сабота, 20 јули 2019
Калеидоскоп 20.07.19 | 23:34

Американски пилот спасил повредено куче во Скопје, а потоа си го земал со себе

Американски пилот спасил улично куче кое било повредено во сообраќајка во Скопје. Пилотот Марк Вендајт го нашол кучето повредено пред американската амбасада, прво...

Македонија 20.07.19 | 23:17

Општина Охрид: Не бараме од Владата да биде градноначалник туку да ги решиме проблемите

Општина Охрид до сега нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната самоуправа...

Фудбал 20.07.19 | 23:01

Најскапото засилување на Атлетико Мадрид се повреди на дебито по само – 28 минути!

Најскапото засилување на шпански Атлетико Мадрид, Жоао Феликс, кој летово дојде за 126 милиони евра од лисабонска Бенфика имаше малерозно деби денеска и тоа по само 28...

Калеидоскоп 20.07.19 | 22:52

Куче запалено со бензин во гевгелиско Стојаково (вознемирувачка фотографија)

Во гевгелиско Стојаково, куче било запалено со бензин. Вознемирувачки фотографии од запаленото животно денеска се шират на социјалните мрежи. Во коментарите, активистите...

Македонија 20.07.19 | 22:46

Павле Богоевски: Разочарување од она што се случува со СЈО е мал збор

Разочарување од она што се случува со СЈО е мал збор – рече Павле Богоевски, поранешен пратеник и предводник на Шарената револуција. Смета дека и со новиот предлог закон...

Интима 20.07.19 | 22:21

Три клучни секс-збора: полека, нежно, меко

Сексуалното образование во училиштата е повеќе од сиромашно. Се запрашав: што ќе сакав да дознам на часовите, а го научив по потешкиот пат, правејќи грешки во животот?...

Твитови 20.07.19 | 22:09

Заев со порака до Катица: Како ли јас без тебе?!

Уште едно креативно видео на социјалните мрежи ги насмеа Македонците.

Свет 20.07.19 | 21:52

Се разбуди Етна, тргна и лава

Вулканот Етна на Сицилија е во ерупција откако од еден кратер тече лава, соопшти италијанскиот Институт за геофизика и вулканологија. Ерупцијата е испрекината и лавата...

Сервиси 20.07.19 | 21:41

Да и помогнеме на Билјана – потребни се 8 500 евра

Билјана Ристоска пати од дијабетис и тотална инконтиненција на урина што ја спречува нормално да живее. За подобрување на нејзината состојба потребно е преку оперативен...

Македонија 20.07.19 | 21:34

Ликовите од СЈО никогаш не се качија на Монт Еверест, ниту пак можеа да се качат

Да се разбереме… Ликовите од СЈО никогаш не се качија на Монт Еверест. Ниту пак можеа да се качат. Им направија приказна во која и тие самите поверуваа дека ги достигнаа...

Македонија 20.07.19 | 21:22

Странските новинари кои ја величаа Катица Јанева сега молчат за нејзината скандалозна оставка

Може слободно да се каже дека во ниту еден Македонец не било вложено толку многу за да му се изгради позитивна слика во домашната и странска јавност, како што беше инвестирано...

Македонија 20.07.19 | 20:56

Да бидеш Македонец е многу тешка одлука

Да бидеш Македонец е многу тешка одлука. Како да живееш на работ на амбисот. Да бидеш Македонец е „да учиш да опстануваш”. „Големите нации”, што тоа и да значи, ќе исчезнат...

Македонија 20.07.19 | 20:48

Скандалозно видео – Македонец се „грее“ палејќи американски банкноти

Македонец фрла американски банкноти во оган, притоа благословувајќи ја Америка. На твитер се појави видео на кое се гледа како Македонец со пура в рака фрла пари и извикува...

Македонија 20.07.19 | 20:34

Рускоска за Катица Јанева: Не ја следиме, а дали некој друг ја следи…

Јавната обвинителка Вилма Рускоска вели дека специјалната обвинителка Катица Јанева, не е следена од страна на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал...

Свет 20.07.19 | 20:13

Српската мафија уби фудбалер во Јужна Африка

Српската мафија која е многу распространета во Јужна Африка пред неколку дена го ликвидирала еден од најдобрите фудбелери во оваа земја Марк Бачелор. Тој е изрешетан...

Македонија 20.07.19 | 20:07

Не сме заборавиле – Курто, Рашкоски, платформите на Матка – до каде се?!

Аналитичарот Ивор Мицковски коментира дека вниманието на јавноста се врти кон нови афери и скандали, а се забораваат старите. Потсети што заборавивме деновиве, кога...

Здравје 20.07.19 | 19:53

Јадете ги овие намирници и ќе ослабете лесно, без диети и вежбање

Клучот е всушност да го зголемите внесот на намирници кои ќе ви помогнат при согорување на масните наслаги. Според диететичарката д-р Ванди Басилијан, клучот за успешно...

Македонија 20.07.19 | 19:17

Јанева на рекетираниот бизнисмен на спикерфон му гарантирала дека ќе се заврши работата

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанев, која е во оставка, не само што го слушала договорот за рекет меѓу веќе притворениот Бојан Јовановски (БОки 13) и бизнисменот...

Економија 20.07.19 | 19:06

„Супертрејд“: Зоран Милески не е дел од нашата сопственичка структура, возилата на Стајиќ не се поврзани со „Рекет“

Од Команијата „Супертрејд“ излегоа со демант во врска со објавите во одредени медиуми дека тие, Владимир Стајиќ и „Галф Оил“ имаат некаква поврзаност со осомничените...

Македонија 20.07.19 | 18:57

Героски со јавна порака до Фрики и Кики – еве што треба да сторите во следните 48 часа!

Откако ниту Зоран Заев, лидерот на СДСМ, ниту генералниот секретар Александар Кирацовски изјавија дека не знаат кои се Кики и Фрики, а Кирацовски дури обвини и дека Барнко...