петок, 24 мај 2019
Економија 24.05.19 | 23:52

ЕЛЕМ ја подготвува продажбата на Попова Шапка, Владата веќе бара потенцијални инвеститори

По неколкуте катастрофални сезони и неисплатливи инвестиции ЕЛЕМ, на барање на Владата, работи на физибилити студија за ски центарот Попова Шапка во која ќе бидат презентирани...

Астро 24.05.19 | 23:42

Совршен викенд за три хороскопски знаци

Започнува викенд, а три хороскопски знаци ќе уживаат во овој последен мајски викенд. Совршен викенд за: Девица На Девиците ќе им оди одлично во љубовта викендов! Венера...

Економија 24.05.19 | 23:33

Театарските работници се уште без плата

Иако законскиот рок за исплата на априлската плата помина, театарските работници се уште немаат земено плата. ОД еднастрана се најавува покачување на платата на културните...

Естрада 24.05.19 | 22:49

Александра Пријовиќ му верува на сопругот: „Никогаш не му го проверувам телефонот!“

Последните неколку недели во српските медиуми повторно се шпекулира за тоа дали Филип Живојиновиќ е неверен кон својата сопруга, пејачката Александра Пријовиќ, додак...

Балкан 24.05.19 | 22:45

Тешка сообраќајна несреќа, возач на автомобил загина при судир со автобус во Хрватска

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила вечерва кај место Градец во Хрватска, тешко повреден бил возач на авомобил кој се судрил со автобус. По укажувањето на лекарска...

Сервиси 24.05.19 | 22:40

Земјотрес во Источна Македонија

Земјотрес од 2.9 степени попладнево е почувствуван во Источна Македонија. Епицентарот бил на 5 километри од Пехчево, односно на 10 километри од село Владимирово. Потресот...

Ракомет 24.05.19 | 22:29

Правда или не: ЕХФ го казни и Вардар за мешаницата во Сегед

Вардар доби нова казна од ЕХФ. Македонскиот првак ќе мора да плати 8.000 евра за инцидентот кој настана на реванш дуелот против Пик Сегед во рамките на осминафиналето во...

Естрада 24.05.19 | 22:18

Не успеал да ја смува – Саша Поповиќ тајно бил заљубен во оваа пејачка со години

Пред да се ожени со Сузана Јовановиќ со која има ќерка и 20 години складен брак, Саша Поповиќ бил во врска со голем број на колешки, но една успеала да му се „лизне“ од...

Естрада 24.05.19 | 22:11

Повторно е во елемент – Јелена Карлеуша позираше полугола

Јелена Карлеуша не запира да жари и пали со својот провокативен изглед и секси фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи. Пејачката и овојпат ги почести своите...

Естрада 24.05.19 | 22:03

Анабела се огласи откако Гаги јавно ја разоткри нејзината измама

Иако некое време беа во добри односи, Анабела Атијас и Гаги Џогани повторно завојуваа откако пејачката во една емисија откри дека нејзиниот поранешен сопруг ја изневерувал...

Мода и убавина 24.05.19 | 21:55

Една од најлесните диети на сите времиња: Ова овошје ќе ве преполови

Диетата која вклучува консумирање две банани дневно и не предизвикува никакви нелагодности, е најлесната програма за исхрана која некогаш е измислена. Доволно е една...

Естрада 24.05.19 | 21:39

Еве што му порача Тамара Тодевска на претставникот на Шведска по промената на гласовите на Евровизија

Во саботата заврши 64-то издание на Избор на песна на Евровизија, на која победи Холандија. Тамара Тодевска со песната „Proud“ не претставуваше на овогодинешното издание,...

Свет 24.05.19 | 21:19

Загинаа тројца планинари на Монт Еверест поради метеж на врвот

Двајца планинари од Индија, калпан Дас (57) и Нихал багван (27), и 65- годишен планинар од Австрија, загинаа вчера од исцрпеност при спуштање од врвот Монт Еверест. Како што...

Македонија 24.05.19 | 21:14

Заев: „Метлата“ е за тие кои покажаа ароганција, неисполнителност и недостапност за граѓаните

Премиерот Зоран Заев вели дека таканаречената операција „метла“ се однесува на луѓето кои, според него, покажале слабост, недоволна исполнителност, не ги реализирале...

Калеидоскоп 24.05.19 | 21:04

Патник сведочи за хорор во авион на „Туркиш Ерлајнс”: За малку ќе се срушевме над Скопје!

Сабри Азири на својот Фејсбук профил ја раскажа драмата која ја доживеал за време на летот Истанбул-Скопје. – Драма во авионот на Туркиш од Истанбул за Скопје!!! Кој бил...

Македонија 24.05.19 | 20:55

Крсто пред врата во Ватикан

Вицкасти од Светата столица, пред врата го стаиле – се пошегува Ивор Мицкоски на сметка на пратеникот Крсто Мукоски кој е дел од делегацијата која е во Ватикан по...

Свет 24.05.19 | 20:27

Купила автомобил од 24.500 евра со железни монети: Работниците три дена ги броеле парите

Работниците во еден салон за автомобили во Кина останале без текст кога дошла некоја муштериjа и одлучила да купи „Фолксваген“ носејќи железни монети кои биле поделени...

Останати спортови 24.05.19 | 20:19

Формула 1 со црвени капи ќе му оддаде последна почест на Ники Лауда

Пред стартот на неделното Монако ГП, Формула 1 со минута молк ќе му оддаде почит на трикратниот светски шампион Ники Лауда, а Австриецот, кој почина во понеделникот на...

Балкан 24.05.19 | 20:08

Стерјовски избран за член на албанската парламентарната Комисија за надворешна политика

Албанскиот Парламент попладнево на пленарна седница за член на Комисијата за надворешна политика го избра Васил Стерјовски, единствениот пратеник Македонец. Македонските...

Економија 24.05.19 | 19:53

„Нефа мебел“ затвори преку ноќ: Извисија стотици купувачи, платиле мебел кој не го добиле

Српско-руската фирма за мебел „Нефа мебел“ вчера без најава ги затвори сите продавници во Србија и Македонија, а стотици купувачи во обете земји останаа без можност...