четврток, 11 јули 2019
Македонија 11.07.19 | 23:46

Турција го ратификуваше протоколот за НАТО

Турција вечерва го ратификуваше протоколот за нашето членство во НАТО, а веста на Фејсбук ја објави вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска. Благодарност...

Македонија 11.07.19 | 23:28

Груевски: Каков нечовек треба да е некој за вака да ги остварува своите цели?

Свесно манипулираше со народот… Со семејствата на Мартин Нешковски, Никола Младенов, убиените деца кај Смилковското езеро, со искрените луѓе кои верува на се што...

Балкан 11.07.19 | 22:44

Страотен удар на гром во центарот на Солун

Солун, исто така, беше погоден од ужасната бура што во вчера вечерта однесе седум животи на Халкидики. Видеото снимено од телефон го прикажува ужасниот момент на удар...

Македонија 11.07.19 | 22:29

Заев: Насанкан сум, cе изгopeв на млеко, сега ќе дувам и на јогурт

За афepата со руските комичари премиерот Зоран Заев во интервју за ТВ Клан Македонија вечерва изјава дека ќе комуницира со сите светски лидери. Насанкан сум. Се изгopeв...

Македонија 11.07.19 | 22:21

Заев потврди: Го сменил името со само 17 отсто поддршка од граѓаните

Зоран Заев во неговото гостување на Клан Телевизија потврди дека немал поддршка од граѓаните за да го потпише договорот од Преспа и да го промени името на Република...

Македонија 11.07.19 | 22:12

Не се шегувајте со чесни луѓе: Заев му пишал на пранкерот кој го измами!

Пранкерите кои во разговори го измамија Зоран Заев, наведувајќи го да мисли дека разговара со поранешниот украински претседател Петро Порошенко и генералниот секретар...

Македонија 11.07.19 | 22:03

Милошоски: Димитров држи лекции за слобода на медиуми, а бега од новинари


Естрада 11.07.19 | 21:54

Лазукиќ ја претепал Беквалац бидејќи дознал дека се забавувала со познат тенисер

Минатата година во април како бомба одекна веста дека Лука Лазукиќ ја претепал Наташа Беквалац, откако таа во телефонот му пронашла љубовни пораки. Но тоа не било се....

Црна хроника 11.07.19 | 21:30

Тешко болен затвореник од Идризово почина на Геријатрија

Вчера во 12,54 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во Геријатрија Ѓорче Петров починал Г.А.(55) од с.Врапчиште, гостиварско, осудено лице од Казнено-поправната...

Калеидоскоп 11.07.19 | 21:14

Коментаторот кој го засака цела Македонија, се врати кај нас: Со бремената сопруга ужива во Охрид

Еден од двајцата коментатори од Арена во кои се вљуби македонската публика, поради фактот што жeстоко го бодреа РК Вардар во Лигата на шампиони повторно се врати во Македонија. Тој...

Калеидоскоп 11.07.19 | 20:54

Утре е Петровден: На овој ден лесно се открива кој ќе биде здрав, а кој ќе се разболи

Утре е Петровден, еден  од најголемите верски празници. За овој ден врзани се бројни верувања. Едно од нив е дека најстариот во домот вечерва треба да набере по еден цвет...

Свет 11.07.19 | 20:31

Холандски војници ја тужат владата поради Сребреница, биле испратени „во невозможна мисија“

Група ветерани од холандскиот баталјон на УНПРОФОР, кои во 1995 сочинуваат дел од мировните сили на ОН во зоната на Сребреница, ќе поднесат тужба против владата на Холандија. Тие...

Свет 11.07.19 | 19:55

Молчењето е злато: Меркел не кажува зошто се тресе!

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. Прво, можете да разберете дека...

Македонија 11.07.19 | 19:27

Преку социјалните мрежи на големо се најавува отварањето на објектот на советникот Усеини

Вечерва во центарот на Охрид, до стариот Чинар се очекува свеченото отварање на пицеријата „Луна“ која е во сопственост на советникот од ДУИ Нефи Усеини. Социјалните...

Балкан 11.07.19 | 19:12

Први фотографии од воздух: Вака денеска изгледа Грција после разорниот ураган

Објавени се нови фотографии кои го покажуваат размерот на штетата која ја предизвика страшното невреме на Халкидики. Невремето одзеде седум животи и предизивка повреди...

Свет 11.07.19 | 18:52

Највисоко ниво на предупредување за британските бродови во територијалните води на Иран

Велика Британија го подигна на највисоко, трето ниво, предупредувањето за британските бродови кои пловат во ирански територијални води, изјави неименуван претставник...

Астро 11.07.19 | 18:34

Сѐ ќе ви оди од рака: Овие три знаци ќе имаат најсреќен крај на месец јули

Ако мислите дека тјули е вашиот баксузен месец, грешите. На овие три знаци кои до сега веројатно се откажале од идејата дека ќе имаат среќно лето, ќе им се случи пресврт...

Сервиси 11.07.19 | 18:19

Ни се доближува ново невреме, можни се и поплавувања

Под влијание на нов изразен влажен воздушен бран за време на викендот и тоа особено во сабота навечер и во текот на ноќта кон недела како и во недела се очекуваат нови...

Балкан 11.07.19 | 18:13

После невремето на Халкидики: МНР објави дежурен телефонски број од Генералниот конзулат во Солун

Министерството за надворешни работи објави дежурен телефонски број на кој македонските државјани ќе можат да се јават доколку евентуално се повредени во невремето...

Македонија 11.07.19 | 17:59

СДСМ: Заев во разговорите помага МПЦ да добие автокефалност

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се фрустрирани од тоа што премиерот на државата и претседател на СДСМ, Зоран Заев жестоко ги брани државните и национални интереси...