вторник, 23 јули 2019
Мода и убавина 23.07.19 | 23:51

Бојана Нушкова – Македонка од соништата

Крупни зелени очи и долга руса коса, вита става на која никој не може да остане рамнодушен и долги нозе, како заштитен знак. Ако на сето ова му ги придодате убавите природни...

Калеидоскоп 23.07.19 | 23:36

Боки 13 ѝ запеа на Јанева

Кога Боки 13 ќе и запее на Катица Јанева…

Твитови 23.07.19 | 23:18

Катица Јанева: Издали ме пријатељи, издао ме брат

Издали ме пријатељи, издао ме брат mp3.. 😎 pic.twitter.com/UtWXwq6CWu — Трале ТраЛаЛа😎😎😎 (@BaceTrajce) July 23, 2019

Патувања 23.07.19 | 23:06

Период на медузи во Егејското Море – туристите предупредуваат

Периодов се забележани повеќе медузи во водите на Егејското Море. Туристите посочуваат дека во изминативе неколку дена во водите близу крајбрежјето има премногу медузи,...

Свет 23.07.19 | 22:39

Најмалку пет деца загинаа во пожар во детски камп во Русија

Најмалку пет деца загинаа откако изби пожар во детски камп во ски-центарот Холдоми во Хабаровскиот крај на рускиот Далечен Исток. Меѓу загинатите се три девојчиња од...

Македонија 23.07.19 | 22:27

СЈО, вие сте како паштета со поминат рок од 18 месеци

Катица на пресот изјави дека ова и го правеле заради десетте нови истраги кои ќе ги обелоденела за кратко време. Кои нови истраги црна Катице! Ти и СЈО немате никакво...

Скопје 23.07.19 | 22:23

Град Скопје ќе ја одбележува годишнината од земјотресот со Влатко Стефановски и Танос Ставридис

Градот Скопје денеска ја објави програма за одбележување на 56 години од катастрофалниот земјотрес. На 26 јули во Градскиот парк ќе се одржи концерт на кој ќе настапат...

Македонија 23.07.19 | 22:12

Освен „Специјално Рускоска обвинителство“, Заев формира и „Специјален Кацарска суд“

Новинарот Дарко Јаневски во својата колумна пишува: „Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и висока корупција“ постапува пред специјализирано...

Македонија 23.07.19 | 22:00

Јас сум била родена во државата /// – Луди бре!

Јас сум била родена во државата ///, а мајка ми починала во истата таа ///. Луди бре! Јас сум родена во Македонија и моите страдале за Македонија, каде ги оставиле коските!!! Од...

Свет 23.07.19 | 21:48

Меркел му честиташе на Борис Џонсон: Се радувам на идната соработка

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска му честиташе на Борис Џонсон за изборот на лидер на британската владејачка Конзервативна партија и истакна дека се радува...

Балкан 23.07.19 | 21:42

Две сестри и возрасна жена загинаа во сообраќајка кај Нови Сад

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила денеска недалеку од Нови Сад во Србија загинале три лица, сестрите Добрила (27) и Вида Милиќ (21), како и Лилјана Матиќ (62), пренесува...

Македонија 23.07.19 | 21:32

Милески: Јас сум роден во коса црта?! Племето ваше предавничко!

Јас сум роден во коса црта! Абе племето ваше предавничко! Сите ќе одговарате за ова! Сите! До еден! Многу од вас, како оваа Јасна Пецевска, ќе се вадат тогаш како што се...

Свет 23.07.19 | 21:21

Индијките ги абортираат женските деца – за три месеци не се родило ниту едно девојче

Ниту едно од 216 деца кои се родени во 132 села во Индија во последните три месеци не е женско, покажуваат најновите владини податоци. Поради тоа во северниот дел на Индија...

Македонија 23.07.19 | 21:07

Грчева: Какви ни ја водат државата…Па ова е сè за Алкатраз!

Овие се обидуваат да не направат сите малоумни. Како може Специјален Јавен Обвинител да изгуби телефон, а да не пријави веднаш? Секакви доверливи разговори и пораки...

Твитови 23.07.19 | 20:59

Катица, ММЕ, ми ги избрка голи Фатиме и Ленче

Сашо Тасевски во свој стил… СЈО го вртат чудни закони, еј како го врти Катица од трето три – нов хит на Сашо Тасевски

Астро 23.07.19 | 20:50

Хороскопските знаци на кои ќе им оди се’ од рака во следниот период

Сезоната на Лавот носи освежување и неверојатна енергија на Сонцето. Лавот е огнен знак и има тенденција да го буди заспаното дете во нас и да нѐ придвижува. Лавот ја...

Македонија 23.07.19 | 20:34

Губиш телефон во Белград, го наоѓа сестрата на девојката на синот – Каква среќа!

Гинеш телефон во Белград, град од два милиони жители. Го пронаоѓа друг човек во друга земја, исто со два милиони жители, баш кај сестрата на девојката на синот. Каква среќа!!!...

Македонија 23.07.19 | 20:17

Ванковска: Ова со Ката е евтина сапуница, го инкриминира синот за да си ја спаси кожата

По днешната прес-конференција на специјалната јавна обвинителка во оставка. Катица Јанева, се јави и професорката Биљана Ванковска. Таа по настапот на обвинителката...

Калеидоскоп 23.07.19 | 20:05

Разголената Станија реши да се облече и да стане мајка

Станија Добројевиќ веќе со години гордо го носи епитетот секс симбол во соседна Србија. Јавноста ширум регионов ја запозна преку учеството во реалното шоу „Преживеан“...

Македонија 23.07.19 | 20:00

Владата го повлече законот за Охридскиот регион- бара мораториум на градежни активности

Владата на денешната седница донесе одлука да го повлече Законот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион и им препорача на општините...