четврток, 15 август 2019
Економија 15.08.19 | 23:28

Македонија со пaд од 15 места во инвестициите според индексот на „Financial Тimes“

„Фајненшл тајмс“ во својот специјализиран сервис го објави индексот за успешност на Гринфилд инвестициите ФДИ за 2019. Според ранг листите за странски директни инвестиции...

Македонија 15.08.19 | 23:12

Ај брусете сега

Откако пред неколку дена започна и бришењето на симболот на поранешното знаме – Сонцето од Кутлеш од обележјата на јавните институции, објекти и јавните површини, впечатливо...

Интима 15.08.19 | 22:34

Овие знаци покажуваат дека имате одличен сексуален живот

Кога и да им треба некој секс совет или некоја нова идеја за подгревање на атмосферата во спалната соба в ие сте првата личност што пријателките ја бараат, а вашата колекција...

Калеидоскоп 15.08.19 | 21:41

„Уловени“ на хауба: Див секс на автопат, патниците во шок

Водителката на една ТВ програма во Австралија ја искористила можноста да прикаже една интересна ситуација снимена со „Google View“. Камерата на Google успела да го “улови“...

Фудбал 15.08.19 | 21:37

Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави...

Балкан 15.08.19 | 21:20

Голем пожар на Закинтос

Голем пожар изби попладнево на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селата Килиоменос и Агалас. Пожарот избувнал околу 14 часот по локално време, јавува АНА. Во гаснењето...

Црна хроника 15.08.19 | 20:55

Пронајден мртов маж во Скопје

Синоќа на улицата „Драчевска“ во Скопје во неговиот дом било пронајдено телото на Т.Ѓ. (43) без траги на насилство. Тој имал здравствени проблеми. По наредба на јавен...

Сцена 15.08.19 | 20:31

Конечно се огласи и Цеца после сите напади на Карлеуша врз нејзините деца

Некогашните пријатели Јелена Карлеуша и Аца Лукас водат „војна“ на „Инстаграм“. Се започна кога поп дивата напиша пост за роденденот на српски бизнисмен, а Лукас...

Сцена 15.08.19 | 19:58

Луна Џогани ја објави првата своја песна, ја обвинија дека ја копира Анастасија

Луна Џогани, која победи во „Задруга 2“, го објави спотот за првата песна „Деветти круг“, која ја снимаше во Скопје. Таа изјавила дека оваа песна си ја посветува на себе...

Македонија 15.08.19 | 19:49

Пендаровски: Непримерна изјава на премиерот Заев

Станува збор за непримерна изјава која користи речник кој може да навреди цели категории наши граѓани и во таа смисла мислам дека е добро што премиерот уште истиот ден...

Балкан 15.08.19 | 19:43

Затруените деца на јахтата во Хвар имаат оштетувања на мозокот

Шестмина Италијани меѓу кои и две деца на возраст од 5 и 14 години се во индуцирана кома , откако вдишале јаглероден моноксид од неисправно наместениот генратор на јахтата...

Македонија 15.08.19 | 18:44

Јанева со закани до обвинителите во СЈО: Ако не ме браните ќе измислам работи за вас

Катица Јанева по враќањето од одмор свикала колегиум на обвинителите. На овој состанок, Јанева им се заканила на присутните: „ако не ме браните, ќе пропаднете сите со...

Сервиси 15.08.19 | 18:31

На Богородица и Табановце се чека по 45 минути

Сообраќајот низ државата е интензивиран, а на граничните премини Богородица и Табановце се чека по 30 до 45 минути, информира АМСМ. На останатите гранични премини, од македонска...

Црна хроника 15.08.19 | 18:09

Почина родилка на гинекологија – бебето е спасено

Родилка од Македонска Каменица рано изутрина починала на Клиниката за гинекологија,објави Сител. Родилката со Брза помош била донесена на ГАК во тешка здравствена...

Свет 15.08.19 | 18:05

Во куќата на педофилот Епстајн пронајдена слика од Бил Клинтон – позира во фустан на Хилари

Додека случајот со Џефри Епстајн се одмотува, во јавноста излегуваат се повеќе неверојатни детали од животот на американскиот милијардер. Епстајн за време на бурниот...

Балкан 15.08.19 | 18:01

Харадинај: Дијалогот со Белград треба да продолжи, но без условувања и одлагања

Косовскиот премиер во оставка, Рамуш Харадинај вели дека се согласува дека е потребно нормализирање на односите меѓу Косово и Србија, но смета дека за постигнување...

Македонија 15.08.19 | 17:42

Мицковски: Се моли Фатиме да не пцуе, тоа е оружје на обичниот народ

Се моли Фатиме да не пцуе, тоа е оружје на обичниот народ против моќните и богатите кои ништо не преземаат. Она некако ми личи на другата страна, ова на својот Фејсбук...

Македонија 15.08.19 | 17:15

’Пу, јаз’к!‘“, Фатиме ја плукнала Катица преку камера

Обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи по наредба на Специјалната обвинителка Катица Јанева била два пати денеска претресувана при влез на своето работно место во СЈО. Кога...

Македонија 15.08.19 | 16:51

Богдан Илиевски: Дефиниции за СЈО и ОЈО

Богдан Илиевски на својот фејсбук профил напиша дефиниции за Специјалното Јавно Обвинителство и Основното Јавно Обвинителство, според она како досега овие обвинителства...

Црна хроника 15.08.19 | 16:38

Скопјанец паднал од мотор, па го прегазил автомобил

На 14.08.2019 во 19,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата “Ферид Бајрам“ Џ.К.(60) од Скопје управувајќи моторцикл “Сузуки “ со косовски национални ознаки паднал...