четврток, 16 мај 2019
Твитови 16.05.19 | 23:46

Тамара има нешто да ви каже!

Thank you. Thank you. Thank you. ❤❤❤❤❤❤ — Tamara Todevska (@TamaraTodevska) May 16, 2019

Твитови 16.05.19 | 23:39

Џамбазов спремај се, ќе водиш „Евровизија 2020“


Музика 16.05.19 | 23:29

Тијана емотивна: Уште се тресам, маестрално, беспрекорно!

Не стивнуваат реакциите за одличниот настап на Тамара Тодевска на „Евровизија“. Со емотивен статус се јави и Тијана која на својата сестра ѝ порача: Те сакам сесре...

Музика 16.05.19 | 23:14

Ова се останатите 9 финалисти

Македонија и Тамара Тодевска се пласираа во финалето на „Евровизија 2019“. Во сабота во Тел Авив на евровизиската сцена ќе ѝ се придружат и овие девет земји од второто...

Музика 16.05.19 | 23:05

Македонија и Тамара во финале!

По шест неуспешни години, Македонија конечно се пласираше во финалето на „Евровизија“. Вечерва во Тел Авив Тамара Тодевска имаше моќен настап со кој обезбеди место...

Музика 16.05.19 | 22:57

Немој да се правиш дека не нè познаваш ако после оваа „Евровизија“ доживееш светска слава

Мартин Вучиќ имаше само пофални зборови за настапот на Тамара Тодевска на овогодинешната „Евровизија“. Страшноооо! Опако добро1 Маестрално! 1000 пати Б Р А В О…Е навистина...

Музика 16.05.19 | 22:22

Македонија ГОРДА на Тамара, погледнете го нејзиниот настап

Хаштагот #Proud ги освои социјалните мрежи. Македонската јавност е едногласна – горди сме на Тамара Тодевска. Пејачката вечерва настапи 17. по ред во втората полуфинална...

Свет 16.05.19 | 22:07

Авионска несреќа во Дубаи, загинаа 4 лица, аеродромот со изменет сообраќај

Четири лица загинаа во авионската несреќа што денеска се случи во близина на аеродромот во Дубаи. Според првичните информации, се работи за мал авион во кој загинаа...

Твитови 16.05.19 | 21:45

Бич, со објава на прислушувани разговори дојдовте на власт

Али врв е спинот со “нарушување приватност”. Бич, со објава на прислушувани разговори дојдовте на власт, у реду е. — Ines Efremova (@Inna_E) May 16, 2019

Македонија 16.05.19 | 21:37

Битолчани ја казнија неспособноста на локалната и централната власт

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва е во Битола на состанок со партиските тела на општинскиот комитет. Битолчани ја казнија неспособноста...

Фудбал 16.05.19 | 21:27

Иван Тричковски прогласен за најдобар фудбалер во Кипар

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски беше прогласен за најдобар фудбалер во Кипар за актуелната сезона, по гласањето на фудбалските тренери во...

Македонија 16.05.19 | 21:13

Се бара дилерот на Павле – нелегалниот бизнис легален за него и неговите клиенти

Иако пратеникот Павле Богоевски денеска бил во Јавното обвинителство да се пријави дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател, според извори на „Фокус“...

Музика 16.05.19 | 21:04

ВО ЖИВО: Почна второто полуфинале на „Евровизија 2019“

Следете го во живо изборот за песна на „Евровизија“ во Тел Авив. Во втората полуфинале вечерва пее нашата Тамара Тодевска, која настапува 17. по ред.

Македонија 16.05.19 | 20:50

„Метлата“ треба да е за Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со скопјани во, како што ја вели, победничка Гази Баба. Нема застанување, нема калкулации, имаме задача да ја кренеме земјата...

Естрада 16.05.19 | 20:30

Антониа во врска со 10 години постар колега

Македонската пејачка Антониа Гиговска има момче и тоа 10 години постаро од неа. Како што дознава „Ексклузив“, се работи за фронтменот на „Либеро бенд“, Иван Јованов. Осумнаесетгодишната...

Музика 16.05.19 | 20:17

Тамара со порака до Хана пред настапот на „Евровизија“

Тамара Тодевска вечерва со „Proud“ („Горда“) ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. „Евровизија“, што се одржува во Тел Авив, Израел. Пред вечерашниот настап,...

Македонија 16.05.19 | 20:07

Премиере, со име и презиме ќе ти ги кажам сите рeкeтаpи политичари од Прилеп

Киро Стојаноски, сопственик на објектот каде се наоѓа „The Gallery House Pub“ во Прилеп денеска на прес-конференција обвини дека партиско-полициcки структури сакале да му го...

Македонија 16.05.19 | 19:52

Павле Богоевски е „смртно ранет”

Пратеникот Павле Богоевски треба да си даде оставка од пратеничката функција по скандалот со нарачка на нелегална супстанца, вели во текстот за „Цивил медиа“ новинарот...

Македонија 16.05.19 | 19:30

Додека осудените од Диво насеље правеа ицнидeнти внатре, cyдиjкa се oбидeла да пpeгaзи пoлицajци нaдвop

Судијката Оља Ристова предизвикала cepиoзeн бeзбeднoceн ицнидeнт пред Kpивичниoт cyд во Скопје, откако со својот автомобил се обидела да пpeгaзи тројца пoлицajци, кои нe ѝ дoзвoлилe...

Македонија 16.05.19 | 18:59

Пендаровски се закани со нова миграциска криза

Стево Пендаровски упати предупредување до Европската Унија дека доколку не одобри датум за преговори за Македонија, може да се случи повторување на мигрантската криза....