среда, 22 мај 2019
Астро 22.05.19 | 23:47

Хороскопски знаци кои до крајот на неделата ќе најдат пари

Сигурно барем еднаш во животот на улица или на некое друго место сте пронашле пари за кои не сте знаеле чии се и не сте имале на кому да ги вратите. Е токму овие три хороскопски...

Астро 22.05.19 | 23:36

Последната недела од мај носи необични љубовни исходи – еве за кои хороскопски знаци

Се ближи крајот на мај, а со него и крајот на пролетта. Астролозите повеќепати нагласиле дека последните недели на мај ќе бидат со необични љубовни исходи. Според нив,...

Свет 22.05.19 | 23:29

Британска министерка поднесе оставка поради Брегзит

Британската министерка задолжена за односи со парламентот, Андреа Лидсом, вечерва соопшти дека поднесува оставка бидејќи повеќе не верува оти владата може да го спроведе...

Фудбал 22.05.19 | 23:26

На пенали – Академија Пандев триумфираше во Купот на Македонија

Домашната Куп сцена доби нов член, Академија Пандев е 14 екипа што го крена победничкиот пехар. Во денешното финале на арената Тодор Проески, екипата до Струмица стигна...

Калеидоскоп 22.05.19 | 23:16

По написите дека бремената свршеница го оставила, се огласи Дарко Лазиќ

За разводот на Дарко Лазиќ и Ана Севиќ се шпекулира од јануари минатата година, меѓутоа пејачот и пејачката се’ уште официјално не се разведени. Секој си тргна по својот...

Скопје 22.05.19 | 23:09

Туристите во Скопје пречекани со фонтани кои служат како корпи за отпадоци

Скопје е добар домаќин но туристите во него не се чувствуваат баш пријатно. Збунети прашуваат зошто не работат фонтаните , каде да одат во тоалет и зошто нема повеќе...

Балкан 22.05.19 | 22:46

Дачиќ преживеал бомбашки напад – терорист се разнел додека тој разговарал со претседателот

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, вчера наутро бил на состанок со претседателот на Сомалија во претседателската палата во Могадиш, кога пред резиденцијата...

Естрада 22.05.19 | 22:39

Цеца го посети родното место – видео од куќата во која израснала

Цеца Ражнатовиќ ја посети родната куќа во с. Житораѓе, и објави видеоклип на социјалните мрежи, споделувајќи со своите обожаватели дел од своето минато. Евидентно е...

Македонија 22.05.19 | 22:27

Таравари: Ако правиме коалиција со Алтернатива и БЕСА, ќе го победиме ДУИ

„Ако се решиме да направиме коалиција со Алтернатива и со БЕСА, ќе го победиме ДУИ“. Ова го изјави Арбен Таравари во вечерашното гостување во дебатниот магазин на КликПлус...

Македонија 22.05.19 | 22:17

Алфа: На повредени во несреќата кај Ласкарци им се наплаќало за операции

Се разгледува можноста на сите повредени во несреќата кај Ласкарци, на кои им е наплатено за лекување во болниците каде што биле третирани, да им се вратат парите, велат...

Македонија 22.05.19 | 22:09

Пренџов: На Македонија и се потребни брзи предвремени парламентарни избори

Љупчо Пренџов од ГРОМ во вечерашната емисија Отворено на Алфа кажа дека на Македонија и се потребни брзи предвремени избори кои што треба да се случат оваа есен. Тој...

Здравје 22.05.19 | 22:01

Што ќе ви се случи ако испиете премногу вода?

Познато е дека водата е неопходна за живот и нормално функционирање на организмот. Но треба да знаете дека консумирањето преголема количина на вода може негативно да...

Естрада 22.05.19 | 21:45

Мелита се пофали со сиот свој сексапил

Познатата поранешна водителка Мелита се пофали со видео кое нејзин обожавател и следбеник го монтирал специјално за неа. Видеото изобилува со многу сексапил, провокација,...

Економија 22.05.19 | 21:31

Адеми: Метлата треба да почне од Анѓушев

Пратеникот на ДУИ Џеват Адеми во понеделникот во емисијата Клик Плус на ТВ21, зборуваше за ,,метлата“ на премиерот Зоран Заев и рече дека треба да почне од Анѓушев. Инаку,...

Здравје 22.05.19 | 21:23

Лицата со епилепсија се жалат – лековите кои им се неопходни се дефицитарни со месеци

Во рок од три дена имам поминато 24 аптеки, 1 лекар специјалист невролог и 1 матичен лекар. Станува збор за процедура што ја поминувам скоро секој месец во потрага по дефицитарниот...

Естрада 22.05.19 | 21:12

Здравко Чолиќ: За мене Македонија секогаш ќе биде Македонија

Здравко Чолиќ вечерва беше гостин во Само Вистина. Тој се осврна на својата кариера, но и на политиката. – Договорот кој го направија Македонија и Грција е само географски...

Естрада 22.05.19 | 21:05

Нулата за Србија го скара македонското жири – чичко Копров кога ти давав пари ми викаше „Пиле мое“

Вчера познатиот композитор и аранжер, Григор Копров, на својот профил на социјалните мрежи ги нападна членовите на македонското жири за избор на песна на Евровизија,...

Црна хроника 22.05.19 | 20:38

Згасна млад живот, скопјанецот Перица убиен со вратата од гепекот

Прерано згасна животот на младиот скопјанец Перица Велковски 02.05.2019 год. Тоа попладне Перица бил на прослава кај негов пријател во населба Карпош, Куманово каде по сплет...

Македонија 22.05.19 | 20:25

Пендаровски му удри силна шлаканица на ДУИ

Именувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање се смета за силна „шлаканица” од страна на претседателот Стево Пендаровски за ДУИ, објавува весникот...

Македонија 22.05.19 | 20:17

На Влада никако да дојде на дневен ред, но затоа социјалните мрежи не го заборавија директорот на Шутка

Директорот на заворот Скопје, Ѓоко Котевски, никако да се најде на дневен ред на Владата. Неговтра оставка е поднесена веќе три месеци. Но Владата не може да најде време...