сабота, 17 август 2019
Македонија 17.08.19 | 23:41

Илиевски: Кирацовски вечерва отвора локал преку неговиот фризер

Александар Кирацовски вечерва отвора локал во центарот на Битола, пишува Душан Илиевски, познат како Душко Млекарот. Тој вели дека поранешниот генерален секретар на...

Калеидоскоп 17.08.19 | 23:14

Месецот во кој започнала вашата врска ви ја предвидува иднината

Велат дека месецот во кој сте ја започнале врската одредува каква ќе биде истата. Врската која започнува со новата година нма да трае, но затоа февруари е месецот кој...

Интима 17.08.19 | 22:55

Најдобрите секс-пози за првиот секс со новиот партнер

Првата и долгоочекувана вечер со некој што ви се допаѓа е можност за едно од најнезаборавните секс-искуства во вашиот живот, пишува порталот „Басл“. И двајцата сте...

Балкан 17.08.19 | 22:45

Мајка и ќерка осомничени за убиство на новороденче

Две женски лица се уапсени за чедоморство во Бужим, БиХ, соопшти босанската полиција. Според неофицијалните информации на босанскиот портал „Кликс“, штотуку роденото...

Фудбал 17.08.19 | 22:31

Се стравува од најлошото: Голманот на Сивас падна во бессознание на теренот

Вистинска драма се случуваше денеска на натпреварот во натпревар од турското првенство меѓу Сивас и Бешикташ. Голманот на домашниот тим, Самаса, имаше тежок судир со...

Свет 17.08.19 | 22:20

Ново убиство во метро-станица во Германија

Маж и жена се избодени до смрт на преполна метро-станица во германскиот град Изерлон, соопшти германската полиција. На лице место уапсен е 43-годишен маж, кој е осомничен...

Балкан 17.08.19 | 22:08

Oва се полицајците кои го спасија животот на деветгодишното Македонче

Александар Миленковиќ и Владан Николиќ се сообраќајните полицајци од Србија кои вчера попладне му помогнале на македонско семејство да се спаси животот на нивната...

Македонија 17.08.19 | 21:53

Ванковска: Заев ќе ги чува спомениците на кои „шарените“ истураа боја

Владата на Заев сега ќе мора да ги чува спомениците од „Скопје 2014“ и тоа истите на кои „шарените“ истураа бои, коментира на „Фејсбук“ професорката Билјана Ванковска. Заев...

Фудбал 17.08.19 | 21:40

Драма, скандали и реми помеѓу Сити и Тотенхем

Тотенхем покажа убиствена ефикасност пред голот и си замина со бод од стадионот на Манчестер Сити – 2:2. „Граѓаните“ на двапати водеа по головите на Рахим Стерлинг (20)...

Црна хроника 17.08.19 | 21:28

Ставен под контрола шумскиот пожар над скопските села, ќе се догаснува изутрина

Шумскиот пожар кој избувна изутринава околу 10 часот на непристапен терен над скопското селото Буковиќ, меѓу селата Буковиќ, Раовиќ и Ласкарци вечерва е ставен под котрола. Заменик-командантот...

Мода и убавина 17.08.19 | 21:15

10 правила на Италијанките за совршено тело: Без диети и со едно масло

Сè што гледате на мене им го должам на шпагетите – легендарната изјава на Софија Лорен ја открива тајната на убавината на италијанските жени. Дали е можно да се биде...

Патувања 17.08.19 | 20:59

Би платиле ли 100 евра за да влезете на оваа плажа?

Единствената приватната плажа во Аруба е иделана локација за летнен одмор со тиркизно сино море, прекрасен бел песок, а најпозната е по тоа што нуди дружење со егзотични...

Фудбал 17.08.19 | 20:48

Реал Мадрид ја забележа својата прва победа сезонава

Реал Мадрид победи против Селта со 3:1 на гостувањето на „Балаидос“ во првото коло од шпанската Ла Лига. Головите за „кралевите“ ги постигнаа Карим Бензема (12), Тони...

Естрада 17.08.19 | 20:37

Според подарокот за роденден, Душко навистина ѝ прости на Јелена

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска полни 41 година, а според српските медиуми нејзиниот сопруг има доста скап подарок за неа. Јелена последната година помина низ...

Твитови 17.08.19 | 20:26

И ова ќе го рушите?

Црквата Богородица во Велес. Ќе ја рушите? pic.twitter.com/PwJ4XSjV0H — Sposa Italiana (@tweetoptimistka) August 16, 2019

Патувања 17.08.19 | 20:13

Новиот германски закон за доселување, со кој Балканците се привилегирани

Во центарот на законот за вселување на стручна работна сила се стручњаците, односно квалификувани работници од земјите кои не се членки на ЕУ. Ова за „Дојче веле“ го...

Македонија 17.08.19 | 19:59

Оригинална маичка на битолчанецот кој бои шахти со Сонцето од Кутлеш

Битолчанецот кој го враќа Сонцето од Кутлеш на шахтите вчера беше гостин во вестите на „Алфа“ облечен во маица со специфична порака. Битолчанецот со контра акција...

Балкан 17.08.19 | 19:48

Со „ауди“ прегазени четиригодишно девојче и нејзината дадилка

Четиригодишно девојче се бори за живот на Детската клиника во Белград, каде му биле констатирани тешки телесни повреди опасни по живот, односно фрактура на черепот. Девојче,...

Македонија 17.08.19 | 19:35

Лупевска: Ако се следи каде се одлеале парите, ќе се знае поголемата слика за „Рекет“

Мислам дека ако не излезеше написот на Героски, никогаш, ама баш никогаш немаше да биде уапсен Боки, никогаш немаше да биде откриена аферата „Рекет“ и мислам дека некој...

Скопје 17.08.19 | 19:21

Скопјани вознемирени од експлозиите: Останете спокојни, се вежба за Денот на АРМ

Попладнево скопјани се вознемирија од силниот звук и татнежи. Но, како и секоја година, така и оваа Армијата на Република Македонија согласно Правилото за воен протокол...