среда, 17 јули 2019
Здравје 17.07.19 | 19:56

Во чаша млеко додајте малку јаболков оцет – лек поефикасен од таблета

Ако ви треба брзо и лесно решение против запек и за забрзување на метаболизмот, ви го нудиме токму тоа! Состојки: половина шолја свежо млеко, 2 лажици јаболков оцет, 2 лажици...

Сервиси 17.07.19 | 19:42

Не очекува ново невреме

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималните температури од 8 до 17...

Економија 17.07.19 | 19:30

Еколошките налепници нема да бидат задолжителни, но кога ќе има забрана само со нив ќе може да се вози

Еколошката категоризација на возилата нема да биде задолжителна, туку факултативна, но возилата што нема да бидат категоризирани нема да смеат да се управуваат во забранетите...

Астро 17.07.19 | 19:26

Трите најпаметни хороскопски знаци што нема шанси да ги измамите

Да се биде паметен не е станува збор за интелегенција. Едноставно, некои луѓе знаат како најдобро да ги употребат своите вештини во сопствена корист,а тоа изгледа е запишано...

Свет 17.07.19 | 19:19

Ел Чапо осуден на доживотно, оди во затвор од кој никој не побегнал

На шефот на најголемиот нарко картел на светот, Ел Чапо, судот во САД денес ќе му ја изрече конечната пресуда, која сигурно ќе биде доживотна казна затвор. Ел Чапо е прогласен...

Калеидоскоп 17.07.19 | 19:06

Носеше Гучи, тргна на Миконос, заврши во затвор – српските медиуми за Боки 13

Српските медиуми пишуваат за аферата Рекет, притоа коментирајќи го контроверзниот шоумен Бојан Јовановски

Македонија 17.07.19 | 18:51

Транспарентната Влада на Заев брише негативни коментари на социјалните мрежи

Транспарентноста како јака страна постојано е промовирана од страна на премиерот Зоран Заев и неговата Влада. Тој не пропушта прес-конференција а да не каже дека тој...

Македонија 17.07.19 | 18:44

Азманов: Не може Јанева од ова да излезе како херој

Бизнисменот Зоран Азманов, кој во јавноста прв се декларираше како жртва на осомничениот за рекет Бојан Јовановски алијас Боки 13, денеска побара истрагата на Јавното...

Македонија 17.07.19 | 18:38

Разрешени првите луѓе на УБК

Горан Николовски, директор на Управата за безбедност и контраразузнавање и неговиот заменик директор Ариф Асани се на листата за разрешување предложена денеска од...

Македонија 17.07.19 | 18:20

Cyдии, адвокaти и дипломати вмешани во „Peкетот“ на Катица, Боки и Кичеец?

Веројатно фразата дека cyдството е отворено како пупка, е реченица која остави најголем импакт врз македонската јавност изминативе три години. Премиерот Зоран Заев...

Економија 17.07.19 | 17:59

Васко Ковачевски нов директор на „ЕЛЕМ“

Владата на денешната седница, по предлогот за разрешување на околу 40 директори во јавните претпријатија, донесе одлуки и за препораки до Управни и надзорни одбори за...

Македонија 17.07.19 | 17:54

Почина првиот потпретседател на македонското Собрание

По кратко боледување денеска на 82 – годишна возраст почина Драги Арсов, поранешен пратеник и прв потпретседател на Собранието. Роден е во 1937 година во Кочани. Завршил...

Македонија 17.07.19 | 17:51

Транспарентната Влада на Заев брише негативни коментари на социјалните мрежи

Транспарентноста како јака страна постојано е промовирана од страна на премиерот Зоран Заев и неговата Влада. Тој не пропушта прес-конференција а да не каже дека тој...

Македонија 17.07.19 | 17:43

Како што ја предадовте Катица, така ќе го предадете и Заев, лицемери бедни!

На сите вас што се колнете во Зоран Заев, ќе ви кажам нешто што нема да ви се допадне. В лице ќе ви ја шлапнам вистината. Не, не за Заев, овој пат – за вас. Бидејќи поголемиот...

Македонија 17.07.19 | 17:32

Владата до 12 август треба да го отстрани Сонцето од Кутлеш од објектите и јавниот простор

Четиринаесет дена е рокот кој им е даден на институциите да приложат листа од објекти, но и јавен простор каде се истакнати симболи поврзани со античката еленска историја,...

Македонија 17.07.19 | 17:23

Боки 13 и Зоки Кичеец остануваат во притвор – одбиени нивните жалби

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје ги одби жалбите за притвор на Бојан Јовановски и Зоран Милески. Како што соопшти Кривичен суд, постапувајќи по...

Македонија 17.07.19 | 17:19

Мицковски до власта: Како бе вие ќе расчистувате криминал, како?

Откако денеска премиерот Зоран Заев ја прочита листата на оние кои ги опфати метлата, аналитичарот Ивор Мицковски со коментар: Прочитав од релевантни извори дека денес...

Македонија 17.07.19 | 17:12

Имиња по кои удри метлата на Заев денеска

Листа за разрешувања во надлежност на Владата : – Агенција за катастар на недвижности – член на УО Ивица Михајлоски – Друштво фабрика за шински возила Велес ДООЕЛ...

Македонија 17.07.19 | 17:08

Влада: Селими на местото на Симоновски

Владата на денешната седница, со која претседаваше премиерот Заев, донесе одлука со која се предлага на Владата да разреши, отповика или да препорача разрешување односно...

Естрада 17.07.19 | 17:01

Марија Шерифовиќ се повлекува од јавноста: „Доста беше!“

Екипата на „Бекстејџ“ викендов беше во Белград каде што присуствуваше на првото издание на регоналниот музички фестивал „Влез“, а во рамките на настанот свои концерти...