вторник, 13 август 2019
Македонија 13.08.19 | 23:54

Јоци: Вака изгледа некој кој изгyбил контрола, ова е правото лице на Заев

Новинарката Јорданка Ивановска- Јоци на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со cкандалозната изјава на Зоран Заев и навреда на хомосексуалците. Правото лице...

Македонија 13.08.19 | 23:52

Пандов до Заев: Не ти се криви Бојко, Орце, Геро и Боки педерчето, што сте ти и Катица алчни копита

Изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи педер да му ја сруши власта, предзвика бура од реакции. Се огласи и аналитичарот Александар Пандов? Педер, педер...

Македонија 13.08.19 | 23:48

Румена Бужаровска: Ни Трамп нема лупнато ваква глупост!

Ни Трамп нема лупнато ваква глупост. Замислете да каже, на пример, за некоја јавна личност дека е “fag”, напиша на фејсбук писателката и професорка на Филолошкиот факултет...

Твитови 13.08.19 | 23:45

Советникот на Заев му порача: Ако ви го бапне водичот…

Ако вашиот водач ви го бапне во гз и вие имате кур у гз и он има кур у гз. Та се вика исто е, ама не е исто. Затоа, за да не се чувствувате така, направете исчекор напред, автоматски...

Македонија 13.08.19 | 23:41

Ирена Цветковиќ: Чудно, како „педер” е синоним за карактерна особина, а на пример „политичар” не е

Извршната директорка на Коалицијата Маргини, Ирена Цветковиќ и активитска за човекови права вечерва на фејсбук ја коментираше изјавата на премиерот Зоран Заев кој...

Македонија 13.08.19 | 23:27

Милошоски прашува зошто е толку нервозен ЗЗ?

Заев е уплашен! Досега немало понервозна изјава на Заев од оваа за мега скандалот „Рекет”! Погодете зошто?, прашува на фејсбук пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски.

Македонија 13.08.19 | 23:19

Реакција на новинарите на изјавата на Заев

Денеска на одбележувањето на 18 години од потпишувашето на Охридскиот мировен договор премиерот на Македонија Зоран Заев изјави дека нема да дозволи нема неколку криминалци,...

Твитови 13.08.19 | 22:58

Пантиќ е педер


Македонија 13.08.19 | 22:22

АВМУ побара од премиерот да се воздржи од дискредитирање, етикетирање и дискриминирање

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги најостро ја осудува денешната изјава на премиерот Зоран Заев во врска со случајот „Рекет” која е проблематична...

Балкан 13.08.19 | 22:11

Невреме во Сараево, авионите пренасочени во Белград и Загреб

Силното невреме во Сараево и намалената видливост предизвика проблеми во доцните попладневни часови и протокот на воздушниот сообраќај. Два авиони не успеаја да слетаат...

Македонија 13.08.19 | 21:46

Заев се извини на ЛГБТИ заедницата: Зборот „педер“ го употребив за да дадам карактерна особина, а не да означам сексуална припадност

Зоран Заев, премиерот на Македонија на твитер се извини на ЛГБТИ заедницата откако вечерва изјави дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден...

Македонија 13.08.19 | 21:43

МАН: Премиерот Зоран Заев да се извини

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја аферата „Рекет“ рече дека нема да дозволи некој да го инволвира него, ниту пак, како што рече „неколку криминалци, еден суетен...

Македонија 13.08.19 | 21:38

Заев: Не размислувам за оставка и предвремени избори

Премиерот Зоран Заев во коментар на барањето на опозицијата за оставка и предвремени парламентарни избори по објавата на случајот „Рекет“ изјави дека нема намера...

Вести 13.08.19 | 21:30

ВМРО-ДПМНЕ ги осудува навредите од Заев кон новинари и врз основа на сексуална ориентација

Криминалците се во Владата и ги води Зоран Заев. Тие ја уриваат Македонија и единствен начин да се спаси државата е да бидат поразени, реагираше ВМРО-ДПМНЕ на денешната...

Македонија 13.08.19 | 21:18

Ивор Мицковски: Ариведерчи премиере, 13 е стварно баксузна бројка

Најголема лажна вест е дека ова е само навреда. Ова е многу повеќе, ова ја издава душевната состојба на некој што му е прљав газот, пишува новинарот Ивор Мицковски, по...

Македонија 13.08.19 | 21:06

Героски: Дали тоа Заев ми се заканува? Барам премиерот веднаш јавно да се извини за оваа срамна, крајно безобразна и дискриминирачка изјава

Шокантна, дискриминирачка и заканувачка – вака новинарот Бранко Героски ја оцени најновата изјава на премиерот Зоран Заев, во која тој рече дека нема да дозволи „група...

Македонија 13.08.19 | 20:56

Огнен Јанески: Многу педерски премиере, многу педерски

Огнен Јанески, поранешниот главен и одговорен уредник на телевизијата „24“ на социјалните мрежи реагира на последната изјава на премиерот Зоран Заев во која вели дека...

Македонија 13.08.19 | 20:35

Уранија Пировска до Заев: Гнасно по многу основи! Тешка демагогија било сè што се збореше

Уранија Пировска, извршната директорка на Хелсиншкиот комитет во Скопје и активистката и борец за човекови права реагира на вечерашната скандалозна изјава на премиерот...

Свет 13.08.19 | 20:22

Поранешна мексиканска министерка е уапсена за корупција и поткуп

Поранешната мексиканска министерка Росарио Роблес, која во претходната влада на претседателот Енрике Пења Нието беше одговорна за програмите за социјален развој,...

Здравје 13.08.19 | 20:11

Ќе го одзатне секој затнат одвод – мора да го пробате овој генијален трик

Она што навистина знае да оди на нерви се затнатите одводи. Потребно е повеќе време за да се реши овој проблем. Но, добро ќе ви дојде доколку го знаете овој трик. Не е потребно...