58

Египет триумфираше во Борис Трајковски

Ракометната репрезентација на Египет е светски шампион во кадетска конкуренција откако во финалниот натпревар кој се одигра во Скопје ја совлада селекцијата на Германија...

Ракомет 18.08.19 | 20:54

Двајца Македонци меѓу најдобрите пет стрелци на СП

Светското Првенство за ракометари до 19 години што се одржуваше во Скопје заврши со историска прва круна за Египет, додека Македонија го заврши на 13. позиција. Како утеха...

Македонија 18.08.19 | 20:47

Заев и Катица се на пола пат до пеколот

Ви ја пренесуваме најновата колумна на Драган Павловиќ Латас објавена на vecer.mk Премиерот барал поддршка од функционер на ДУИ да се смени претседател на Врховен суд…...

Македонија 18.08.19 | 20:41

Kога планира СДСМ да се преименува во СДССМ?!

Кога планира СДСМ да се преименува во СДССМ – Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија? Онака, ми текна… – прашува новинарот Бранко Героски на својот...

Останати спортови 18.08.19 | 20:25

Одбојкарите повторно поразени од Романија

Македонската одбојкарска репрезентација со два порази го заврши двомечот со Романија. За разлика од првиот натпревар кој беше решен во три сета, на вториот се играа...