недела, 16 јуни 2019
Ракомет 16.06.19 | 23:34

Македонија во вториот шешир

Иако го освои првото место во својата група, македонската репрезентација ќе се најде во вториот шешир при ждрепката што ќе се одржи на 28 јуни во Виена. На хартија, најмногу...

Ракомет 16.06.19 | 23:22

За кого? За Македонија!

По победата над Грција нашите ракометари го направија победничкото селфи во соблекувалната. Ракометарите можат да бидат задоволни од пласманот на уште едно големо...

Твитови 16.06.19 | 23:07

Кецашот директор во Телеком – филантроп во СДСМ

Замир Мехмети во советничкиот тим на генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски. кецарошот што беше поставен од сдсм на место директор во Телеком да лапа неколу...

Македонија 16.06.19 | 22:58

Замир Мехмети советник на Љупчо Николовски – ќе работи на отворање на партијата

Со задоволство ја прифатив поканата од генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, да се вклучам како советник во неговиот тим кој ќе има задача да го подобри функционирањето...

Ракомет 16.06.19 | 22:43

Сонцето од Кутлеш згасна во Струмица со „наредба од горе“

Навивачката група Комити издаде соопштение и воедно повик дека обезбедувањето во салата „Парк“ во Струмица не дозволило навивачи да го развеат знмето со сонцето од...

Калеидоскоп 16.06.19 | 22:31

Принцот Арчи го освои Инстаграм

Војводата и војвотката од Сасекс објавија фотографија од најмладиот член на кралското семејство, нивниот син Арчи, во чест на Денот на татковците. На фотографијата...

Ракомет 16.06.19 | 22:25

Ракомет ќе игра цела Југославија

Европското ракометно првенство кое во јануари идната година ќе се одржи во Австрија, Шведска и Норвешка, за прв пат как учесници ќе ги има сите шест држави кои беа дел...

Сервиси 16.06.19 | 22:20

Струга настрада од оркански ветришта – летаа покриви и бандери

Попладнево Струга и околината беше зафатена од исклучително нестабилна и влажна воздушна маса која услови силно невреме проследено со пороен дожд, силни електрични...

Сервиси 16.06.19 | 22:18

Град го утепа Кичево, кон Скопје невозможно да се вози

На патот после Кичево, кога се оди кон Скопје, паѓа крупен град и врне пороен дожд и речиси е невозможно да се вози. Патници кои во моментов се наоѓаат на местото велат...

Македонија 16.06.19 | 22:08

Нелоски: Плаќаме превисока цена за Преспанскиот договор

Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, беше гостин во вестите на 1ТВ, по повод прославата на 29 години од формирањето на ВМРО-ДПМНЕ. Ова решение кое...

Ракомет 16.06.19 | 21:56

Комити: Џабе цензура, Струмица е Македонија

Навивачката група Комити, на која не ѝ беше овозможено да набави билети за натрпеварот на националните ракометни репрезентации на Македонија и Грција, ја честита победата...

Ракомет 16.06.19 | 21:42

Двојниот цепелин на Лазаров и Герогиевски што ја испрати Грција дома со наведната глава

Македонската репрезентација се враќа од Струмица со голема победа над Грција. Иако играа во супстандардни услови нашите ракометари го оправдаа статусот на фаворити. Најубавиот...

Твитови 16.06.19 | 21:24

На прашањето за Груевски победи Влатко Ѓорчев

И по четири години главна тема им е Груевски. Толку многу прашања остануваат непоставени токму поради вечното прашање Никола Груевски. Одговорот на Влатко Ѓорчев –...

Македонија 16.06.19 | 21:15

Заев: Датум ќе добиеме во октомври, два или три месеци и не се толку важни

Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев во изјавата за медиумите појасни дека политиката на градење перцепција пред јавноста биле заради заокружување, бетонирање...

Македонија 16.06.19 | 21:03

Мицкоски објави под кои услови ќе коалицира со албанските партии

На вечерашново обраќање во Македонската филхармонија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потсети дека економската катастрофа се прикрива со вештачки теми,...

Ракомет 16.06.19 | 20:54

Лазаров: Мораме и можеме подобро

Ракометната репрезентација на Македонија ја оствари целта, обезбеди пласман на ЕП и тоа како првопласирана во групата 3. Капитенот Кире Лазаров е свесен дека ракометарите...

Македонија 16.06.19 | 20:51

Нашата цел е обнова на Македонија!

Обраќањето на 29 роденден на партијата ВМРО-ДПМНЕ претседателот Христијан Мицкоски го заврши со презентација на, како што рече, „постулатите на нашата борба“. Се борам...

Балкан 16.06.19 | 20:46

Македонците и Албанците стоиме рамо до рамо во добри и лоши денови

Албанскиот премиер Еди Рама денеска на предизборниот митинг во градот Пустец прочита порака од премиерот Зоран Заев, во која се наведува дека албанскиот и македонскиот...

Македонија 16.06.19 | 20:44

Да му беше важен соживотот, ќе изградеше водовод во Арачиново

На вечерашново обраќање во Македонската филхармонија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потсети дека економската катастрофа се прикрива со вештачки теми. Па...

Економија 16.06.19 | 20:40

Ако сте заборавиле некој проект од владите на ВМРО-ДПМНЕ, ќе го видите во спотовите на СДСМ прикажан како нивни

Реалноста не се фалбите на владата со измислени бројки. Не е ниту купувањето социјален мир. Сето ова се распрснува пред налетот на реалноста. А реалноста можеме да ја...