среда, 26 јуни 2019
Ракомет 26.06.19 | 23:38

Поранешни ѕвезди на Вардар и Металург во љубовна врска, уживаат на море

Вардар и Металург се големи ривали на теренот, но меѓу ракометари кои го носеа „црвено-црниот“ и „сино-белиот“ се роди љубов. Станува збор за кружните напаѓачи Марија...

Македонија 26.06.19 | 23:21

Заев нека биде министер за финансии, Анѓушев технички премиер, а избори во октомври

Претеникот од редовите на ВМРО – ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска од собраниската говорница предложи како да се разреши дилемата на премиерот Зоран Заев. Тој предложи...

Астро 26.06.19 | 23:07

Жената бик е благослов во животот на секој маж

Одлучна, упорна, доследна, реална, стабилна, внимателна, тврдоглава, фокусирана. Сето ова ја опишува жената бик. Таа ја сака рутината, но од сите животни искуства брзо...

Останати спортови 26.06.19 | 22:56

Ѓоковиќ: Федерер е најголемиот тенисер на сите времиња

Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ прокоментира една од најжешките теми од последните денови – системот, кој организаторите на „Вимблдон“ го користат при поставувањето...

Македонија 26.06.19 | 22:39

Тевдовски: Со главата горе се враќам на Економскиот факултет

Чест ми е што ја водев најдобрата институција во земјава. Се гордеам што имав одличен тим со кој не се плашев да влезам во ниту една битка. Благодарност до вработените...

Македонија 26.06.19 | 22:28

Метлата се сведе на Тевдовски, а има 10-15 министри кои се за оставка

Влатко Ѓорчев, пратеник од редовите на ВМРО – ДПМНЕ го обвини премиерот Зоран Заев дека се разрешуваат луѓе кои се неистомисленици. Тој на собраниската седница денеска...

Македонија 26.06.19 | 22:16

По десет часа расправа разрешени Тевдовски, Фазлиу и Лика

Собранието вечерва ги разреши од функцијата министерот за финансии Драган Тевдовски, министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу и министерот без ресор задолжен...

Фудбал 26.06.19 | 22:01

Давид Силва го именуваше својот наследник во Сити

Ѕвездата на англискиот шампион Манчестер Сити, Давид Силва објави дека ќе ја одигра својата последна сезона на Островот. Шпанецот е на „Етихад“ од 2010 година, но по крајот...

Твитови 26.06.19 | 21:43

Македонската Влада по реконструкцијата во 2020


Македонија 26.06.19 | 21:24

На оние кои ме избркаа им порачувам дека нема да ме скршат, ќе одговараат, тиранот е на колена!

Притисокот на власта кон сите кои мислат поинаку од нив продолжува. Денес ми е врачено решението со кое ми престанува работниот однос во Царинската управа бидејќи самоиницијативно...

Астро 26.06.19 | 21:08

Мора да доминираат: Врските со овие три хороскопски знаци се особено тешки

Во секојдневната комуникација јасно може да се забележи дека одредени луѓе многу повеќе сакаат да доминираат од други, а ако ги прашувате астролозите, најдоминантните...

Црна хроника 26.06.19 | 20:39

Македонски државјанин летал од Скопје до Дортмунд, од аеродром завршил во затвор

Македонски државјанин е уапсен вчера наутро на аеродромот во Дортмунд и веднаш приведен во истражен затвор поради истржување на казна од 2 години и 8 месеци, за два поединечни...

Црна хроника 26.06.19 | 20:34

Момче повредено со остар предмет на „7-ма албанска бригада“

Вчера во СВР Скопје, Б.М. (41) од Скопје пријавил дека на ул. „7-ма албанска бригада“, Е.Н. физички го нападнал неговиот 16-годишен син и со остар предмет му нанел повреда...

Астро 26.06.19 | 20:28

Овие хороскопски знаци до крајот на летово може да очекуваат голема добивка

ВАГА Претставниците на овој хороскопски знак годинава ќе имаат вистинска среќа со парите. Иако своето богатство го стекнуваат собирајќи денар по денар, на почетокот...

Црна хроника 26.06.19 | 20:13

Финансиска полиција се огласи по вчерашната акција: Запленет тутун од недозволената сорта „вирџинија“

Управата за финансиска полиција денеска преку соопштение информираше дека вчерашната акција спроведена во селата Љуботен, Сингелиќ, Визбегово и Арачиново била наменета...

Македонија 26.06.19 | 19:55

Гоце Делчев е бугарскиот Че Гевара

Откако минатата недела недела бугарскиот премиер, Бојкo Борисов упати заканувачки изјави дека земјава ќе треба да направи компромис околу Делчев ако сака датум во октомври...

Црна хроника 26.06.19 | 19:47

Пациент во Бардовци починал откако паднал по скали, неговиот брат се сомнева дека бил претепан до смрт

Пад по скали во психијатриската болница Бардоци, бил фатален за 58 годишниот Владо Ристески. Тој бил 20 години пациент во болницата сместен во второто машко одделение. Тоа...

Естрада 26.06.19 | 19:35

Не сака очи да и види: Дара Бубамара ја блокирала Северина на социјалните мрежи

Српската пејачка, Дара Бубамара сериозно и замерила на својата другарка и колешка, Северина Којиќ бидејќи не си го испочитувала зборот и не и пружила поддршка тогаш...

Македонија 26.06.19 | 19:14

Во годината на економијата во која „блескаме“, ние го менуваме министерот за финасии

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, од собраниската говорница запраша зошто наместо на денешната седница да биде образложено зошто...

Македонија 26.06.19 | 19:05

Имате само три оставки, тоа значи дека останатие тројца министри не се согласуваат со вас

За разрешување предложивте шест министри  од кои тројца се повлекоа со оставки, а останаа уште тројца за разрешување. Немате контрола на нив, односно не се согласуваат...