среда, 15 мај 2019
Фудбал 15.05.19 | 23:43

Ајакс по 4 сезони пауза ја освои титулата во Холандија

Ајакс вечерва стигна до шампионската титула на Холандија по победата со 4-1 над Де Графшап во последното коло од „Ередивизи“. На овој начин, гигантот од Амстердам освои...

Македонија 15.05.19 | 23:28

Борјан Јовановски: Да си кажете сите колку хелекси и дијазепами лапате на ден

И новинарот Борјан Јовановски реагираше на аудио-снимката на која пратеникот Павле Богоевски нарачува, најверојатно, кокаин. Тој, за разлика од другите кои побараа...

Македонија 15.05.19 | 23:19

Героски до Богоевски: Знаеш што треба да сториш, уште вечерва, без одлагање

Главниот уредник на весникот Слободен Печат, Бранко Героски, вели дека пратеникот Павле Богоевски треба да се засрами за нелегалното набавување на психотропна супстанца...

Музика 15.05.19 | 22:55

Македонската пејачка по долга пауза се враќа на сцената

По подолга пауза, македонската пејачка, Искра Трпева наскоро со нова песна се враќа на сцената. Иако можеби многумина ја заборавија домашната пејачка од одличен глас,...

Музика 15.05.19 | 22:39

„Билборд“: Ова е причината зошто Македонија може да победи на Евровизија

Дванаесет земји се најдоа на листата на можни победници на „Евровизија 2019“ направена од најпознатиот музички портал „Билборд“. Според нивните прогнози, меѓу 12-те...

Македонија 15.05.19 | 22:21

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски да направи тест за дроги, земањето и трговијата се кривични дела

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави, реагираа вечерва од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Постојат отворени...

Фудбал 15.05.19 | 22:12

Рибери се расплака додека Рафиња се збогуваше од Баерн Минхен

Освен легендарната двојка на Баерн М., Франк Рибери и Арјен Робен кои ова лето ќе го напуштат тимот, истото ќе го направи и Бразилецот, Рафиња. Тој во Баерн стигна во 2011...

Македонија 15.05.19 | 21:42

Да се paзбуди oбвинитeлoт Јовевски, ова е днoтo на тpyлaтa политика на власт

Cyдиjaтa Владимир Панчевски преку својот Фејсбук профил побара итнo поведување на кpивичнa постапка пpoтив пратеникот Павле Богоевски, кој денес пpизнa дека снимката на...

Македонија 15.05.19 | 21:33

Савески: Павле одамна требаше да си поднесе оставка

Откако вчера беше објавена аудио-снимка од пратеникот Павле Богоевски, речиси целата јавност бара од него да си поднесе оставка. Професорот Здравко Савески вели дека...

Македонија 15.05.19 | 21:18

Тортевски: 0,5 или 4,9 грама марихуана или кокаин е исто, најмалку една година затвор

0,5 или 4,9 гр.марихуана или кокаин, е исто. Најмалку една година затвор. Законите мора да се почитуваат додека важат. Во спротивно некој ќе ве убие и ќе каже дека ве еутаназирал...

Македонија 15.05.19 | 21:13

На Павле, ни Ариел од 3 кила пред нос не смееш да му оставиш

Актерот и екс-директор на Драмски театар, Сашо Тасевски, по вчераобјавената аудио снимка од Павле Богоевски, денеска на негова сметка посвети повеќе интересни Фејсбук...

Твитови 15.05.19 | 20:58

Решена мистеријата за линијата на Богоевски


Црна хроника 15.05.19 | 20:53

Двајца Албанци се степале во Неготино: Едниот завршил во станица, другиот на Клиника

Синоќа околу 23.30 часот во Полициското одделение Галате, П.Х. од Република Албанија пријавил дека во куќа во која престојувале привремено во село Неготино настанала физичка...

Фудбал 15.05.19 | 20:43

Зидан спрема чистка: Реал бара купци за дури 15 свои играчи

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, размислува за драситчни промени во составот во летниот трансфер период и планира да направи голем број на дојдовни и излезни...

Македонија 15.05.19 | 20:20

Богоевски се пријавил во полиција: При тестирање, трагите од кокаин најдолго остануваат на коса

По аудио сминките кои беа објавени вчера, попладнево Павле Богоевски во ПС Центар се пријавил самиот но и непознат сторител. Во одделот за борба со недозволена трговија...

Калеидоскоп 15.05.19 | 19:52

Ученичката на генерација работи во Франкфурт, мистерот е доставувач на пици

Генерација од Економското училиште во Скопје, која матурирала 1999 година, оваа година ќе прослави 20 годишнина од матура во Германија. Стојко Гаштаров, претседателот...

Црна хроника 15.05.19 | 19:45

Полицијата денеска му влегла дома: На битолчанец му нашле цел арсенал оружје

Денеска, врз основа на Наредба за претрес на дом издадена од судија на предходна постапка од Основен суд Битола, од страна на полициски службеници од Отсекот за недозволена...

Македонија 15.05.19 | 19:31

Принцот Едвард пристигна во Македонија

Од 14 до 17 мај грофот од Весекс, Принцот Едвард ќе престојува во официјална посета на Словенија, Северна Македонија и Хрватска. Тој денеска пристигна на аеродромот во...

Македонија 15.05.19 | 19:16

Лекарски тим под итно да влезе во Собрание и да направи систематски со тест на тешки и лесни дроги

Под итно да влезе во Собрание лекарски тим и да направи систематски на пратениците, со тест на тешки и лесни дроги. Да се види зошто државава ни е дрогирана, пишува екс-директорот...

Македонија 15.05.19 | 19:07

Немам резервна варијанта: Спиро Ристовски бара да му се укине притворот

Поранешниот министер, Спиро Ристовски бара да му се укине притворот и да се брани од слобода или притворот наместо во Шутка да му се замени со куќен притвор. Ристовски...