понеделник, 27 мај 2019
Фудбал 27.05.19 | 23:45

Штутгарт испадна во втора лига, Унион Берлин испиша историја! 

Унион Берлин испиша историја, стана 56. тим кој ќе игра во Бундеслигата, на денешниот реванш натпревар против Штутгарт одиграа 0-0, но поради гол у гости се радуваа на најголемиот...

Калеидоскоп 27.05.19 | 23:37

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај пее: Kај одиш моја самовило

На социјалните мрежи се појави видео, како косовскиот премиер Рамуш Харадинај пее. Во видеото кое е објавено тој во Сухарека ја пее познатата aлбанска песна „Kај одиш...

Македонија 27.05.19 | 23:33

Аналитичарите очекуваат Заев да го врати мандатот, за полесно да го реконструира кабинетот

Дали премерот Заев подговотвува терен за враѓање на мандатот и избор на нов состав на Владата? По вчерашната партиска чистка и најавата за смена на најмалку 3ца министри,...

Балкан 27.05.19 | 23:29

Вучиќ пред пратениците: Србија нема власт над Косово, прашање е на време кога нас ќе не нападне

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска пред пратениците го презентираше деталниот извештај за досегашните преговори во Брисел за решаваење на проблемот...

Македонија 27.05.19 | 23:15

Mицкоски: Нема напредок додека власта носи уништување, стимулира лукративност, и подигнува ѕидови на поделби

Неправдата, лошиот стандард, сиромаштијата се работи кои се заеднички за луѓето од сите вери, заедници, државјани на нашата Македонија. Нема напредок додека власта носи...

Калеидоскоп 27.05.19 | 22:53

Бракот на популарната двојка на климави нозе: Амал очекувала дека Џорџ ќе се смени, но ништо од тоа

Според изјавите на блиските пријатели на популарната холивудска двојка Џорџ и Амал Клуни, се’ поизвесно е дека бракот им е на климави нозе. Џорџ постојано прави шеги...

Естрада 27.05.19 | 22:35

Јелена Карлеуша „отровна“ кон кандидатите: Вашиот максимум е ќебапчилница!

Јелена Карлеуша и оваа недела ги коментираше настапите на кандидатите во музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“, каде што неколку сезони е дел од жири-комисијата. И кон...

Здравје 27.05.19 | 22:18

Производи за кои веруваме дека се здрави, а нитриционистите никогаш не би ги јадел

Голем број на производи кои се прокламираат како “здрави намирници”, всушност, никогаш нема да се најдат на менито на нутриционистите и професионалците кои знаат како...

Свет 27.05.19 | 21:58

Курц со порака: Денеска одлучи Парламентот, а во септември одлучува народот

Лидерот на Австриската народна партија (ОВП), Себастијан Курц, на кого Парламентот денеска му изгласа недоверба, порача дека промените што ги почнал нема да може да ги...

Балкан 27.05.19 | 21:39

Нешто ми кврца во главата и решив да се одмаздам: Сослушан убиецот од Нови Сад

Горан Јанковиќ кој денеска беше уапсен поради сомнение дека со чекан ја убил својата сопруга Мирјана, нејзината мајка Нада и татко ѝ Бранисла Пајиќ, сослушан е во полиција...

Балкан 27.05.19 | 21:26

Ципрас: Загубивме битка, но пред нас е критична војна

Изборниот резултат беше под нашите очекувања, не само за нас туку и за илјадниците прогресивни и демократски граѓани во земјата, загубивме една битка, но пред нас е критичната...

Балкан 27.05.19 | 20:50

Вучиќ: Доколку постигнеме компромис со Албанците, ќе имаме референдум

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Собранието поднесе извештај за Косово, во кој изјави дека доколку не се постигне компромисно решение „ќе има напади...

Твитови 27.05.19 | 20:36

MC Kocho feat. Dj MrMr Zoki – Мрчење

#McKO ft #ZziPo MrMr 😂 pic.twitter.com/nf216Zn8w1 — FurKlan (@FurkanSaliu) May 27, 2019

Балкан 27.05.19 | 20:33

Случајно ја преживеа 1999, сега сакаат да те отрујат: Драматично обраќање на Шешељ кон Вучиќ

Лидерот на СРС Војислав Шешељ го потсети претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека избегнал убиство во 1999 година сосема случајно и го предупредил да води сметка...

Калеидоскоп 27.05.19 | 20:05

Вилијам ја третирал Кејт како слугинка: Шокантна исповед на пријателите ја тресе кралската палата

Пред да стапат во брак и добијат три деца, според пријателите, Кејт Мидлотн и принцот Вилијам едвај ја одржувале врската. Како што се наведува, Вилијам бил многу тврдоглав...

Црна хроника 27.05.19 | 19:35

Закажано рочиште за „Ликвидација“: Повторно ќе му се суди на новинарот Кежаровски

Откако неодамна врховниот суд ги укина пресудите за случајот „Ликвидација“ и предметот го врати на повторно судење, од Крвичниот суд информираат дека првото рочиште...

Црна хроника 27.05.19 | 19:12

Професори во Тетово барале сексуални услуги од студентки

Од 334 студенти кои биле анкетирани, 15 навеле дека им биле побарани сексуални услуги од професори на двата Универзитети во Тетово, покажа истражувањето што беше спроведено...

Балкан 27.05.19 | 18:50

Инцидент пред Српското собрание: Шешељ со автомобил ги истурка пратениците на Двери

Пред почетокот на седницата на која српскиот претседател Александар Вучиќ зборува за Косово, пред Парламентот се случи инцидент кога возило со претседателот на Српската...

Македонија 27.05.19 | 18:33

Хаос на Гинекологија: Економскиот директор со документи против директорката Јовановска

Економскиот директор на Клиниката за гинекологија и акушерство, Валон Беља објави документи против директорката на Клиниката, Викторија Јовановска. -Министерот за...

Црна хроника 27.05.19 | 18:09

Се изгубиле на Галичица: Спасени двајцата странски државјани

Планинската спасителна служба (ПСС), преку СВР-Охрид на 26 мај добиле дојава дека на територијата на Националниот парк „Галичица“ биле изгубени две лица, странски државјани. Оперативниот...