понеделник, 20 мај 2019
Калеидоскоп 20.05.19 | 23:44

Инстаграм гори: Лила само со сапуница на себе …

Лила Филиповска со оваа фотографија го запали Инстаграм. Само со сапуница на неа, сензуална и женствена, таа доби многу лајкови.

Скопје 20.05.19 | 22:42

Со 150 КМ на час среде Скопје: Бpзo и бecно, како се вози низ Ѓорче Петров

На социјалните мрежи се појави видео како сцена од филмот „Бpзи и бecни“, но наместо по њујоршките улици настанот се случил на главната улица во Ѓорче Петров.На видео...

Црна хроника 20.05.19 | 22:34

Дрогата ја фрлиле од прозорец – полицијата бркаше дилери по скопските улици

Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори...

Свет 20.05.19 | 22:10

Родители во такси го заборавиле тукушто родено бебе, го забележал следниот клиент

Родители своето новородено бебе по излегувањето од болница го заборавиле во такси. Пристигнале пред нивната куќа, го напуштиле возилото, но го заборавиле бебето, објави...

Црна хроника 20.05.19 | 22:00

Притвор за Бугаринот кој се обиде да шверцува мигранти на Табановце

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска донесе Наредба за спроведување на истражна постапка...

Калеидоскоп 20.05.19 | 21:50

Еколошка катастрофа, уништени плажи од разгледниците

Плажите сега се затрупани со 238 тони пластични отпадоци. Инаку , овие острови и припаѓаат на Австралија и се наоѓаат во источниот дел на Индискиот океан. Порано беа опишувани...

Скопје 20.05.19 | 21:37

Поскапува влезот во скопска Зоолошка, наместо 50 ќе биде 80 денари

Билетот за влез во скопската Зоолошка градина ќе поскапи и наместо 50 денари ќе биде 80. Влезот за деца до 3 години и натаму останува бесплатен. Оваа одлука за промена на...

Калеидоскоп 20.05.19 | 21:10

Откриено зошто беше нападнат Шварценегер

Снимката на која беше нападната познатиот американски актер Арнолд Шварценегер на натпревар во Јужна Африка ги загрижи многу фановите, а причината за нападот не беше...

Сцена 20.05.19 | 20:33

Наташа Беквалац и Милан Станковиќ во врска?

Милан Станковиќ и Наташа Беквалац, се појавија заедно на престижен настан поради што сите погледи од присутните на настанот биле вперени кон нив. Иако, се знае дека покрај...

Македонија 20.05.19 | 20:13

Заев од Виена: Метлата ќе заигра во јуни!

По завршување на Виенскиот економски форум, Зоран Заев оствари серија средби со претставници на неколку реномирани компании од Република Австрија коишто веќе имаат...

Македонија 20.05.19 | 19:45

Се јави таксистот на Павле, пратеникот доби “синџир”

Откако премиерот го заштити а обвинителството не најави истрага за набавка на дрога твитерџиите започнаа шега на сметка на пратеникот Павле Богоевски. Според информациите...

Ракомет 20.05.19 | 19:27

Поранешната голманка на Вардар се сврши со својата девојка

Поранешната голманката на Вардар, Бразилката Маиса Песоа ја побара за жена својата девојка Никита Рамоа. Таа објави слика од дијамантскиот свршенички прстен на Инстаграм...

Свет 20.05.19 | 19:16

Затворена Ајфиловата Кула, евакуирани сите посетители

Полициски извор за „Франс прес“ рекол дека тоа е вообичаена процедура кога ќе се забележи дека некој се искачува на кулата. Слободен печат пред 21 минута 0 268 Ајфеловата...

Црна хроника 20.05.19 | 19:06

Едно лице го зaгyби животот во тешката cooбраќajна несреќа

Едно лице го зaгyби животот во тешката cooбраќajна несреќа која што се случи попладнево на магистралниот пат Кичево – Охрид. Како што изјавија за Макфакс од охридската...

Македонија 20.05.19 | 17:42

Шамбевски: Сега крива им била дијаспората… па да им се забранело ова, да им се забранело она… каде бе вака пријатели?

Гледам сега крива им била дијаспората… па да им се забранело ова, да им се забранело она… каде бе вака пријатели… кој па на вас ви даде сила за да забранувате…...

Македонија 20.05.19 | 17:35

Најавената „метла“ на премиерот наиде на жесток отпор во ДУИ – Османи вели: се создаде политичко шоу

Операцијата “метла” за вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи е дегутантна и станала политичко шоу иако била несуштинска тема која станала доминантна во...

Економија 20.05.19 | 17:29

Лидер: Сопругот на Царовска доби нов тендер од Град Скопје, вреден еден милион денари

Речиси еден милион денари од Град Скопје добила компанијата „ФЛАЈ КЕМ“ ДООЕЛ Скопје, чиј спственик е неформалниот сопруг на министерката за труд и социјална политика...

Свет 20.05.19 | 17:15

Британскиот политичар Најџел Фараж погоден со милкшејк на улица

Британскиот политичар Најџел Фараж, познат по евроскептичните ставови, денеска на улица беше погоден со милкшејк додека беше на пат кон Њукасл. При инцидентот, член...

Македонија 20.05.19 | 17:14

Заев до Хан: Мора да ги почнеме преговорите за земјата да биде стабилна

Премиерот Зоран Заев денеска на маргините на Виенскиот економски форум се сретна со еврокомесарот за поширување и добрососедска политика Јоханес Хан. На средбата,...

Македонија 20.05.19 | 17:05

Павле Богоевски: Фатениот криминалец продолжува дрско и алчно да се држи за власт

На социјалните мрежи потсетување на изјава на пратеникот Павле Богоевски кој е под притисок да си даде оставка откако во скандалот “кокаин за пратеник” беше откриен...