четврток, 20 јуни 2019
Останати спортови 20.06.19 | 23:29

Федерер со драматична победа во Хале

Роџер Федерер го освои возбудливиот натпревар против Жо-Вилфрид Цонга на турнирот во Хале, во кој триумфираше со 7-6 (5), 4-6, 7-5. Носителот на девет титули по 17-ти пат се пласираше...

Естрада 20.06.19 | 23:20

Без гаќи и со уште пократка коса Карлеуша пристигна на финалето на „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва во студиото на Кошутњак во тек е финалната емисија од оваа сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Последна од жири-комисијата пристигна Јелена Карлеуша. Со...

Интима 20.06.19 | 23:09

Најдобри пози за секоја величина на пенисот

Различните големини на машкиот полов орган нудат и различни пози со кои најдобро може да се достигне сексуалниот врв. Како да го максимизирате вашето задоволство ако...

Македонија 20.06.19 | 22:41

Еве зошто власта е во паника поради приказните за Коки, Кики, Фрики и компанија

Нема само Коки братчиња и другарчиња во врвовите на власта. Имам и јас овде-онде по некое пријателче, па ме известуваат луѓето дека мојот серијал за рекетарската банда...

Македонија 20.06.19 | 22:28

Борисов: Македонците треба уште да зреат за да добијат датум

Македонците треба уште да зреат за да добијат датум за почеток на преговорите за членство во ЕУ, изјави денеска во Брисел бугарскиот премиер Бојко Борисов. Немојте...

Македонија 20.06.19 | 22:04

Мицкоски: Заев постигна договор со Грција за да биде премиер, да се спаси од затвор и за да има тендери во 4 очи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште еднаш повтори дека договорот од Преспа со неговата содржина и начинот на кој што се создаде тој договор е поразителен...

Економија 20.06.19 | 21:54

Мицкоски на ТВ Клан: Заев ветуваше живот, кажете еден проект кој го направија во Тетово

Владата на Зоран Заев сè што вети не исполни, рече во денешната емисија „Клан дебата“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој нагласи дека чист пример...

Македонија 20.06.19 | 21:49

За државен удар во Црна Гора судеа по 4,5 години, а во монтиран случај тука се судеа по 18 години затвор

Случајот 27 април е една катастрофална судска констукција, по принципот, дајте ми човек да му дадам пресуда. Ова во вечерашното гостување на ТВ Клан го изјави претседателот...

Македонија 20.06.19 | 21:42

Мицкоски: Власта ја посрамоти земјата, сега не сме ниту во чекалницата на ЕУ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во дебатната емисија на телевизијата „Клан Македонија’’, истакна дека власта ја посрамоти...

Македонија 20.06.19 | 21:33

Ние не одбравме да ги бојосуваме зградите, да ги кршиме просториите на претседателот и Владата

И тоа покрај тоа што можеби ВМРО-ДПМНЕ, губеше политички во одредени сегменти, сепак одлучи да ја поведе Македонија напред и да ја поведе Македонија да биде дел од европското...

Економија 20.06.19 | 21:20

Вчера се сликаа дека има откуп на праските, денеска луѓето од очај ги сечат дрвјата

Вчера се сликаа со откупот на праски, како сè e во ред. Но, одете денеска во Росоман, штама е, атмосферата е траорна, рече вечерва Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Клан. Луѓето...

Македонија 20.06.19 | 21:07

Мицкоски: Само со 80 пратеници или Бадентерово мнозинство може да се вратиме чекор назад

Штетата е направена, таа штета денеска е срам и уништено достоинство на сите граѓани на Македонија, но може да се направи чекор назад. Ова во вечерашното гостување на...

Култура 20.06.19 | 20:50

Шаќири: Немам коментар на реакциите, комисијата ќе одлучи

Дали ги исполнувам условите за директор ќе одлучува комисија, изјави рок-музичарот Арбен Бени Шаќири во изјава за 1ТВ, коментирајќи го писмото кое група ументици го...

Македонија 20.06.19 | 20:44

Коѕијас и тројца поранешни министри бараат од ЕУ почеток на преговорите со Скопје и Тирана

Четворица поранешни министри за надворешни работи на Албанија, Грција, Кипар и Бугарија ја повикаа Европската унија веднаш да започне пристапни преговори со Македонија...

Македонија 20.06.19 | 20:29

Бидете реални, дали навистина нашите граѓани ги сакаат Македонија и Албанија во ЕУ?

Амбасадорите од земјите кои се спротиставија на отворањето на преговори со Македонија во јуни се под обврска дипломатски да ги изнесуваат своите забелешки и ставовите...

Црна хроника 20.06.19 | 20:10

Групна тепачка во Чаир, еден избоден, еден приведен

Ноќва околу 01,20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Цветан Димов“ бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка помеѓу неколку лица. Притоа, на...

Естрада 20.06.19 | 19:50

Лила се стаписа: Иди УПМ!

Мала шега од нејзинитот асистент Спасе Јовановски, стана вирално видео по реакцијата на Лила Филиповска.   View this post on Instagram   🤣🤣🤣 Prank by my assistant @rolladobolla...

Македонија 20.06.19 | 19:36

Најмодерната плантажа за марихуана, сопственост на пријателот на Зоран Заев, што тука е голем плус

Ја посетивме најмодерната плантажа за зелено злато, цветови и масло со кои ќе се снабдува целиот свет. Вака гласи насловот на репортажата на хрватската телевизија РТЛ,...

Македонија 20.06.19 | 19:15

Мицковски: Што се утврди со овој културањаков што прегази мотоциклист вртејќи на две пуни?

Што се случи со случајот во кој заменик-министерот за култура Владимир Лазавоски се судри со мотоциклист, прашува Ивор Мицковски, потсетувајќи дека и по скоро еден...

Македонија 20.06.19 | 19:07

Ново достигнување на градоначалничката: Битола доби сливник

По барање на граѓаните од улица „Срем“ во Битола, решен е проблемот со атмосферските води со поставување на нов сливник, објави денеска локалната телевизија „Тера“,...